Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vehetik fel a...

Milyen gyakran vehetik fel a babát mások ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék hogy nektek a pici babát (2hónapos) milyen gyakran engeditek hogy felvegyék a nagyszülők ? Hogyan történik a babázás?

2023. máj. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
80%
Azért téma az anyuka állapota, mert nem hiányzik neki, az ostoba anyós, meg a bamba férje hülyesége.
2023. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
81%
49 úgy függ össze,hogy nem minden anya úgy működik,hogy odadobja a gyereket valakinek,és tud pihenni,aludni.Én sem tudtam.Csak akkor voltam nyugodt,ha velem aludt a baba,egyéb esetben nem tudtam pihenni,mert kattogott az agyam,hogy biztos sír, biztos keres,stb,még akkor is,ha nem volt így.Ez az anyai ösztön.Megjegyzem a babák a 3.hónapig ugyanúgy hormonális okokból keresik az anyát, akkor is,ha nem éhesek.Örülj neki,hogy te ennyire fitt voltál szülés után,legtöbbünknek azért nem ennyi a regeneráció,pláne ha volt valami gond is.Van olyan is,akinél pont ilyenkor van a baby blues,vagy kezdődik a depresszió.Ezt is hormonok okozzák,nem kezdem magyarázni.Még azért azt mondanám,hogy ha te 2 héttel szülés után kapáltál, akkor a saját egészségedet kockáztattad,ugyanis a minimum a 6 hét kímélő életmód,de ez meg a te dolgod.
2023. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
77%
49-es vagy az anyósom személyesen, vagy a reinkarnációja, mert a banya elmondása szerint pl. gyerekkorában szántott, meg aratott. :D
2023. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
66%

"úgy függ össze,hogy nem minden anya úgy működik,hogy odadobja a gyereket valakinek,és tud pihenni,aludni"


Nem odadobja valakinek, hanem az anyósa dajkálja, feltételezem szeretettel. Az anyjának oda tudja dobni - mert sz eredeti kérdés alapján neki odaadja -, az nem zavarja, ha az anyjánál sír, meg ott is őt keresi?


Mert itt annyira csak anyósra hegyezitek ki még mindig a dolgot, miközben az eredeti kérdés szerint pont a feleség anyja az, aki többet babàzik.

2023. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
83%
A férj hegyezők ki a saját anyjára,nem a feleség az anyósra.Továbbra sem hiszem,hogy heti 1 alkalomról van szó, miután ezt is csak azután válaszolta,hogy többen a szájába adták a szót, ugyanúgy,mint ahogy az anyósáról,vagyis a felesége anyjáról sem írt egy szót sem,ameddig meg nem kérdezték konkrétan.A másik meg,hogy a bizalom,az nem olyan,hogy ő az anyósom, akkor feltétlenül bízok benne.Normál esetben,az anyámban viszont igen.Ez ilyen.Itt én nem anyósszidást,hanem inkább feleség,meg meny alázást veszek inkább észre.Annál is inkább,mert ezt nem itt kéne kérdezgetni,hanem otthon a feleséget,hogy drágám mi a baj,miért nem jó így neked,és akkor az asszony el tudná mondani,hogy azért,mert nekem ez túl sok,vagy nem jól fogja,vagy én akarom etetni a saját gyerekemet.Hozzáteszem,egyik sem elvetemült kérés egy friss anyától.Meg a mamát is meg lehetne kérdezni,hogy mit szeretne még,ha minden alkalommal X ideig foghatja,meg meg is etetheti.De a kérdező nem ezt teszi,hanem naponta alázza itt az asszonyt,hogy milyen sárkány,mert anyuci nem akkor,és annyit fogja az újszülött babát,amikor akarja A másik meg,hogy nem fér a fejembe nekem se,hogy miért kell feltétlenül kézben fogni,az miért nem elégít ki egy nagyszülőt,hogy mondjuk 3 óra hosszát amit ott tölt,nézheti ahogy pihen,alszik,vagy beszélhet hozzá mikor ébren van.De itt még az etetés is meg volt engedve,tehát nem tudom mi kéne még? Esetleg haza is vinné?Ismerek olyan családot amúgy ahol ez is felmerült a nagyszülők fejében,csak le lettek állítva.Nem tudom,nálunk nem tolakodtak ennyire,saját maguk is felérték ésszel,látták,hogy fáradtak vagyunk,hogy nem maradnak órákat,meg nem fogdossák össze a babát.Etetésről meg szó se volt,az az én kompetenciám volt,a fürdetés még mindig apáé.Az én anyósom egyszer segíteni akart fürdetni,de a férjem mondta,hogy ne,mert az az ő dolga,ő szeretné csinálni.Nem volt belőle sértődés,mert anyósom is értelmes ember,és megértette,sőt büszke volt a fiára.De mondom,ebböl lesz a miért ne ehetnek cukrot,miért ne ihatna kólát,miért ne játszhatna ezzel vagy azzal,stb.Csak idő kérdése.Ez a gyerek nem a mama gyereke,ha tetszik,ha nem.
2023. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
27%

55-ös, látszik, hogy nem láttad az eredeti kérdést, ezért ilyen tök más történetet kreálsz az egész sztoriból.


Az sem a férj anyjára volt kihegyezve, hanem az volt az alapprobléma, hogy a feleség anyja felvehette meg etethette a gyereket, az anyós viszont nem, mert az anyuka nem akarja, és az apukát ez a megkülönböztetés zavarta. Ami lássuk be, jogos, az ö gyereke is, őt meg lehet, hogy anyós jelenléte zavarja, azért nehogy már az egyik nagymama babázhasson, a másiknak meg meg legyen tiltvva, mert bocs, de ez gáz.


Ezt a mindennapos odajárást meg minden egyebet csak a kommentelők költötték hozzá akkor is, hogy szidhassák az anyóst. Csupa olyan dolog, vád merült fel, amiről szó sem esett, csak rosszindulatból kitalálták és bemesélték maguknak néhányan, mintha valami másik sztorit olvasnának.


"a bizalom,az nem olyan,hogy ő az anyósom, akkor feltétlenül bízok benne.Normál esetben,az anyámban viszont igen."


De ez is ilyen mellémagyarázás, azt írod, azért nem akarja odaadni a gyereket, mert másnál sírni fog meg őt keresni, hát ez megint nem bizalom kérdése, a gyerek a saját anyjánál is sírni fog akkor, ergo nem ez itt az igazi ok. Csak a szimpla anyósutálat, hogy az apukát szüleit alapból másodrendű nagysz7lőnek kell kezelni, ez jön itt ki a kommentelőkből is.


Te mit szólnál, ha neked azt mondanák, hogy a másik nagymama felveheti a gyereket, de te nem, te csak nézegesd, mert.. De itt nem indokolják meg amúgy, hanem mert. Ne mondd, hogy neked nem esne sz*rul, hogy téged sz*rnak tartanak a másik nahyszülővel szemben.

2023. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
86%
Nem,az eredeti kérdésben az szerepelt,hogy a kérdező anyja kevesli,hogy nem egyfolytában lehet nála a gyerek,meg nem elég,hogy néha megetetheti. A felesége anyjáról itt még szó sem esett,valaki kérdezte,hogy nála mennyit van a baba,erre kezdte bizonygatni,hogy ugyanannyit.Szó nem volt olyanról,hogy a felesége anyja eteti a babát,a saját anyjának nem volt ez elég,hanem sérelmezte,hogy a baba édesanyja,vagyis a felesége azt mondja,hogy lehet úgy is unokázni,ha le van téve,és hogy ürügyeket keres,hogy miért ne vegyék fel.A bizalom meg olyan,hogy az én anyám visszaadja a gyereket,ha sír,az anyósnak meg szólni kell érte,és azért is én leszek a rossz.Nem mondták azt se hogy ne vegye vfel,hanem hogy ne állandóan.Sőt azt se mondták,hogy ne menjen oda,pont annyit ott lehet,amennyit a másik mama.Én pont az összes kérdést olvastam,te olvasd figyelmesebben.
2023. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
57%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..

Parancsolt!A feleségem néha odaadja,hogy megetesse,meg csak úgy dajkálja.Ez tetszik is nagyon ÉDESANYÁNAK,de úgy érzi,keveset foglalkozhat vele.Hár annyit nem is fog soha,mint a saját szülei, és ez normális.Süt a kérdésből,hogy mama pici fia.

2023. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
30%
*parancsolj!
2023. máj. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki azt írta ott a másik kérdésnél is,hogy különbséget tesznek a két szülő között. Nos, nálunk az anyatejes éhesen üvöltő babát nem akarta visszaadni anyós, mondván majd ő ringatja elaltatja,annyi csak a baj. Úgy kellett erélyesen rászólni,mert még arrébb is ment. Jóhogy nem már könyörgök a saját gyerekemért. Ellenben ugyanebben a helyzetben anya odahozta,hogy nem éhes esetleg és átadta szó nélkül. Na ezért a különbség. Nem tűröm ezeket és pont,de rövid úton megtanulta,hogy velem nem is kell próbálkozni. Ugyanezt anyának se tűrtem volna,de ő tudott normálisan reagálni. Viszont mikor tápszeres lett, eszébe se jutott egyiknek se megetetni,mi etettük. Egyébként is azt gondolom,hogy ilyen picit hiába cumisüveges anya vagy apa etessen. Miért kéne a mamának? Nem etetett annak idején eleget vagy mi?Ő szült most vagy más? Van akit az is bánt,hogy nem lett anyatejes és szeretné ő etetni, totál érthető. A másik az én férjem normálisan kezeli ezeket és a hülyeségek őt is ugyanúgy idegesítik. Mire én ezekre kettőt szólok már le is állítja az anyját,nem hogy még ellenem jatszon. Ez fordítva is nálam. Kiállunk egymás mellett,ennyi. Kérdező, tényleg gyanús a sok hasonló kérdés. A feleséged mellé kellene állnod.
2023. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!