Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan én vagyok a rossz...

Komolyan én vagyok a rossz anya emiatt?

Figyelt kérdés

Szóval barátnőm kislánya sokkal izgágább,temperamentumosabb,fogékonyabb mindenre mint az én fiam.(egy idősek majdnem). Az én fiam sokkal zárkózottabb,félősebb,nem igazán társasági "lény".


A kislány mindig próbálna vele játszani,sokszor úgy eldurvul a helyzet,hogy ütögeti már,meg lábát húzza,direkt neki megy,ilyenek...persze a gyerekem üvöltve tapad rám,egy idő után emiatt meg sem bírom már nyugtatni. Nagyon nem szeret a kisfiam játszani vele.


És a lényeg!: barátnőm párszor elejtett ilyen mondatokat: "Ne legyél már ilyen nyuszi!" "Légy férfi már!" " Ne legyél beszari...!" meg ilyen számomra nagyon bántó mondatokat mond neki,nekem szörnyen rosszul esnek,hogy még mi vagyunk a szarok,mert a fiam nem tűri el,ha lögdösik,jó hogy megijed és sírva bújik hozzám.



nem értem barátnőm hozzáállását egy picit sem,számomra ez szörnyen sértő,hogy így leírja a fiamat.



Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2023. máj. 27. 09:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen neveletlen, agresszív kölkök meg persze anyuci szoktak a leghangosabban bömbölni, mikor “emberükre” akadnak egy erősebb, vérmesebb gyerek képében, elkezdik terrorizálni és az jól nyakon vágja őket. Na akkor lehet picsogni majd anyukának is.

Megmondanám, hogy ez volt az utolsó sértegetése a gyerekemre, lehet távozni most és mindenkorra. Aki egy 2 éves kisfiúra olyanokat mond, hogy beszari meg legyen “férfi” (wtf?), az fáradjon ki az életünkből. És ajánlanám, hogy nevelje az agresszív kismalac saját porontyát, mert nagyon csúnyán meg fogja szívni, pláne kislányként, ha azt hiszi, ezt bárkivel megteheti és szembekerül egy nagyobb, idősebb “férfi” kissráccal mondjuk.

Gondolom, véletlen sem szól rá, sőt még a terrorizált gyereket cseszteti.

2023. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rossz, de nem azért, amilyen a gyereked, hanem azért mert hagyod, hogy bántsák. Újra és újra. Csak azért, mert te vagy "nyuszi", nem akarsz komfrontálódni és eszedbe se jut leépíteni a bunkó barátnődet.
2023. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel nem fogom, miért titulálnak az emberek "barát"-nak olyat, akivel nem mernek őszintén beszélni a problémákról.
2023. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már régen szóltam volna a barátnőmnek, hogy hypergáz, és a kislányra is rászólnék, ha már az anyja nem teszi meg, és mindent ráhagy, bármit is csinál. Tudom, hogy a szülő a hibás, de én az ilyen gyereket is utálom, aki így viselkedik, nem akarnám a fiam közelébe engedni.
2023. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a szemébe mondanám hogy nem lehet mindenki agresszor mint az ő gyereke.
2023. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érezném magam rossz anyának, ha hagynám, hogy valaki így beszéljen a gyerekemmel.
2023. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!