Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nyilvános helyen sír a...

Ha nyilvános helyen sír a baba ideges leszek, cikinek érzem. Más is küzdött ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Nem létező elvárásoknak akarok szerintem megfelelni... ha kimegyünk sétálni gyakran sír a babám (5 hónapos)- se babakocsi nem jó neki 20 percnél tovább (pedig direkt nem mózesben tolom már, hanem félig emelt pózban a hordozóban-ami szerencsére régebbi típusú jobban döntött, így hasonlít a sport babakocsihoz, csak még kisebb), sem a hordozás nem jó 30 percél tovább kint-utóbbit bent a lakásban gyönyörűen bírja-háton hordozom.

A baj ott van, mikor kimegyünk nyekereg majd hergeli magát és sír. Elkeseredve nézem a kocsit toló anyákat, hogy még altatni is képesek a babakocsiban. A mi babánk max 2 hetes koráig volt erre képes, azota max a hordozóban aludt kint rám kötve.

A problémám, hogy vércikinek érzem, hogy sír, úgy érzem abban a pillanatban, hogy rossz anya vagyok amiért nem tudom elhallgattatni.

Volt még így valaki, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen,



2023. ápr. 19. 18:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Engem sose érdekelt ki mit gondol.

2. babám extrém sírós volt pár hetesen. Délután nem tudtam elaltatni sehogy otthon, mikor elkezdett vígasztalhatatlun sírni (és még mindig nem segitett se fehér zaj se semmi) szabályosan menekültünk sétálni. Természetesen a babakocsiban is sírt 5 percig, ha kiveszem-visszarakom sose alszik el és ugyanúgy sírt szóval csak toltam és perceken belül elaludt. Biztos volt aki furcsán nézett de nem éreztem cikinek, én tényleg csak azon voltam, hogy aludjon már szegény.


Viszont én tényleg ki tudom zárni a külvilágot, 1. gyerek pedig 2 évesen a nyilvános hisztikkel nem kímélt, hát elég sokszor meg lettünk bámulva...

2023. ápr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanez volt, 2 hónapos koráig nem is mertem emiatt elindulni sétálni vele, csak ha a férjem is tudott jönni. A 2 hónapos státuszra mentem először egyedül, kb 8 perc séta, full stresszben voltam, nehogy sírjon. Aztán elkezdtem gyakorolni, csak a közelbe mentem sétálni, ahonnan tudtam, hogy haza tudok gyorsan jönni, ha sírni kezd. Mert úristen biztos azt gondolják, milyen szar anya vagyok. Azóta már lassan 2 éves a gyerek, mindig eszembe jut ez, ha síró babát látok, de sose gondoltam még azt, hogy emiatt az anya lenne a szar. Szóval igen, te meg én vagyunk furák, de ne aggódj, ez elmúlik.
2023. ápr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a bíztató kedves szavakat, tényleg jól tud esni, mikor már kezd befeszülni az ember ❤️😊

Közelbe megyek ki vele, de futunk mindig haza 🤣 na akkor túl kell élni ezt az időszakot is.

2023. ápr. 20. 08:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez bennem is van. Utcán még nem is annyira, de bkv-n, rendelőben, olyan helyen ami zárt tér és másokat zavarhat ezzel, ott nagyon. Amúgy is ilyen vagyok, pl telefonálni sem szerettem soha buszon hogy ne zavarjak ezzel másokat. Tudom, hogy engem is mennyire tudott idegesíteni a baba sírás mondjuk egy morcos hétfő reggel munkába menet.

Ugynakkor ez van. A babák ilyenek, sokszor sírnak. Ettől nem vagy rossz szülő, és ha idegesít is valakit akkor mi van. Nyilván próbálod megnyugatatni, többet nem tehetsz. Egy társadalomban élünk, ahol mindenkinek meg kell tanulnia tolerálni a másikat.

Volt olyan, hogy orvosnál a kartonozó előtt kezdett ordítani a gyerek, a kartonozós nem hallotta amit mondok, úgy kellett kijönnie hozzám a fülkéből. Aztán ordított végig a fél órás várakozás alatt és ordított a vizsgálat alatt. Kb 1 óráig tőlünk zengett a kórház. Hát van ilyen.

2023. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bennem is bennem volt, de engem inkább az frusztrált, hogy mindenféle hordozóeszközben (kendő, babakocsi, autó) sírt, így mindig stresszelt, ha el kellett indulni bárhova is. Teljesen rámentem lelkileg, mert vagy a 4 fal között volt egy viszonylag nyugis babám, de én hülyültem meg, vagy elmentünk sétálni, azt meg a babám ordította végig, én meg iszonyat frusztrált voltam ettől, így igazán nem is esett jól sehova menni. Nagyon rossz volt ilyen szempontból. Most 11 hónapos. A sportbabakocsiban már elnézelődik 30-40 percet. Nekünk ez már óriási felüdülés az eddigiekhez képest. Én csak most érzem át milyen megnyugtató hatása van lélekben a friss levegőnek, sétának és most nagyon élvezem. Kár, hogy korábban nem ment. Az autó még mindig mumus, de talán minimális javulás abban is van, így bizakodó vagyok. Nem egyszerű ez. Én sosem tudtam megülni a hátsómon, aztán lett egy babám, aki erre kényszerített kvázi. Hát nem volt jó.
2023. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt ..kb. felevesen kezdett javulni a helyzet.

Most mar 1 orat tudok vele setalni(9hos).

2023. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!