Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ADHD-és anyukák! Lenne pár...

Sch. Niki kérdése:

ADHD-és anyukák! Lenne pár kérdésem hozzátok! Ti, hogy vettétek észre, hogy ADHD a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Már babaként is elég akaratos volt, de 10 hós környékén annyira megváltozott, hogy felborultak az északák, átcserélődtek. Harapni, karmolni kezdett minket, sokszor üti a fejét. Kapkodva csinál mindent, hirtelen vált és mióta kezemet fogva megy azóta egész nap csak kegyünk le föl megállás nélkül. Enni is csak úgy eszik, ha valamit elérakok, hogy babráljon közben. Elvittem állami neurológushoz, aki azt mondta ADHD-s a gyerek. Nem akartam elhinni, ezért elvittem magánba is Pécsre, ott azt mondták csak túl okos, és, hogy 15 hós gyereknek nem lehet kég ADHD-t felállítani. Max 5 évesen. Most ott tartok, hogy teljesen ki vagyok merülve, a gyerek hajnalig tomból, annyira állmos, hogy mégjobban bepörög, hiszti, ugrálás az ágyon mindennek neki ugrik, már attól félek agyrázkodást kapp. Csak pörög, hisztizik. Segítsetek! A ti gyereketek is ilyen volt ilyen idősen? Hogyan lehet kicsit lenyugtatni? Köszönöm!

2023. máj. 8. 21:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egy dolgot kiemeltél az egészből, és arra most ráhúzol mindent. Elkönyveled rossz nevelésnek. Oké, de akkor miért viselkedik úgy, ahogy? Mert fogom a kezét :@
2023. máj. 9. 22:23
 22/32 A kérdező kommentje:
Jaj hát rájőttem, te azt hiszed én járatatom a gyereket! A gyerek 10 hos kora óta áll. Kb 3 hónapja megy,a kezemet fogja mikor a lakásba vagyunk mert bátortalan, de én is féltem, mert ha izgatott lesz elkezd futni. Nem erőltetem, ő fogja az egyik kezem és mellettem megy.
2023. máj. 9. 22:44
 23/32 anonim ***** válasza:
Korán elkezdte a nagymozgásokat, ez is egyik jele az autizmusnak. Vizsgáltasd ki, nem szabad halogatni!!
2023. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
De semmi nem illik rá, ami autizmusra utalna. Tudod te, hogy mi az autizmus? Ő tartja a szemkontaktust, érti amit mondunk, megteszi ha kérsz tőle valamit, érzéseit kimutatja,gagyog, pár szót mond. Nem félős,nevére halgat. Teljesen értelmes.
2023. máj. 12. 01:37
 25/32 anonim ***** válasza:

10 hónaposan felállni nem korai. 4 hónaposan felállni, az a korai.

Ha 10 hónaposan felállt, de még 15 hónaposan se megy egyedül, az akadályoztatottságra utal.

Mondjuk hogy a hülye anyja nem engedi, mert jaj elesik.

A gyerekek esnek-kelnek. 3 évesen is fogni fogod?

2023. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nincs semmi baj a gyerekeddel, akaratos típus, sok mindent csinálna amit még nem tud vagy neki nem lehet, főleg, hogy beindult a jövés-menés, az igazi felfedező időszak. Aztán lassan a dackorszak.

A hisztiket, éjszakai nem alvásokat, őrjöngéseket átgondolnám, hogy vannak-e szabályok, hogyan kezelitek ezeket, hogyan kezelitek ezt, ráhagyjátok vagy próbáljátok kontrollálni. Vagy esetlegesen nem-e vagytok túl féltőek, túl sok szabály és keret között tartjátok, ami frusztrálja, és valamilyen formában ez elő fog jönni a viselkedésében is, ha frusztrált, szorong.

Én ezeket gondolnám át első sorban, túl megengedőnek sem szabad lenni, tudja a harátokat, de az sem jó, ha neki semmit nem lehet és korlátok között van. Pl ne fuss, ne menj ide, ne fogd meg azt, ne engedd el a kezem, csak anya mellett jöhetsz mert ez is túl sok lehet.

2023. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem neveled rosszul és nem vagy rossz anya. Én picit aggódnék, mert ez valóban lehet ADHD. Valamerre eltudtok indulni vele?

Valaki írta, hogy 10 hónaposan felállni nem korai. De az, korai ilyenkor még. Viszont a kérdezőnek nem ez a baja.

2023. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Azért kikérem magamnak, hogy lehülyézzen itt némelyik! Ne haragudj, de én sem beszélek szerintem senkivel ilyen stilusban! Megadom a tiszteletet, légyszíves te is ad meg nekem! Tény, hogy túlféltem mindentől. Első gyerek és, én alapból aggódos vagyok. Ahol lehet elengedem, és vannak tiltások rá veszélyes dolgokra, pl.. Tűzhely, konektor, és ami rá veszélyt jelent. Azért nem engedem rohangászni, mert nagyon kapkodos és 2 lépés után korház lenne. Igen tudni kell esni tudd is, de nem mindegy hogyan. 2 szer feküdtem bent vele 2 szer meg nekem kellett itthon figyelni. Mikor ott állsz a doki előtt már negyegy~re fél éven belül és arra célozgatnak, hogy nem figyelsz rá, és még külőn fel is hivják rá a figyelmed, akkor hidd el te is odafigyelnél ezerszer mégjobban. Pedig én mindig ott vagyok mellette.
2023. máj. 14. 13:56
 29/32 anonim ***** válasza:
Na de mindegy is, megerősìtettetek abban, hogy nem gond az, ha nem könyvmoly ès mondòka bajnok a gyerekem, nekem tökèletes kisfiú ìgy is. Baratnőmnek meg ezentúl èn sem fogok semmi videòt küldeni max ha kèrdezi mizu elmondom, de nem fogok "dicsekedni" semmivel, nekem nem hiányzik ez a versengès :)
2023. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
A másik pedig egész nap játszva van vele, amit szeretne azt megkapja,ha jó idő van szinte egész nap kint vagyunk. Nagyon sokat megy, ugrabugrál, dédizünk, mamázunk, vagy csak az udvarban játszunk. Délután változó időpontokban alszik egyszer egy nap. Este fürdés, vacsora, kicsi játék, segít ágyat megcsinálni. Bekapcsolom a kedvenc dalait. Villanyok leoltva, álltalában kéri a cicit este alváshoz,Eddig! hol az ölemben aludt el, hol mellettem az ágyon. Sok sok nyüglődés árán! Ugrál az ágyon, falnak akar ugrani, hol hisztizik, leakar menni játszani, mászkálni kell vele. Harabdál, csipked, mert úgye mi azt akarjuk, hogy aludjon. Adom neki a cicit ráharap, tegnaptól az sincs mert begyulladt a sok harabdálástól. Átpelenkázni ilyenkor nem lehet ordít, menekül. Már minden altatási mondszert kiprobáltunk. Most azt csináljuk, hogy ne húzodjon hajnalig az altatás, ha már látjuk, hogy elkezdené a szokásos hisztit felöltöztetem kocsiba ülünk és autókázunk. Álltalában 2 perc elalszik. Azt nem értem, hogy, ha már 8 kor álmos és minden kis akarata teljesül, jol is van lakva, miért nem alszik? Sokszor 2 ig is fent van.
2023. máj. 14. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!