Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan veszitek státuszra/oltá...

Hogyan veszitek státuszra/oltásra/tanácsadásra a kicsit,ha az pont a déli alvás idején van?

Figyelt kérdés

Napi 1 alvásnál?

Eddig nem volt gond, a fiam aludt 2x nap közben, és a délelőtti alvásból 11 körül ébredt. A tanácsadó pedig mindig 11-13 óráig van nálunk.

De most beállt a napi 1 alvásra. Ami azt jelenti, hogy 11-11:30 körül alszik el, és alszik kb.fél 3-ig.

Jövő héten 12:20-ra van időpontunk. (1 hónapra előre adnak mindig.)

Ilyen esetben ti hogy csináljátok? Hogy altatjátok?


2023. jún. 10. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

1, opció: szólsz a védőnőnek, hogy hahó, ez van, aludni fog. Esetleg nem tudna legelsőnek beírni és akkor 11-kor leviszed.

2. opció: feltéve hogy elalszik babakocsiban is: kivinném hamarabb, 11 előtt, és hagynám aludni az időpontig. Lehet, hogy fel se kell kelteni.

2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem altatnám, ha meg magától mégis bealszik, akkor hagynám, ameddig lehet. Benne van a pakliban, hogy egy nyűgös nap lesz, de nem tudsz mit csinálni, vannak ilyen helyzetek.
2023. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyzetekben nem alattam. Magától nagyon ritkán aludt el, az altatás állandóan szenvedés volt, úgyhogy aludt a vizsgálat után, este meg kicsit szenvedtünk, mert tolódott minden, de ez van, vannak ilyen napok még most is, csak most már (4éves) ilyen napokon konkrétan kimarad az alvás teljesen, max picit nyűgösebb, meg este hamarabb alszik el.
2023. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom mindig valahogy pont akkor alszik, amikor orvoshoz kéne menni. Ha pont jókor kapnék időpontot, akkor aznap biztos, hogy 4.30-kor kukorékol reggel és borul minden. Ilyenkor nem altatom, ha mégis bealszik, kézben viszem, úgy legalább nem sír útközben. Kicsit nyűgösebb ilyenkor, de ez van, utolsó pillanatban nálunk nem lehet időpontot módosítani.
2023. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi idős.

2,5 évesemet ébren tartom a vizsgálatig.

Amíg kisebb volt babakocsiba tettem, kint altattam, a vizsgálat idejére keltettem csak fel, aztán vissza is aludt.

Nekem minden oltásnál és státusznál üvöltött, függetlenül attól, hogy álmos volt e vagy sem.

2023. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Odatelefonálnék, hogy lehet-e időpontot cserélni, mert ez a tipikus napirendje. Ha lehet, akkor ha 11-re mentek, talán még jó (aztán hazafelé elalszik a babakocsiban. Nem tragédia, ha egy héttel halasztódik a dolog. Aztán persze lehet, hogy pont aznap borul a napirend.


Ha nem lehet időpontot cserélni, akkor sajnos ez van. Ha sikerül hamarabb elaltatni, szuper. Ha nem, akkor nyűgös lesz és majd utána alszik. Babakocsiban altatnám, hogy legalább elég legyen az utolsó pillanatban felvenni (persze a ti közlekedési viszonyaitoktól függ, mi gyalog járunk babakocsival többségében).

2023. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Autóval kell menni, mert a város szélén lakunk.

1 éves egyébként. Szóval az nem opció, hogy nem alszik. :D

Hétfőn odatelefonálok mindenképpen. Csak nem mindig van másik időpont. Azért is adnak előre mindig a következőre. 😅

2023. jún. 10. 15:49
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
En orultem, hogy kaptam idopontot. Nemcsinaltam problemat az altatasbol.
2023. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem vettem az altatást szentírásnak soha, ha menni kellett valahova, akkor menni..
2023. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Berakom a kocsiba alvó állapotban és viszem
2023. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!