Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 11...

Miért csinálja ezt a 11 hónaposom? Máris eljött a dackorszak?

Figyelt kérdés
Ha nem úgy van ahogy akarja akkor elkezd konkrétan hisztizni, nem tudom mi másnak elnevezni. Pl amikor olyant vesz el amit nem szabad pl telefon, távirányító vagy esetleg elér valamit ami számára veszélyes lehet, odamegyek hozzá, kinyújtom a tenyerem és elkérem, beleteszi a kezembe de nem engedi el, és ha elveszem töle hátraveti magát és elkezd sikítani. Ilyenkor cserébe adok neki valami mást amivel játszhat, de nem tetszik neki, földhöz csapja és tovább sikít. De már annyira, hogy bevörösödik. Ilyenkor mi a teendö? Nyilván leszidni vagy elmagyarázni neki, hogy ezt nem szabad nem tudom, úgy se érti meg.

2022. dec. 24. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem dackorszak, egyszerűen csak nem viseli el, ha kiveszed a kezéből azt amit ő megszerzett.

Ez ilyen, majd megtanulja.

2022. dec. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
Egy pofon és leszokik róla.
2022. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ :)

#2 persze, majd verek egy 11 hónapost…

2022. dec. 24. 17:16
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld a környezetet minél jobban úgy kialakitani, hogy ezek nagyrészt elkerülhetetők legyenek. Tedd mashova ezeket, olyan legyen elől amihez ő is hozzáférhet amit nem baj ha elvesz. Régi távirányító pl.. Aztán idővel lesz türelme, tanulja a dolgokat akkor már nem fog ilyenekert kiakadni.
2022. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én 7 hónaposomnál is kezdenek megmutatkozni az akaratosság jelei. Nyilván mindig azt akarná megcsócsálni, amit nem lehet, de legalább látom miket kell elpakolni mire birtokba veszi az egész házat. :D Telefont, távirányítót már mindig olyan helyre teszünk, ahol nem éri el, az sem baj, ha nem is látja.

Nálunk még működik a cserealap, de nem is vagyok szívbajos, ha olyasmit kezd rágni, aminek ettől semmi baja nem lesz és persze neki sem, akkor ráhagyom.

Szerintem nyugodtan magyarázd el neki, hogy miért nem szabad már amikor a kezdet nyújtod érte. Amikor már hanyatt vágta magát, akkor érdemes megpróbálni elterelni a figyelmét, mást nem igazán tehetsz. A nagyobbnál volt, hogy én is megrágtam a rágókönyvét, csak hogy érezze mennyire menő játéka van, nem kell ide a távirányító. :D

Ahogy nyílik az értelme majd lassacskán megérti mit miért nem lehet. Persze a határfeszegetés megmarad.

2022. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#2. Gratulálok!


Jól csinálod így, ahogy most teszed. Muszáj megtanulnia, hogy mik a szabályok. Persze, hogy levágja Magát a földre, hiszen más eszköze nincs. Ha határozott és következetes vagy Vele továbbra is, el fogja fogadni.

2022. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6. válasz második fele a Kérdezőnek szólt. 😁
2022. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább kiborulásnak nevezem, a hisztiről sokakanak valami manipulatív dolog jut eszébe, amire ilyen kicsi gyerek még nem képes. Meg szoktam próbálni inkább cserélni vele, vagy elterelni a figyelmét, hátha leteszi magától és gyorsan elrejthetem. Csak akkor veszem el tőle, ha ezek nem jönnek be.
2022. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A lányom 10 hónaposan ugyanezt csinálta. Most 4 éves, nála brutális dackorszak volt/van. Ha vmi nem úgy volt, ahogy szerette volna, földhöz vágta magát, ordított akár vörösödésig. A kicsi is vmikor mérges, ha vmit nem engedünk meg neki, vmikor ő is eldobja magát, de aztán ennyi, feláll és megy mással játszani.
2022. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem vagyok egyedül ezzel.

Igyekszünk mindent eltenni ami nem neki való, de most tanult meg járni és most fedezzük mi is fel, hogy mi mindent már el tud érni és még magasabbra kell helyezni ezentúl a dolgokat. Ha valami az ebédlöasztal szélén van, simán leszedi, pipiskedve megkapaszkodik a szélébe és eléri.

2022. dec. 24. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!