Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran vehetik fel a...

Milyen gyakran vehetik fel a babát mások ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék hogy nektek a pici babát (2hónapos) milyen gyakran engeditek hogy felvegyék a nagyszülők ? Hogyan történik a babázás?

2023. máj. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Hetente 1x jönnek mind a 2 fél részéről de már nem is olvasom a válaszokat mert amit művel itt pár ember az felháborító . Össze vissza szaroznak ,ràgalmaznak ,spekulációkat találnak ki… Számomra világos miért tart itt a társadalom ahol
2023. máj. 20. 08:02
 42/60 anonim ***** válasza:
84%
38# vagyok. Az is lehet akkor,amit többen is írnak,a hormonok is. Pici még és lehet emiatt zavarja. Az első pár hétbe lestem én is minden mozdulatát annak,aki felvette az apján kívül. Nem szóltam természetesen,de nem volt olyan jó érzés, nem is tudom elmagyarázni amúgy. :D Most meg már örülök,ha felveszik és ihatok egy kávét,haha. Próbáltad kérdezni tőle,hogy mi lehet az oka? Mit mond rá?
2023. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
82%

41.

A társadalom olyan amilyen, de hogy te férfi/apa létedre nem tudsz kiállni a családodért, a szülésben, gyerekágyban megviselt feleségedért, a még "nyers" kisbabádért, az nonszensz.

Ne itt szociologizálj, hanem a feleséged pártján, meg a kisbabád érdekei mellett állj ki te...

2023. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
36%

43-as, úristen, ne told már túl ennyire :D


Nehogy már az legyen a normális, hogy anyuka kiakadjon, ha egy 6-8 hetes babát heti egyszer felvesz, ringat kicsit az anyósa. Nem vagytok normálisak, komolyan, miért az lenne a baba érdeke, hogy a nagymamája ne vehesse fel, mert az anyja ilyen birtoklásmániás?


2 hónapos gyerek mellett már nemigen megviselt senki a szülésben mrg gyermekágyban, ti most úgy adjátok elő itt, mintha az 1 hetes gyereket akarná napi szinten kitépni a nagymama az anyuka kezéből, pedig a kérdező eddigi egyik kérdésében sem szerepelt ilyesmi.


De kérdező, te meg arra válaszolj már, miért a feleséged parancsol neked? Mibe kerül megfogni a gyereked heti egyszer és odaadni anyádnak, miért nem csinálod egyszerűen?

2023. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
95%
A társadalom azért tart ott, ahol, mert te sem vagy képes kommunikálni a saját, szűk környezeteddel, hanem idegenek oldják/mondják meg az interneten. Nem tudsz frusztrációt viselni és konfliktust kezelni. Ez nem interneten megoldható probléma.
2023. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
41%
44 az a baba igenis pici még,az anyuka meg miért ne lehetne megviselt? Fogadjunk férfi vagy!Amúgy sanszos,hogy kamu a heti 1 is,mert azt is letagadja,hogy naponta van kiírva kérdése.Innentől nem kell elhinni mindent amit mond.Namost a heti 1 is lehet sok,ha mondjuk úgy történik,hogy mama berobog,felveszi a gyereket,és ki se adja a kezéből.Másképp hogy lenne lehetséges,hogy még meg is etetei,és még azt is kevesli.És valamire csak mondja az anyuka,hogy úgy is lehet unokázni,hogy nem kézben tartják,hanem csak nézik ahogy pihen a fészekben,vagy kiságyban.Mindenképpen aggályos,hogy az anyós a kisfia fülébe siránkozik.Neki kellene mindenképpen alkalmazkodni, meg türelemmel lenni Ha majd a fél éves gyereket se engedik felvenni, akkor esetleg szólhat.Nehogy már egy újszülött esetén nyivakoljunk,hogy nem lehet órákig dajkalgatni.Gondoljátok el,ha mindkét mama,pápa, esetleg a testvérek is mind 1-2 órát nyúznák,meg nyilván a saját szülei is szeretnének vele foglalkozni, akkor szerencsétlen gyerek egy percig nem lehetne el a kis fenekén.Ok nélkül egy anya se mondja,hogy elég.Vagy a hormonok miatt érzi még korainak, akkor idő kell neki,vagy tényleg túlzásba van víve.Azt se tudjuk ugye,hogy mennyire bízik az adott személyben.Mindegy hogy kinek az anyja,ha nem bízik benne.Nem ,nem vagyok anyós ellenes,nálunk pont hogy anyám olyan,hogy neki csak kizárólag ülve adtam az ölébe a kicsit,mert szegény olyan,hogy folyton botladozik,sokszor hirtelen rosszul lesz,meg ilyenek.Nem lehet tudni,hogy a kérdző anyja milyen.Esetleg lehet,hogy túl lazán fogja,mert úgy véli,hogy ő már ebben profi,nem ejti el,stb.Ha mondjuk egy kézzel, állva dajkál,attól én is rosszul lennék.Meg attól is,ha kommentálná,hogy látod így kell ezt,vagy folyamatosan gügyögne neki,nem hagyná elaludni,vagy nem adná vissza nekem ha sír,és engem keres.Na mindegy! Én nem hiszem,hogy heti egy alkalomról van itt szó.
2023. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, én komolyan nem ertem, miért nem jó az anyádnak, hogy ha fekszik a baba, akkor fölé hajol, beszélget vele, mosolyog rá? Miért kell mindenáron fognia?
2023. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
79%

44.

Én nem tolok túl semmit. Ez a realitás.

Szülésznő voltam. Pontosan tudom, hol tart egy éppen újszülöttkorból kinőtt baba és az édesanyja az esetek 90%-ban.

Tudom tudom, te már a pár hetes babád mellől visszamentél üdén és kipihenten 3 műszakba dolgozni, lapos hassal, 0 lochiával, miközben az anyósod szoptatott helyetted. :D

Ostoba...

2023. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
35%

48-as, hagyjuk már, van két gyerekem, szóval nem kell megmagyarázni, hol tart az ember 2 hónapos csecsemő mellett.


Azért akit ennyi idősen még megvisel, hogy szült, annak vagy valami kivételesen traumás szülése lehetett, vagy szimplán az a panaszkodós típus.


És nem, nem jártam a gyerekeim 2 hónapos korában 3 műszakba dolgozni, de 2 hetes korukban már simán elvoltam a veteményesben, vezettem a háztartást, meg lefoglaltam a gyerekeket.


De megjegyzem, nem is értem, ez hogy függ össze a kérdéssel, ha anyuka megviselt a gyermekágyban, akkor megviseltebb lesz attól, hogy a nagyanyja felveszi a gyereket? Nem értem. Akkor örüljön inkább, hogy valaki foglalkozik a gyerekkel, használja ki, hogy felügyelnek rá és menjen el addig aludni egy jót.

2023. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
74%

49.

Tudtam, hogy te egy olyan csodalény vagy, aki 0 empátiával rendelkezik.

Nyilván irónia volt a hasonlatom, de betalált.

Lehet ügyesen kapálsz a zsákfaluban a többi Marcsi, meg Bözsi közt, de az anyák többsége nem tart ott, ahol a te bika életed.

2023. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!