Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vehetik fel a...

Milyen gyakran vehetik fel a babát mások ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék hogy nektek a pici babát (2hónapos) milyen gyakran engeditek hogy felvegyék a nagyszülők ? Hogyan történik a babázás?

2023. máj. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
25%

"azt is leírták páran ,hogy az anyjával azért valószínűleg más a viszony,nem szégyenli megkérdezni hogy normális-e ez-az-amaz ami itt- ott folyik az emberből"


De a kérdezőnek nem az volt a problémája, hogy a felesége miért nem az ő anyjával beszéli meg, normáis-e, ami az emberből folyik, ezt már ott is mindenki csak beledumálta, arról volt szó abban a kérdésben, hogy az anyja felveheti-etetheti a gyereket, de az anyósnak nem engedi.


Ami valahol abszurd, egyrészt, mert az emberben legyen már annyi elfogulatlanság, hogy megértse, az anyósa is ugyanolyan nagyanyja annak a gyereknek, másrészt a csecsemő tényleg nem anyuka tulajdona, hogy megszabja, a férje anyja megfoghatja-e a gyereket.


Mert úgy mondja itt mindenki, hogy apuka állítsa már le az anyját, mintha a feleség anyja nem ugyanúgy nyomulna, pedig az eredeti kérdés szerint igen.

2023. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt nem nyomul ugyanúgy,mert szinte biztos,hogy kamu,ráadásul ha a férj anyja fogja,eteti állandóan, akkor nem is tudna.Másrészt ez a kérdésre a válasz,hogy azért van ott esetleg az anya anyja,mert ő tanácsot is ad,míg anyós,csak babázik.De amúgy meg baromi egyszerű,mert leíratm ,hogy egyiknek se kell ott lenni.Még az is lehet,hogy pont azért van ott az anyuka is,mert nem akarják,hogy a másik mama többet legyen az unokával.Ezeg csak gyűrűzik így És bárhogy kapálózol,a csecsemőhöz igenis a saját édesanyjának van több joga.Majd ha nagyobb lesz,és az apja is maradéktalanul el tudja látni,meg ugyanannyit lesz vele, akkor lesz igaz,hogy ugyanannyi joga van.Nagyon nem annyit tett eddig is a gyerekért,és nem annyit szenvedett érte mint az anyja,és soha a büdös életben nem lesz ugyanolyan a kötődése sem hozzá.Akkor sem,ha itt ezt puffogtatjuk.Hormonok sem nála vannak beindul a,tehát nem is érezheti azt amit az anya.De én már unom ezt.Ti nem?
2023. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésre válaszolva: hozzánk havonta 2-3x jönnek/jöttek is mindig rokonok látogatóba. Mindegy mennyi idős vokt a pici, ha nem aludt, nem volt éhes vagy nem üvöltött éppen, bárki bármikor megfoghatta, felvehette. Sose csináltam belőle ügyet.
2023. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
38%

"Majd ha nagyobb lesz,és az apja is maradéktalanul el tudja látni,meg ugyanannyit lesz vele, akkor lesz igaz,hogy ugyanannyi joga van"


Hát, 2 gyerekes anyukaként én baromira nem értek egyet ezzel, és eszembe nem jutott volna azt mondani a férjemnek, hogy az ő anyja nem veheti fel a gyereket, csak az enyém, mert én nyomtam ki magamból. Ne haragudjatok, de ez már a beteges kategória.

2023. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
16%
Az enyém sem vehette fel,ameddig annyira pici volt,meg mikor aludt,naponta meg pláne nem.
2023. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
29%
Oké, 25-ös, de az eredeti kérdésben itt az volt, hogy a feleség anyjának szabad volt, amit a férjének nem, tehát irreleváns egy olyan válasz, hogy a tiéd sem vehette fel.
2023. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
27%

22-es téged valami diliházból szalajtottak?


"És bárhogy kapálózol,a csecsemőhöz igenis a saját édesanyjának van több joga.Majd ha nagyobb lesz,és az apja is maradéktalanul el tudja látni,meg ugyanannyit lesz vele, akkor lesz igaz,hogy ugyanannyi joga van."


Hogy a bánatban lehetne ugyanannyit vele az apa, amikor az dolgozni jár?

Mit csinálnál, ha ragaszkodna hozzá, hogy ő legyen a gyerekkel és TE járj dolgozni?

Vagy egyikőtök se járjon - a "jogok" miatt - és üljetek mindketten gyönyörködve "szerelmetek gyümölcsében", miközben mindhárman éhen haltok!

Ilyen baromságot még itt sem gyakran hallani, pedig sokan képesek feszegetni az elmebaj határait!

2023. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
32%
Még olyan férfival nem találkoztam,aki otthon maradt volna a babával.Anyukát azt láttam olyat,aki 6 hét után már otthonról dolgozott,vagy vitte magával a babát,mert olyan volt a munkahelye.Olyannal se aki szült,és a hormonok miatt rosszul érezte magát,ha nem volt a közelében a gyerek,vagy nem ő oldhatja meg a babája gondját.Amúgy meg mondhatja a kérdező,hogy a te anyád se jöjjön,csak azt még azért nem teszi,mert akkor nemhogy babázni nem babázhatna az anyucikája,hanem menni se mehetne minden nap.És nem,az eredeti kérdésben nem volt arról szó,hogy az ő anyósa is annyit van ott,csak későbbmondta ezt, miután kapott vagy 30 olyan választ,hogy nem nekik van igazuk,hanem a feleségének.Hozzá tenném,hogy több gyedet kaptam mint a férjem fizetést,szóval ez a ki tart el kit is érdekes egy dolog.Nálunk senki nem halt volna éhen akkor se,ha nem én vagyok itthon sőt!De én maradtam,mert én vagyok az anyja.
2023. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
52%

22:

Normális családot figyelembe véve, EGYIKNEK SINCS TÖBB JOGA a gyerekhez!

Majd millió év múlva talán, amikor mindkét nem képviselői a másik nem közreműködése nélkül önállóan lesznek képesek reprodukálni egy gyereket, arra majd mondhatják, hogy több joguk van hozzá. Addig nem!

Te, vagy az ezredik LucGizi, azért kapsz az államtól pénzt, hogy otthon ellásd a gyereked, ezért nem kell munkába járnod.

Ez nem a te érdemed és nem az apa érdemeit csorbító "bűne".

Ha áldozatnak érzed, lehet visszamenni dolgozni neked is, a gyerek meg bölcsibe!... de attól még a bölcsis néninek nem lesz több joga mint nektek, mert ő foglalkozik a csimótátokkal napi 10 órát.

2023. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
37%
Én dolgozok a gyerek 1 éves kora óta.Nem mondta senki,hogy érdem, érdem az,hogy már a gyerek előtt is dolgoztam,így kaptam csedet,gyedet.Nem csorbul itt semmi,de azért ne üljünk már fordítva a lovaon.A legtöbb esetben pont itt sírnak az anyák,hogy az apa semmit nem csinál otthon a gyerekkel,de azért ugyanolyan joga van pl jelen esetben (nem azért mert ő szeretné,hanem mert az anyja naponta sír a fülébe)a felesége döntését megkérdőjelezni,anyai mivoltában sérteni azzal,hogy felül akarja bírálni,holott teljesen igaza van abban,hogy untig elég,hogy NÉHA dajkalha,meg NÉHA megetetheti.Ne basszus már,hogy az a normális,hogy egy anya,vagy anyós naponta a friss család nyakán okoskodik,mert ide a rozsdás bökőt,hogy mondja,vagy mutatja is a mama,hogy na látod így kell ezt jól csinálni,és ezért még az anyuka van kibeszélve.És amúgy meg,a szülés pl vagy a szoptatás igenis áldozat,amit én is szives örömest meghoztam a gyerekeimért,de nem ugyanaz,mint apának egy nagyot lökni jó időben,merthogy a születésig összesen ennyit tudott fizikailag tenni.Ez nem a "bűne",biológiailag ez van,de pont ezért tudná most annyit megtenni a friss anya feleségéért,hogy kiáll mellette,és ha nem is ért vele teljesen egyet, akkor sem csak az anyja oldaláról nézi a mozit.Ebből szokott később az lenni,hogy bármit akar a mama,azt a fián keresztül eléri,mert addig duruzsol,ameddig úgy nem lesz.Tipikos anyuci kedvence.Lehet kezdeni lepontozni nyugodtan.
2023. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!