Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás vagy...

Igény szerinti szoptatás vagy 3 óránkénti, illetve lehet túletetni egy babát?

Figyelt kérdés
A gyerekem nagy súllyal született (4200 gramm) és sokat evő baba. Próbálom betartani a 3 órás időintervallumot két szoptatás között, de van amikor hamarabb éhes lesz (2 óra múlva, vagy van, hogy néha 1 és fél), ilyenkor nem várok egy órát még, hogy sírjon, hanem megetetem. Viszont van, hogy egy szoptatás alkalmával 200 ml-t is megeszik (mérjük minden szoptatás előtt és után). Persze van olyan is, hogy csak 80 ml esik neki jól. De így is bőven gyarapszik a súlya, 7 hetesen 6 kg. 100% anyatejes. Túletetem? Vegyem le hamarabb a ciciről, vagy várjam meg szigorúan a 3 órát. Nem tudok eligazodni, a védőnő, a szoptatási tanácsadó, az orvos, mind mást mondanak én pedig el vagyok veszve. Kinek mi a tapasztalata/ vagy mit tenne helyemben?

2023. febr. 5. 17:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
13%

"Jo es akkor megis mit csinalnal, ha 1,5 ora utan ehes lenne mondjuk? Hagyod uvolteni, csak azert, hogy 3 oraig kihuzd?"


Mondjuk kiderítem, hogy mitől üvölt. Mert nem csak akkor szokott, ha éhes. Sőt, nagyobb eséllyel más a baja.

Amúgy ha rendszer van, akkor erre áll rá. Nyilván kivételt képez pl. betegség.

2023. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%
Mint írtam, igen kialakul a rendszer,hisz nincs választása, valószínűleg ha tehetné rád szólna"anya add már a cicit"...
2023. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mellesleg ha a gyerek nem ehes, akkor eroszakkal nem lehet megszoptatni. Hogy lehetne?"


Ezt tényleg a világ egyik legelhízottabb nemzetének tagja kérdezi? Ha mindenki csak akkor enne amikor éhes nem lennének kövér emberek.


Ráadásul nem csak a szoptatásról van szó. Később is bevált szokás étellel jutalmazni/nyugtatgatni a gyereket. Hiszti a boltban? Már kapja is a csokit/kiflit/fánkot, elcsócsálja a pénztárig. Játszótéren sír? Már kapja is elő anyuka a nasikát a táskából.

2023. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A baba alapból duci,nem tud tejtől elhízni,mert mindent felhasznál🙄 később még egyből leugranak a kilók amint járnibkezd,nem egy csecsemő szoptatasa okozza majd később a hízást.
2023. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!