Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vehetik fel a...

Milyen gyakran vehetik fel a babát mások ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék hogy nektek a pici babát (2hónapos) milyen gyakran engeditek hogy felvegyék a nagyszülők ? Hogyan történik a babázás?

2023. máj. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
86%
8 nem,hanem a 4.trimeszterben vannak.Hormonális oka van ilyenkor,hogy az anya mindentől extrán félti a csecsemőt.Hozzá teszem,ebben az esetben,merthogy itt nem ez az első kérdés,és már sokmindent megtudtunk, teljes mértékben igaza van az édesanyának,pont hogy a mama klhiszi azt hogy nyíg egyet,aztán majd egész nap dajkálhat,meg etethet, átveheti a szülői feladatokat,sőt,még aludni se hagyja békén azt a kisbabát,mert egyfolytában fogná.
2023. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
11/11 félre értés ne essék . Semmi szerep átvételrol nincs szó vagy órákig való pesztrálásról hanem 5-10 perc ! Mind a két nagyszülő oldaláról beszélek
2023. máj. 19. 13:05
 13/60 anonim ***** válasza:
77%

Mit keresnek ott annyit a nagyszülők, hogy ezt már megint kérdezed?

Anyád nyakán éltek és ezért formál több jogot a babára, mint az anyja?

Vakard már össze a tökeidet és állj ki a saját! családod mellett, te lúzer!

2023. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy is!Tegnap is volt egy kérdésed!És a babázás,az nálunk gyerekkoromban játékbabával történt,élő gyerek nem arra van,hogy valaki kiélje rajta a cukiskodást.Lehet szeretni,dajkálni,de nem egyfolytában,naponta.Meg is őrültem volna,ha valaki naponta itt van nálunk.Én azért szültem gyereket,hogy ellássam,nem azért,hogy anyámnak,vagy anyósomnak legyen mit gyömöszkölni.Mielőtt valaki jön a"majd később ne lepődjek meg ha nem vigyáz rá"szöveggel,én soha nem kértem senkitől,hogy ingyen vigyázzon egyik gyerekemre se,ha volt kedve, akkor vigyázott rá,ha nem akkor fizettem bébiszittert,de még azt se nagyon kellett,mert az apjukkal megoldjuk.Hozzá teszem,ez a mentalitás óvodás,mert ha most olyan fontos a gyerek,hogy élni se akarom hagyni, akkor ha nem vehettem fel, akkor dacból később se akarok vele találkozni,időt tölteni? Akkor tehát mégsem olyan fontos.
2023. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
77%

Legalább ne tagadd le, hogy a több kérdésed is volt már a témát illetően, a egyik történetesen tegnap. Az írásképed ennél árulkodóbb nem is lehetne, egy az egyben egyezik a másik kérdésekben lévővel, a napnál is világosabb, hogy ugyanaz az ember írta őket.

Még mindig a feleségednek van igaza, helyedben örülnék, hogy még nem küldte el anyámat a francba az állandó nyomulásával együtt, én már biztos meg tettem volna!

2023. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
83%
De tényleg!Mit keres anyád minden nap ott? Normális módon mindenkinek a saját családjával jobban elvan,mint bárki máséval,de én a hajamat kitéptem volna,ha akár anyám,akár a testvérem,vagy apám minden áldott nap nálunk üdült volna.Heti 1 nap.Van akiből még az is sok.
2023. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, én is emlékszem mindkét korábbi kérdésedre, és mindkét alkalommal valahol egyetértettem veled, de te egyszer sem válaszoltál arra a kérdésre, milyen gyakorisággal mennek a nagyszülők?


Mert nem mindegy, hogy heti 1-2 alkalommal benéznek fél órára és akkor ennyin hisztizik a feleséged, vagy naponta odajárnak és ez a baja. Ezt tisztázd első körben, mert fontos tényező.


Én egyébként sosem csináltam ebből problémát, bár nálunn csak a férjem szülei vannak képben, velük heti 1-2 alkalommal találkoztunk, és annyit dajkálták a gyereket, amennyit akarták. Ha aludt, nyilván nem vették fel, nem verték fel, de ha ébren volt, én sosem agonizáltam ezen, mint itt egyesek, hogy úristen, nehogy felvegye már a nagyszülő 5 percre az unokáját, szerintem ez a normális, nem azok a kérdések, ahol írják, hogy 3 hónap alatt egyszer sem látogatták meg az unokát a nagyszülők.


De mivel a nők alapvetően ellenségesek általában az anyósukkal, itt úgyis csak olyan választ fogsz kapni, ahol téged ekéznek. Pedig elmondtam korábban is, hogy ne itt legyen nagy szád, hanem otthon emeld fel a saját gyerekedet és add anyád kezébe, ha akarod, nem kell az engedélyére várnod, mert a gyerek nem a feleséged tulajdona.


Csak azért válaszold meg, milyen gyakoriságról van szó, mert mondom, nem mindegy.

2023. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
78%

"Az enyémben nem kell főzőcskéznie anyósnak."


Ez korrekt, de azért megjegyzem, az első kérdésében azt is leírta, hogy a felesége anyja is ugyanannyit ott van, odajár és neki megengedi a felesége a babusgatást, etetést, csak az anyósnak nem.


Nem tudom, ezt niért hagyják ki sokan a képletből, akik eredetileg az első kérdést is olvasták. A kérdező is mondhatná, minek jár oda folyton 2 hónapos csecsemő mellé az anyósa, lehet, hogy ez meg neki nem tetszik.

2023. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó,szerinted,ha naponta van róla kérdés,és itt még aludni se hagyják a gyereket, akkor milyen gyakran van ott a mama?Amúgy én pont abszolút nem vagyok ellenséges anyósommal,jobban kijövünk mint anyámmal.Nem írta senki,hogy 3 hónapig nem látták a nagyszülők,hanem nem fogdosták,nem keltették fel,és nem beszéltek órákat nálunk,hanem beugrottak,ránk néztek esetleg addig megfogták még wc-re,vagy zuhanyozni mentem,de a covid alatt annyit se fogták,mert felérték ésszel,hogy nagy baj lehet belőle.Nem 5 percről van szó ez teljesen biztos,ha még etetni is a mama eteti,és még ezen is hümmög,hogy kevés.
2023. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
84%
18,mert ez egyrészt már valószínűleg csak a duma, miután mindenki azt mondta,hogy nem neki van igaza, másrészt azért azt is leírták páran ,hogy az anyjával azért valószínűleg más a viszony,nem szégyenli megkérdezni hogy normális-e ez-az-amaz ami itt- ott folyik az emberből,meg nem szégyenl előtte szoptatni.De mondom,ez szerintem nem így van,mert eredetileg nem szerepelt sehol.
2023. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!