Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
72%

Hallod kérdező, én az ilyen kérdések alatti válaszoktól totál ki tudok égni, hogy milyen durva mentális beszűkülést okoz egy rakás nőnél az aNyAsÁg 😳

A világon semmi baja nem lesz a babádnak, ha a nagyijával tölt pár órát, miért ne mennél el a legjobb barátnőd esküvőjére...

2023. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
78%
40! Jaja 😀 megbuktam anyaságból. Ez van. De legalább a mamát nagyon szereti azóta is.
2023. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
77%

3 hetes babat en sem vinnek. Igy, hogy tapszeres, a babanak nem lesz baja ha 2-3 orat nem lat. De.. es ott a de. 40 perc haza az ut kb, tételezzük fel h normális forgalomban.

Engem mindig a nehezito korulmenyek aggasztanak az ilyen kerdesek eldonteseben.

Mi van ha....

...nem lesz el, es sir, csak sir (mi jartunk igy, en a szomszedban voltam csak)

...nem eszik mert csak (nalunk is imadta a mamat, de volt h nem fogadta el tole ag uveget)

...(nagyon szelsoseges eset de) baja lesz, es en nem vagyok ott

Es akkor felteszem magamnak a kerdest, hogy en higy birnam ezt ki 40 percre tole?


Szoval a kerdesedre a valasz, hogy en apartman+mama. Igy mernek bevallalni tobb órát.

2023. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is apartman és mama! Négy Fiam van, mindegyik volt már nélkülem, és valahogy még mindig szeretnek! ❤️

Jó mulatást és kapcsolj ki egy kicsit! ❤️

2023. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
84%

Felénk (budapesti agglomeráció) nem távolság 40 perc. Ennyi idő alatt sem lesz baja a babának, ha felhív a mama, hogy nem tudja megnyugtatni/megetetni, stb.

De én is arra szavazok, hogy apartman és mama, vagy baba otthon marad és mama, ti meg majd igyekezzetek haza. Nem kell ezt túlspilázni. Az én kislányom nálam is volt, hogy ordított egy fél napot... A végén már nyilván azért, mert én is sírtam vele. Akkor nem volt senki ott, aki átvegye. Az nem lelki törés? A nagymama és a dédi is imádja nálunk, simán rájuk hagytam, ha kivoltam. Ott sem lesz baja, ha sírdogál, közel sem biztos, hogy veled megnyugodna. De nem lesz semmi gond! Érezzétek jól magatokat!

2023. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
66%
Biztos nem vinnék egy 3 hetes babát esküvőre.
2023. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
23%
Elmennénk a gyerek nélkül, és nem 2-3 órára. Akár éjfélig is mert miért ne? Kijár a kikapcsolódás nekik is. Amíg jól érzitek magatokat. Nem kell oda láncolni magát senkinek a gyerekhez.
2023. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
75%
47, nem kell odaláncolni, de ez egy 3 hetes gyerek. Azért álljon már meg a menet. Újszülött. Nem, újszülött mellől nem kéne éjfélig elmaradni, már csak a mama miatt sem. Majd ha kicsit nagyobb lesz, akkor oké. De most szerintem 3-4 óra külön bőven elég.
2023. aug. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a lelkiismeretem nem hagyná az egész éjszakai mulatozást. Egész idő alatt azon kattogna az agyam, hogy vajon mi lehet a picivel. Nem tudnám magam felhőtlenül jól érezni.
2023. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
0%

49. vagyok

Ha meg elviszed, akkor vagy így is, úgy is le kell lépnetek, vagy mások bulizását is tönkreteszed.

2023. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!