Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
A minimális intelligencia sem, mint ahogyan a példád tökéletesen mutatja. :)
2023. aug. 8. 15:21
 32/51 anonim ***** válasza:
75%

Miért kell így egymásnak esni... semmi baja nem lesz ettől a babának. Az anyja szivverése... bocs, de egy másik ember szivverése pont ugyanolyan jó arra a pár orara.

Ugyanakkor az éjféli tortaig en sem maradnék. A vacsora végén elköszönnék. Táncolni 3 hetes császársebbel biztos nem tancolnek.

2023. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
8%

32. "semmi baja nem lesz ettől a babának"

Ezt írásba is adod amúgy? Garanciát vállalsz? Hogy 10X ismeretlen embertől egy alig 3 hetes újszülött csecsemő nem szed össze mondjuk egy jó kis náthát? Persze, nem halálos. Többnyire.

2023. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Alapból nem vagyok a bulikban táncolós típus, így az amúgy sem lett volna a program része szerintem.
2023. aug. 8. 15:32
 35/51 anonim ***** válasza:
81%
33 szerintem 32 arra gondolt, hogy arra a néhány órára a gyereknek semmi baja nem lesz, ha a nagyival van
2023. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
71%

Anyatejes volt a kislányom, nálunk bizony sokszor elhangzott a mondat, hogy "téged akar" és teljesen feleslegesen kelt volna hozzá apuka, mert nincs melle... Ennek köze nincs ahhoz, hogy mennyire veszi, vagy nem veszi ki a részét a dolgoktól, de ha azt mondod ezért lett a babátok tápszeres, seggreülök. Nem is akarom tudni!

Arról nem is beszélve, hogy általában anyuka van otthon 2 évig a gyerekkel, így általában akarva akaratlanul is több felelősség hárul rá. Nem azért, mert apa sz*rik bele az egészbe, hanem mert ő dolgozik, anyuka meg otthon van, kész.

Szintén 3 hetes volt a kislányunk, amikor esküvőre kellett volna mennünk. A férjem gyerekkori barátja házasodott, ő volt a tanu. Nekem semmi kedvem nem volt esküvőzni, meg magassarkúzni kialvatlanul úgy, hogy folyik belőlem minden is, szoptatnom kell és alapvetően ellátni egy újszülöttet és kedvem sem lett volna egy fél napra magára hagyni a babámat, így én a kislányunkkal otthon maradtam, a férjem elment, semmi gond nem volt ebből, nagyon örültek, hogy ő legalább ott volt.

Az is sokat számít, hogy mennyi idő lenne az egész esemény. Ha mondjuk 16-kor esküvő 17:30 a vacsora, majd 19-kor indulhattok is haza, akkor tápszeres babánál részemről beleférne ennyi, kb. két etetésről maradsz le, nem nagy cucc. Ha úgy lenne, mint nálunk volt: 1 óra út oda, 1 óra vissza, 13 órától polgári esküvő, utána templomi, majd 18-tól vacsora. Ez konkrétan egy fél nap lett volna, amit egy ekkora babánál sehogy nem tudtunk volna megoldani, ennyit nem tudtam volna fejni, mellesleg a kislányom ekkor még matrica volt. Szóval se kedv, se akarat, se hajlandóság, se lehetőség nem volt részünkről, pedig kaptunk volna szobát is helyben. Ha ti mennétek, hát hajrá, de nektek is felhőtlenebb gyerek nélkül, azt meg nem lehet elvárni, hogy egy pár az esküvőjén arra figyeljen, hogy nektek jó legyen. Ez az esküvőjük. Csak magukra figyeljenek semmi és senki másra!

Ekkora babát én semmiképpen nem vinnék még.

2023. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nálunk nem anyatejes, a későbbi felállás is az lesz, hogy vagy délelőtt, vagy délután dolgozik a férjem, mert nem úgy szeretnénk az első éveket eltölteni, hogy én vagyok csak a lányunkkal nap, mint nap. Így nekem természetes az, hogy éjjel ő is felkel, nem csak én. Hogy amíg fodrásznál vagyok, addig ők sétálnak egyet a belvárosban, a baba alszik, a férjem iszik egy kávét, olvas. Hogy tudok úgy zuhanyozni, hogy nem vagyok 3 percenként kihívva a fürdőszobából, mert sír a baba.

Ketten vállaltuk, ketten is osztozunk a boldog pillanatokban, meg ketten is szívunk, ha éppen olyan van.


Én már jól vagyok, a társaságot is szeretem, nem nyűg, ha jönne valaki, vagy valakivel találkozni kell. Kialvatlannak sem mondanám magunkat, éjjel már alszik 6 órát egyben a pici, majd a hajnali etetés után még 2-3-at, szóval tudunk pihenni.

Ráadásul nekem gyerekkori legjobb barátnőmről van szó, nem szeretném kihagyni a nagy napját.

2023. aug. 8. 15:45
 38/51 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ezt már mind leírtad, ahogy mindenki leírta a saját véleményét/történetét is, mert sokan általánosítanak (néhol te is). Nem csak fekete és fehér létezik és ami nektek jó, az nem biztos, hogy másnak is.

Ha szívesen mennétek, menjetek! A baba érdekeit viszont abszolút nem szolgálja, hogy őt is vigyétek, sőt...

2023. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
90%
Na az én gyerekem újszülött, meg pár hetes korában a nagyanyján sokkal nyugodtabb volt, meg hamarabb elaludt, mint nálam, az anyján... Hagyjuk már ezt az anyja szívverése dolgot. Az apja hangját meg már a pocakban is felismerte, és születés után is állandóan ha meghallotta a hangját, már kereste, és imádta, ha nála van. Rajtam csak enni akart, semmi mást.
2023. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

39-es, gondolom, a "kicsinyed" ezek után nem is téged hívott anyának.

Látod, benned sem volt elég anyai ösztön, ejnye! :D

2023. aug. 8. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!