Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek extrém barátkozós volt...

Akinek extrém barátkozós volt a babája piciként, annál ez meddig tartott?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, lakótelepen lakunk, nagyon sokat sétálunk 2 hetes kora óta, sok a szomszéd, akik mindig megcsodálták a babakocsiban, szóval megszokta az idegeneket. Mindig is viszonylag nyugodt, kedves, mosolygós baba volt.

Most viszont már nagyon durván barátkozik mindenkivel, zebránál, boltok pénztáránál állva csak azt veszem észre, hogy mosolyog valakire a hátam mögött, teszi-veszi magát, integet :)

Szinte kiprovokálja, hogy figyeljenek rá, rendesen megsértődik, ha nem foglalkozik vele, akit kinézett magának. Szeparációs szorongásnak egyelőre nyoma sincs, ha valaki ottmarad vele, simán ki tudok menni a szobából, nem sír, először látott ismerős karjában jól érezte magát, míg körbevitte a kerten stb.

Akiknek ilyen kis barátságos volt a babája, ott meddig tartott ez? Egyelőre nem zavar, sőt, nagyon imádnivaló, csak furcsának találom, hogy pont fiú létére ilyen :)



#baba #barátság #félelem #Mosolyog idegenekre
2023. júl. 13. 10:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Az ilyen babáknál egyébként mik a tapasztalatok a szeparációs szorongással kapcsolatban?

Azért érezhető? Vagy nem volt egyáltalán?

Én eddig csak annyit tapasztaltam, hogy néha mamától nem fogadja el az ételt, csak tőlem, és ha este már fárad és nyűgösödik, akkor sír, ha valamiért ki kell mennem a szobából, hiába van ott mama.

2023. júl. 13. 11:37
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt vészes a szepa.
2023. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom 15 hónapos. Pár hónapja már a mamájàval sincs el ha kézbe akarja venni. Amíg nem akarnak hozzá közel jönni,vagy felvenni őt, addig barátságos , kedves, incselkedik mindenkivel, mosolyog , integet stb. A szülein kívül csak én és a férjem kezében van el. Velünk hetente kétszer biztos találkozik hosszabb időre. Korábban bárki megfoghatta, számára idegen emberek kezében is el volt. Szerintem ez változó.
2023. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13

Nálunk szóról szóra ugyanez

2023. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen. Mosolyog mindenkire, integet, puszit dobál. A boltban már várják az eladók, mert mindig jó kedvük lesz tőle.

Viszont iszonyatosan tombol nála a szeparációs szorongás. Olyan nagyon, hogy este pl.az apja nem adhatja neki a tejitalt, mert sír. Éjszaka az apja a közelébe se mehet. Brutális, és már hónapok óta tart nálunk.

2023. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kb amikor óvodás lett. De akkor is inkább az óvoda társakkal lett kissé ellenséges (nem mindegyikükkel). Most 4,5 éves, de még idegen felnőttethez, vagy gyerekekhez is simán oda megy.
2023. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hű, akkor úgy látszik nincs egységes séma :)


Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, de várok még további tapasztalatokat is! Jöhet jótanács is, pl. hogy milyen meglepő dolgokra készüljek fel :)

2023. júl. 13. 13:03
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig hullámzóan alakult; először bizalommal volt az emberek iránt, aztán - kb a bölcsibe kerüléssel egyidőben kezdődően, olyan másfél éves korától - volt kb. egy év, amikor még a szomszédunktól is megijedt, pedig ismerte. Nagyjából fél éve újra nagyon nyitott, idegenekkel, ismerősökkel is. Szívesebben közeledik a magyar ismerősökhöz (nyelvi okokból - külföldön élünk). Most volt 3 éves múlt héten.
2023. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb Fiam séta közben simán csinált egy hátraarcot és elment a Neki szimpatikus ember után. Nagyon kellett Rá figyelnem.

A középső Fiam már más volt, Neki kellett egy kis idő, amíg engedett valakit a közelébe, de utána elválaszthatatlan barátok lettek.

A legkisebb most 20 hónapos. Integet pápát, dob puszit is, de nem engedi felemelni Magát, csak néhány ismerősnek, barátnak. Ő most van benne egy kemény szeparációs szorongásban. Apa és én vagyunk a biztos pontja, ha a mi kezünkben van, bárkivel kedves, mosolyog, dumál Neki, csak senki ne akarja felvenni.

2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szintén 10 hónapos fiam van. Ugyanez amit leírtál, csak mi keveset sétálunk, férjemmel nevelem és én egyáltalán nem vagyok barátkozós. Nekem is furcsa, de szerintem ez életkori sajátosság is lehet. Még nem tapasztalt nagyon negatívat, gondolom sok pozitív visszacsatolást kap. Akinek nem integetnek mosolyogva sokan vissza, az leszokik róla egy idő után szerintem. Plázában mindenkinek integetett és láttam rajta hogy nem érti hogy miért mennek el mellette az emberek.

Idős néniket különösen szereti :D

Szerintem fog ez változni még, sok minden befolyásolhatja.

Nálunk a szepa is beindult, sokat kéredzkedik fel a kezembe, ettől még másokkal is simán elvan. De magában nem játszik el sokat, inkább utánam jön.

2023. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!