Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
88%
Aki azt írja, hogy egy nem anyatejes babát pár órára még A GYEREK SAJÁT APJÁVAL sem hagyna, az nem komplett és/vagy borzasztó rosszul választott párt.
2023. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!