Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás vagy...

Igény szerinti szoptatás vagy 3 óránkénti, illetve lehet túletetni egy babát?

Figyelt kérdés
A gyerekem nagy súllyal született (4200 gramm) és sokat evő baba. Próbálom betartani a 3 órás időintervallumot két szoptatás között, de van amikor hamarabb éhes lesz (2 óra múlva, vagy van, hogy néha 1 és fél), ilyenkor nem várok egy órát még, hogy sírjon, hanem megetetem. Viszont van, hogy egy szoptatás alkalmával 200 ml-t is megeszik (mérjük minden szoptatás előtt és után). Persze van olyan is, hogy csak 80 ml esik neki jól. De így is bőven gyarapszik a súlya, 7 hetesen 6 kg. 100% anyatejes. Túletetem? Vegyem le hamarabb a ciciről, vagy várjam meg szigorúan a 3 órát. Nem tudok eligazodni, a védőnő, a szoptatási tanácsadó, az orvos, mind mást mondanak én pedig el vagyok veszve. Kinek mi a tapasztalata/ vagy mit tenne helyemben?

2023. febr. 5. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy gondolom, hogy nem lehet beleerőltetni a tejet. Ha sír, és úgy gondolod éhes, etesd meg. Nálad jobban nem tudja mi kell a babádnak, akármit is állít.
2023. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Csináld úgy, ahogy a családnak a legjobb. Nagyon sok helyzet lesz még, amikor a különböző szakemberek mást tanácsolnak ugyanarra a helyzetre. De te vagy az anya, bízz magadban, hogy fel tudod mérni a gyerek igényeit.

Anyatejjel nem lehet túletetni a babát. Lehet, hogy most pufinak tűnik, de ez idővel, meg mozgásfejlődéssel majd alakul.

2023. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
A szoptatási tanácsadónak ez a szakmája. Az ő tanácsa az ami a leginkább hiteles. Gondolom az igény szerinti szoptatást mondta. Gyanítom azt is hogy ne mérd állandóan. Nem fogja túlenni magát. Nyugi ha nem éhes csak komfortozik akkor nem ömlik a tej. Viszont a megfelelő tejtermeléshez az igény szerintiség kell.
2023. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 3 hónapban minden hónapba ráhúzott bő egy kilót 3200 vel született 4 hónaposan duplázott utána lelassult és szép egyenletesen hízik csak anyatejes volt szintén. Igény szerint volt etetve rám/meg a babára “büszkék” voltak, hogy ilyen szépen gyarapodik. Mozgást se befolyásolta 3 hónapos múlt mikor elsőnek fordult hasra.
2023. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam igeny szerint szopott,mindig azt hittem azert keredzkedik sokat mellere mert ehes...de szepen hizott es nem volt ehes..neki igy volt jo,hogy nem tartottuk be a 3 orat..soha nem volt hasfajos
2023. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Én is azt javaslom hogy magadra és a babádra koncentrálj.

Én 3 óránként etetem, nekünk ez vált be. Van egy kiszánítható napirendünk az elejétől fogva, persze rugalmasnak kell maradni. Ha előbb megéhezne akkor előbb is adnék neki tejet. Sőt altatáshoz vagy nyugtatáshoz sokszor csak a cici válik be.

Nagyon idegesítő tud lenni hogy mindenki mást mond, de sajnos ez van. Az ajánlások is sokszor változnak. Én a szoptatási tanácsadót is fenntartásokkal kezelem, mert ők meg hajlamosak bármit és akármit a szoptatás oltárán feláldozni.

2023. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
3 óránként etettem mindkét gyerekünket az elejétől. Szerencsére már a kórházban is 3 óránként hozták be őket enni, így mire hazamentünk, nagyjából ráálltak. Én frászt kapok attól, hogy 0-24 cicin lógjon a baba, nem voltam soha hajlandó erre. Ettől még persze akinek így jó, az nyugodtan csinálhatja így.
2023. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Igaz az én lányaim tápszeresek voltak de akkor és annyit adtam nekik amikor és amennyit kértek. Én se kakukkosórára várok hogy ehessek.

Nem is értem akik ki várják a 3 órát tényleg végighallgatjátok ahogy éhesen üvölt a gyerek?

2023. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint szoptatom, 3 hetes múlt. Van, hogy fél óránként kéri, van, hogy kibír 3-4 órát is. Egy alkalommal 20-30 percet van cicin. Éjszaka 10 perc alatt végez, 2,5-3 óránként ébred. Én is akkor eszek, amikor megéhezek, így őt is így etetem. A 3 hét alatt eddig több, mint egy kilót hízott, de senkinek nem volt egy rossz szava sem. Ha elindul a mozgásfejlődés, majd lemozogja. Túletetni pedig anyatejes babát nem lehet. Az enyém pl. bukik, ha többet evett, mint kellett volna.
2023. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A fiam igeny szerint szopot. Megis 3 orankent jelzett h ehes 😁 na jo volt h 10 perc plusz minusz de feleves koraig majdnem az orat lehetett igazitani hozza.
2023. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!