Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az ilyen típusú...

Hogy lehet az ilyen típusú helyzeteket a legjobban lereagálni?

Figyelt kérdés

Az 1 éves lányom ki akarta venni a kezemből a mesekönyvet. Mutogathat benne, megfoghatja, de nem veheti ki a kezemből, mert összegyűri. Van babakönyve, amit teljesen "birtokolhat", de az nem segít, ha ilyenkor ő fogja a babakönyvet, én meg a felnőttet. Szóval ki akarta venni a kezemből a mesekönyvet, nem adtam és keservesen sírni kezdett. Magyaráztam, hogy miért nem adom oda, próbáltam vígasztalni, de csak sírt a mellkasomra bújva percekig. Aztán megnyugodott és tovább tudtunk olvasni. Próbálok készülni a dackorszakra és a hisztikre, hogy hogy lehetne az ilyesmi helyzeteket a lehető legjobban lereagálni. Amikor szeretne valamit, de nem lehet.

Baba barát válaszok érdekelnek, nem az, hogy csapjam nyakon kétszer. Köszönöm a segítséget!


2023. jún. 26. 21:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Hagynám próbálkozni a lapozással. Mèg pici hozza, de akkor marad jò èlmènye a könyvekről, ha hozzà is nyúlhat. Amit gyerekek hasznàlnak, az egy idő utàn a hsznàlat nyomait magàn viseli.
2023. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

A fagyis kérdésre, 5 éves lányom az oviból a suli felé menet pont aznap kért volna fagyit, mikor rohantunk haza. Ráadásul fagyizó mellett mentünk el. Mondtam neki, hogy a nagytesója nélkül nem fogunk fagyizni, ahhoz meg sietni kell, hogy visszasétáljunk, majd holnap kap fagyit. Nem mondott rá semmit. Másnap kész tényként kezelte, hogy megyünk fagyizni, nyilván úgy is lett.

De egy 1 éves nyilván nem ilyen. Teljesen önkívületi állapotba kerülnek egy hiszti alatt és észérv nem hat még rájuk. 1-2 éves kor között amit csak lehetett, próbáltam megelőzni, figyelem elterelés még akkor működhet, mikor nem lendült bele nagyon a hisztibe, utána már nehéz.

2023. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
Már minden könyve szétesőben. Használtan vettem a könyveket,nyugodtan nyúzhatja a másfél évesem,fontos hogy foghassa őket. Könyvtáros vagyok,nem latom értelmét hogy ne foghassa a könyveket,1 éves korban még nem elvarható hogy finoman tudja fogni a lapot,amikor még egy zsírkrétát sem tud megfogni... szerezz be olyan könyveket amiket nem sajnálsz.
2023. jún. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Derjaderja ***** válasza:
82%

2 és 3 éves korban éri el a frontális lebeny azt a fejlettséget, hogy a késztetéseit elkezdje tudni elnyomni a szabàly/norma érdekében.

De még sokáig kell azzal számolni, hogy ha nagyon szeretne valamit, akkor előbb cselekszik, mint gondolkozik. De azért ebben a korban már van értelme emlékeztetni a szabàlyra, röviden indokolni.

Fiatalabbnak is lehet egy nagyon rövid tiltómondattal próbálkozni ÉS hozzátenni a figyelemelterelés/kiemelés stb-t.

De elvárni nem lehet hogy ő magától fejben tartsa a szabályokat.

Nyilván temperamentum és késztetés függő, az én lányom pl sosem a veszèlyes vagy tilos dolgokat akarta, a fiam meg indulásból azokra vágyik (felmászás, szétszedés, feldöntés), mert más irányú a figyelmük, érdeklődésük.

2023. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Derjaderja ***** válasza:
90%
Az a játék amúgy amit nem tud egy gyerek kedvére használni, az sok esetben túl korán került hozzá vagy nem való neki.
2023. jún. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
1 évesek nem való még rendes könyv. A 2 éves is gyűri, szakítja. Ő még kicsi, nem tudja mit miért nem szabad, nem is érti még, hiába mondod el neki. Ebben az esetben jobb inkább elterelni a figyelmét más játékkal,vagy neki való könyvvel.
2023. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Kemény kötésű babáknak való könyve van gyerekemnek, mégis szétszedi,de pont ezért ingyen vagy használt könyvei vannak. A könyv megfogása is része a könyv élvezésének. Olyat adj ami korának megfelelő és nem sajnálod ha tönkreteszi. a lapozgatás is a játék része.
2023. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
1 éves lesz a lányom. Keménykötésű könyvei vannak,van rendes mesekönyv is,de széttépkedné a lapokat belőle nálunk. Egyértelmű,hogy ő még pici ehhez,így nyilván elmondom,de ettől függetlenül ugyanúgy kiveszi a kezemből és tépkedné,így nyilván nem adok erre lehetőséget. Nálunk is üvöltene emiatt és nem értené,hogy miért nem kaphatja meg,így én kerülöm az ilyen helyzeteket,mint amit te leírtál. :D Tehát nem fogom előtte elkezdeni lapozgatni. Cserébe van olyan könyv,amit lapozgathat,összegyűrhet,tépkedheti,mert nem sajnálom. Azzal gyakorolhat.
2023. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megpróbálom én is megtanítani lapozni egy értéktelenebb könyvön és aztán visszatérünk ezekre. De nem akarom teljesen elhagyni ezeket a könyveket, mert kifejezetten szereti ezeket a történeteket. Már tudja, hogy mi után mi jön, melyik lapon vagy a cica és a gyík, és liheg, amikor a kedvenc részei jönnek. Úgyhogy jó lenne konkrétan ezeket a könyveket is olvasni neki. Amúgy a babakönyvet is megrágja úgy, hogy szétázik a lapja, úgyhogy tényleg minden tönkremegy, ami a kezébe kerül. Ami persze normális, mert 1 éves, csak nem azt akarom neki tanítani, hogy a könyveket szét szabad tépni. A cicát is megtanulta finoman simogatni, nem a farkát tépni. Biztos ez is menni fog. De türelmes leszek és adok neki "igazi" könyvet gyakorolni. :)
2023. jún. 27. 10:14
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, gondolom te kifejezetten szereted, ha valamit nagyon szeretnél, beígérik de utána mégsem kaphatod meg igaz?
2023. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!