Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 22-én töltötte az...

Kislányom 22-én töltötte az 1. életévét,most voltunk státuszon,ahol 73 cm, és 7900 gramm volt a súlya.Védőnő szerint legalább 9 kg-nak kellene lennie.1 hónap múlva ismét megméri.😩Aggódom.Eszik,iszik,viszont már jön megy egesznap. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
3 hónap alatt 10dkg-ot hízott
2023. jan. 24. 10:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Ha nagyon aggódik a védőnő, akkor utaljon be vizsgálatokra. Ha nem találnak semmit, akkor ilyen a gyerek alkata.


Szerintem tömni, pluszba etetni felesleges, ahogy hetente méregetni is…

2023. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mint a 10-esnél. 18hós lesz 1 hét múlva 88cm és 10.5kg. 3750g-mal és 52cm-rel született. Ilyen alkatok. Nem kell minden gyereknek átlagnak lennie. Nem minden gyerek éri el a súlya háromszorosát 1 éves korára. Az enyém még másfél évesen se érte el. Minden hónapban hízik, egészséges. A másik fiam 1 évesen 14kg volt pedig 3140g-mal született és 52cm. Ugyan úgy esznek stb. Ilyen a genetika.
2023. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Lányom 3280g és 52cm-el született.

1 éves státuszon 71.5cm és 7.7kg volt. Teljesen normális testalkattal.

Most 16hónapos, kb 75cm és 8.7kg 😅



Nem mindenki lehet "nagydarab" :)

2023. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Olyan jo hogy azert vagyok lepontozva mert teljesen egeszsegesen fejlodik a gyermekem, jo sulyban es hosszban volt es van, de persze biztos jol esik pontozni annak akire a vedono szol vagy akinek faj ha mas gyermeke tokeletesen egeszseges. 😊
2023. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14, nekem a gyerekorvos szól be, és mégis le vagyok pontozva 🤷‍♀️ Szóval ne legyél benne biztos, hogy kik pontozgatnak.
2023. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Latni lehet hogy mikor ki pontoz..
2023. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Cubina ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mennyit mozog és mennyit/mit eszik. Lehet, hogy többet mozog, mint amennyit megeszik. Ha csak zöldségeket adsz neki vagy nem tápláló ételeket, akkor nem tud úgy hízni.

Egyébként meg ahogy fentebb is írták, nem mindenki egyforma. Lehet hogy egy ideig, vagy sokáig vékonyabb lesz az átlagnál, aztán hirtelen összeszedi magát és behozza vagy felülmúlja a lemaradást.

Ha megfelelően és tartalmasan étkezik, ennek ellenére a továbbiakban nem gyarapszik a súlya, akkor meg kell vizsgáltatni hogy mi áll a háttérben.

2023. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!