Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóban illetlenség...

Babalátogatóban illetlenség ott is aludni? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

2 hete született meg az egyik közeli barátnőm kislánya. A kórházban már voltam náluk, azóta csak telefonon beszéltünk, de kb. 0-24-es kapcsolatban vagyunk iMessage-en.

Pénteken mondta, hogy majd szóljak, mikor akarok rendesen menni, nem csak egy fél órára.


Viszont Sopronban laknak amúgy, a kórházba is azért mentem, mert itt szült Pesten. Szóval nem 5 perc kocsival sem. Eddig, ha mentem hozzájuk, mindig ott aludtam 1-2 éjszakát, de akkor még nem volt baba, szóval esténként elmentünk erre-arra, vagy egy napra kimentünk Parndorfba stb. És a vendégszobából lett a babaszoba is náluk.


Leírtam, mikor lenne jó, ő meg mondta, hogy akkor menjek most hétvégén és kérdezte, hogy ott is alszom-e, mert a baba átengedi a szobáját szívesen, mert egyelőre még velük alszik.

Nem tudom, hogy ezt udvariasságból kérdezte-e meg, vagy tényleg nem gond, ha ott alszom? Valamint, tőle nem akartam kérdezni, de ha ott alszom, egy baba mennyire sír hangosan? Éjjel nem zavarna például?



2023. jún. 21. 13:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az lenne a fura ha külön szobát vennél ki egy baba miatt, mikor eddig ott szoktál aludni...

Ha nem szeretné hogy ott aludj nem kérdezte volna. Valószínűleg jól esne neki a társaság azért hív.

Ha úgy érzed láb alatt lennél utazz inkább vissza aznap, ha úgy érzed hogy tudsz esetleg valamit segíteni is, és nem baj ha esetleg néha fél ébredsz a babára akkor maradj.

2023. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a fura, hogy jó barátnőd és nem kérdezel rá kerek perec. Én is ebben a helyzetben voltam,csak én Budapest-Szeged útvonalon. Én rákérdeztem, hogy tervezi, ott aludjak-e. Mondtam neki, hogy ez nekem most fura helyzet, mert nem tudom, mi a jó megoldás, szóval mondja el őszintén, mit szeretne, mert enélkül nem tudom kitalálni. Illeni nem illik, de jó barátnőknél nincs ilyen. Ott azért más szabályok vannak.
2023. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

#6: Én is határozottan ellenzem ezt a véleményt, én keresztfiaimékkal egy városban lakunk, és anyuka mégis mindig invitált engem ott aludni. Igazából azért is lehet, mert a gyerek legváratlanabbul képes elvenni az időt.


A kérdést pedig túlreagáltnak érzem. Már csak az említett saját tapasztalatom miatt is. Szerintem ő is így akar több időt kihalászni a barátsághoz.

2023. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ìgy hìvott, akkor szerintem menjèl. Ekkora gyerek ùgyis az anyjàval alszik. Ilyen melegben kinti programot nem valòszìnű, hogy tudtok csinàlni, ès legegyszerűbb, ha ott vagy, ès ùgy beszèlgettek.
2023. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Akinek én felajánlittam, higy ottaludjon nálunk bàrmikor is akkor komolyan is gondoltam.


Ha nem akarnà meg sem kérdezné.


Barátnő megmondja ha még nem készek rá.


Nyugi

2023. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Hat én vagy kivennek a közelben a szobát, vagy maradnék éjszakára, de nem úgy mint vendég, hanem mint segítség. Nekem enni meg wcre menni nem volt időm ilyen pici mellett, vagy szoptattam, vagy fejtem, aludni sem tudtam rendesen, szóval örültem mikor jött anyukám, és tudta mikor mit kell csinálni, hozott ebédet, készen elemrakta a reggelit, megkente a kenyerem is... Meg elkuldott aludni, míg a baba rajta szuszogott. Szóval ha így mész látogatni, hogy segítséget, akkor nyugodtan maradj éjszakára, ha felajanlotta.
2023. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Halló, a barátnődnek szüksége van rád. Különben nem ajánlotta volna fel, hogy aludj nála. Maradj csak szépen ott éjszakára és támogasd a barátnődet.
2023. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Hááát..ha zavar,hogy sír éjszaka a baba,akkor ne menj.:D 2 hetesről beszélünk. Én egyébként nem mennék gyerekágyas időszak alatt,vagy úgy hogy kiveszek egy szobát,de ez én vagyok. Viszont itt ő kérte,így csak te tudhatod,hogy milyen kapcsolatban álltok és szeretnél-e menni. Te tudhatod,hogy udvariasságból mondta,vagy tényleg szeretné. Amit a 16-os is ír tök igaz,én is így voltam,hogy konkrétan se éjjel se nappal nem aludtunk,szoptattam,úszott a lakás,kaját is rendeltünk,örültünk ha a férjemmel összetudunk bújni picit beszélgetni,filmezni. Én őszintén nem tudtam volna barátnőzni,de mindannyian mások vagyunk.
2023. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Annyira mondogatod, hogy milyen jo baratnok vagytok, de ez alapjan nem ugy tunik.

En a jo baratnomtol BARMIT megkerdezek.


" Zsofi, biztos, nem baj, ha ott alszok ? Csak kedvessegbol mondod, vagy tenyleg szeretned ? "


Ha ezt igy nem tudod megkerdezni, akkor minden vagy, csak legjobb baratno nem.

Azert egy Pest -Sopron nem olyan marha nagy tavolsag, en ennyi utazok naponta ketszer dolgozni.

2023. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Autóval azért 2 óra oda, 2 vissza, nem mondanám kevésnek.


Azt mondja, hogy nekik elég nyugodtan telnek a napok, meg pl. cumisüvegből kap a baba tápszert, szóval éjjel a férje kel a babával együtt, azért ez könnyebbség neki.

De végül úgy megyek, hogy nem egész hétvégére, csak egyet alszom ott, aztán meglátjuk, hogy mennyire működőképes a dolog.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2023. jún. 21. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!