Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az ilyen típusú...

Hogy lehet az ilyen típusú helyzeteket a legjobban lereagálni?

Figyelt kérdés

Az 1 éves lányom ki akarta venni a kezemből a mesekönyvet. Mutogathat benne, megfoghatja, de nem veheti ki a kezemből, mert összegyűri. Van babakönyve, amit teljesen "birtokolhat", de az nem segít, ha ilyenkor ő fogja a babakönyvet, én meg a felnőttet. Szóval ki akarta venni a kezemből a mesekönyvet, nem adtam és keservesen sírni kezdett. Magyaráztam, hogy miért nem adom oda, próbáltam vígasztalni, de csak sírt a mellkasomra bújva percekig. Aztán megnyugodott és tovább tudtunk olvasni. Próbálok készülni a dackorszakra és a hisztikre, hogy hogy lehetne az ilyesmi helyzeteket a lehető legjobban lereagálni. Amikor szeretne valamit, de nem lehet.

Baba barát válaszok érdekelnek, nem az, hogy csapjam nyakon kétszer. Köszönöm a segítséget!


2023. jún. 26. 21:15
1 2 3
 1/22 Derjaderja ***** válasza:
89%

1 évesnek nincs elég idegrendszeri fejlettsége a következetes szabálytartasra.

Olvass keményből. Pl Scolar

2023. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Alap eszköztár a legfiatalabbaknál: Figyelemelterelés, kiemelés a helyzetből, alternatíva felkínálása.
2023. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon jól elkerülhető azzal, hogy olyanbol olvasol ami neki való , amit megfoghat. Hiszen nincs úgy értelme olvasni ha az sírást vált ki belőle mert nem érdekli csak az hogy megfogja azt még nem szabad neki.
2023. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Légy előrelátó, olvass keménylaposból.
2023. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Olvass neki keménylapos könyvekből.
2023. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkit azt mondja, amit a 2-es, csak gyakorlatban. Hogy ne megmagyarázni meg "megtanítani" próbáljam, hanem megelőzni a konfliktust. És minden életkorban ezt érdemes csinálni, vagy csak amíg pici? Pl. hogyha egy 5 éves fagyit kér, de valamiért nem kaphat, akkor elmondod, hogy miért nem és segítesz feldolgozni a frusztrációt vagy csak próbálod elterelni a figyelmét, kompromisszumot kötni, hasonlók?
2023. jún. 26. 21:46
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az adott helyzettől függ, de szerintem alap minden gyereknél hogy minél kevesebb konfliktusba belemenni, inkább megelőzni amit csak lehet. Egy 5 éves pl miért nem kaphat fagyit? Ha már evett 3at akkor azt mondod hogy többet nem akarsz rá költeni mert már evett hármat és drága, vagy hogy fájni fog a hasa stb, ha hideg van és azért nem ehet akkor azt, ha siettek és nincs idő megenni akkor azt.
2023. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

1 évesenek eszem ágában nem lenne ilyenből olvasni.

Én megelőzöm a helyzetet azzal, nem mutogatok neki olyat, amit nem adok a kezébe.

21honapos a lányom. Kemény lapú könyvből olvasok neki.


4 éves a fiam. Neki már rendes mesekönyvből olvasok, de tudja nem adom oda neki.

2023. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Hát én olvastam normál mesekönyvből a lányomnak. Nálam az volt a nevelési módszer, hogy felügyelettel majdnem mindent megnézhet, és együtt kipróbáljuk mire való, hogy kell használni.

A mesekönyvet ő vehette le a magasan lévő polcról (felemeltem), utána olvastunk. Megfoghatta, nézhette. Ha elszakadt elmagyaráztam hogy óvatosan kell hozzányúlni, mert ez történik ha nem. Mikor már viszonylag megértette pár hét után megdícsértem, és elől hagytam a mesekönyvet. Egy éves sem nem volt mikor már ő hozta oda olvasni.

Nem tiltani kell, megmutatni mit hogyan kell használni.

2023. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem próbálhatja ki,akkor nem tanítod semmire.


A tiltás NEM tanít!


Add a kezébe,és tanítsd meg,hogy óvatosan használja! Együtt veled természetesen.

2023. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!