Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ADHD-és anyukák! Lenne pár...

Sch. Niki kérdése:

ADHD-és anyukák! Lenne pár kérdésem hozzátok! Ti, hogy vettétek észre, hogy ADHD a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Már babaként is elég akaratos volt, de 10 hós környékén annyira megváltozott, hogy felborultak az északák, átcserélődtek. Harapni, karmolni kezdett minket, sokszor üti a fejét. Kapkodva csinál mindent, hirtelen vált és mióta kezemet fogva megy azóta egész nap csak kegyünk le föl megállás nélkül. Enni is csak úgy eszik, ha valamit elérakok, hogy babráljon közben. Elvittem állami neurológushoz, aki azt mondta ADHD-s a gyerek. Nem akartam elhinni, ezért elvittem magánba is Pécsre, ott azt mondták csak túl okos, és, hogy 15 hós gyereknek nem lehet kég ADHD-t felállítani. Max 5 évesen. Most ott tartok, hogy teljesen ki vagyok merülve, a gyerek hajnalig tomból, annyira állmos, hogy mégjobban bepörög, hiszti, ugrálás az ágyon mindennek neki ugrik, már attól félek agyrázkodást kapp. Csak pörög, hisztizik. Segítsetek! A ti gyereketek is ilyen volt ilyen idősen? Hogyan lehet kicsit lenyugtatni? Köszönöm!

2023. máj. 8. 21:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ADHD-s a fiam, nála leginkább figyelemzavar van, a hiperaktivitás, impulzivitás nem annyira jellemző. Babaként nagyon pörgős volt, mindent korán csinált (5 hónaposan ült fel, és mászott, kúszás kimaradt, 6 hónaposan felállt, 9 hónaposan önállóan járt, vagyis inkább futott), keveset aludt, napközben 1-2x20 percet, oviban már nem aludt délután, extrém válogatós volt mindig is, nem volt jó a kézügyessége, utált rajzolni, színezni. Így utólag visszagondolva egyértelmű volt a hiperaktivitás, de 15 hónaposan nem szoktak még diagnózist adni tényleg. A fiam 7 évesen, 2.osztályban kapott diagnózist. A facebookon van az ADHD-S gyerekek szülei csoport, csatlakozz oda, nagyon segítőkész mindenki és jó ötleteket kaphatsz.
2023. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
56%
Ez inkább autizmus gyanus.
2023. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem (is) autizmus, nem pedig ADHD, de a diagnózis felállítása valóban korai még.


Kicsit gondoljátok át magát a nevelést is, lehet túl erős a hisztije is.

2023. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%
Nevere hallgat?
2023. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem normális ez a viselkedés. Autizmus inkább, de baj van vele, ez tuti.
2023. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Az ADHD nem csak figyelem zavar, hanem hiperaktivitás is társulhat hozzá. Nevére hallgat, mindent ért. Okosnak látom. Nem gondolom autistának,teljesen képben van. A vezetgetésre pedig annyit írnék, hogy igényelte én pedig segítek neki, valahogy meg kell tanuljon menni. Egész nap cipelni sem tudnám 40 kg vagyok ő meg 10 kg. Babakocsi már rég nem jön szóba. És nem hagyom, hogy ő csak rohangásszon egyedül a járólapon, mert tudom mien beverné magát.
2023. máj. 9. 17:33
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom sokan, miért írjátok az autizmust. Nekem van a családban autista az teljesen más világ.
2023. máj. 9. 17:38
 18/32 anonim ***** válasza:
64%

Rossz nevelés, nem autizmus, nem adhd.

Inkompetens anya.

1, Nem vezetgetve tanulnak meg a gyerekek járni. Hanem a bútorokba kapaszkodva, falat tapogatva.

2, esni is meg kell tanulni.

2023. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de miért sértegetsz? Miből gondolod, hogy rosszul nevelem a gyerekem? Kapaszkodik, a szobában, de mikor kimegyünk az udvarba mibe kapaszkodik szerinted? Mi az, hogy nem foghatom a kezét? És miért kéne elesnie mindig? Kébzeld anyám is sétál vele, pedig 4 et felnevelt!! A dédi is fogja a kezét pedig 77 éves! 2 szer voltunk korházba fejzúzodással mert elesett!! A másik, hogy szerintem nem sok gyereknek van ilyen jó élete mint neki. Én tudom mien topácska, szaladgál, és ahol kell ott igenis fogom a kezét, mert az a dolgom, hogy megóvjam.!!
2023. máj. 9. 20:34
 20/32 A kérdező kommentje:
A faluban kb 3 gyerek van, aki vele egy idős és kébzeld mindenki fogja szépen a gyereke kezét séta közben, ahol lehet elengedik. Akkor ezekszerint mindenki hülye és senki nem ért hozzá. Vagy te még nem járt rendesen a gyereked ki sem mentél vele? Vagy a boltig a keritésbe kapaszkodott a gyerek?
2023. máj. 9. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!