Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
72%
Én a "kiveszünk egy apartmant a környéken" verzióra szavazok. Ennyi idősen a lányom bárhol képes volt elaludni. Viszont arra is jól emlékszem, hogy még egy fodrászhoz is csak úgy tudtam elmenni, hogy már az első külön töltött óra végére rohadtul hiányzott 😂 Meg is lepődtem, mert alig vártam hogy kicsit egyedül is kimozduljak :) Ezért is választanám az apartmanos opciót :)
2023. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
87%
Addig olvastam, hogy 3 hetes a baba. Semmiképpen nem vinném, még nagyon pici egy ilyen rendezvényhez (meg úgy általában mindehhez). Mivel írtad, hogy tápszeres, így rá tudod bízni vkire, meg fogja tudni oldani az etetést.
2023. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
43%
Semmiképpen nem mennék, baba nélkül sem, vele meg pláne nem!
2023. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Mi pedig mindenképpen szeretnénk ott lenni legalább egy kicsit.
2023. aug. 8. 14:05
 25/51 anonim ***** válasza:
78%

17) "Ennyi idősen az apjára sem bíztam ÓRÁKRA, ha nem volt feltétlenül muszáj. Nem szoktam ilyet mondani, eskü, de ezeknek a népeknek itt minek gyerek???"

Te egyszerűen bolond vagy, én teljes értékű szülőnek tartom a gyerekem apját is és szerinted minek nekem gyerek? 😳 jézus gyere le

2023. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
26%

25: nem vagyok bolond, csak a divatos elvekkel ellentétben én érzem, hogy a szülő nő és az újszülöttje között normális esetben, ha nem nyomjuk el a materialista vágyakkal, van egy szoros kötődés, ami miatt az anyának is rossz érzés távol lennie a kicsinyétől. Nálam legalábbis így működött.

Nagyon szívesen bíztam a mamákra a babáimat, 2-3 hónapos koruktól 1-2 órára, hozzátáplálástól meg kicsit tovább is, ottalvósra meg másfél éves koruk után. Apjuk meg etette-fürdette-pelenkázta őket és játszott velük. De nem, 3 hetesen nem hagytam ott egyiket se egész éjjelre, apjával sem, mert egy ekka pici baba az édesanyjánál nyugszik meg a legkönnyebben, ez tény.

2023. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
96%
Másik kérdésben étterembe se vitték volna a 2-3 hetesen a babát, nemhogy esküvőre.
2023. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Megnyugtatlak, a férjem sem szeret túl sokat távol lenni tőlünk!


Nyilván azért van az sok családnál, hogy a gyereknek csak anya kell, mert nagyon sok helyen még az van, hogy anyuka van otthon a babával 24/7, ő kel fel hozzá éjszaka is, ő van vele nappal is, ő csinál a baba körül mindent. Apuka meg nem tud vele mit kezdeni, mert nem tudja, éppen miért sír, nem tudja, hogyan nyugtassa meg, egyszerűbb vinni anyához rögtön, hogy "téged akar".

Nálunk ez nincs, nem is lesz, mert beleőrülnék, ha éveken át 24 órás szolgálatban kéne lennem, egyes egyedül, mert a férjem egy pelenkacserét nem tudna nélkülem megoldani... Szerencsések vagyunkk, mert a munkája miatt megtehetjük azt, hogy mind a ketten a babánk mindennapjainak a részei vagyunk, nem az van, hogy reggel 7-től este 6-ig egyedül vagyok a gyerekkel. Egyelőre nyár végéig itthon van velünk ő is, utána is csökkentett módban fog dolgozni csak, vagy délelőttönként, vagy délután.


Fontos a kötődés, az vitathatatlan, de azért pár órába nem fogunk belehalni, nem ettől szakad meg a kötődés közöttünk.

2023. aug. 8. 15:00
 29/51 anonim ***** válasza:
41%

"Nyilván azért van az sok családnál, hogy a gyereknek csak anya kell, mert nagyon sok helyen még az van, hogy anyuka van otthon a babával 24/7, ő kel fel hozzá éjszaka is, ő van vele nappal is, ő csinál a baba körül mindent. Apuka meg nem tud vele mit kezdeni, mert nem tudja, éppen miért sír, nem tudja, hogyan nyugtassa meg, egyszerűbb vinni anyához rögtön, hogy "téged akar"."


Drága, ugye tudod, hogy sztereotípiát pufogtatsz.

Nem, hanem azért van, mert nagyon sok családnál anyatejes a baba, és ott hiába kel éjszaka apa... És ott bizony az első évben, amíg a hozzátáplálás nem tölt be jelentősebb szerepet, bizonyos esetekben csak anya jó. De ez nem azt jelenti, hogy azok az apukák nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel.

2023. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
42%
Arról nem beszélve, hogy 3 hetes korában még a legtöbb babának odahaza van az apukája szabin, szóval még az sem igaz, hogy mert csak anyu gályázik vele héthuszonnégyben. Jó, hát nem mindenkiben van meg az anyai ösztön, na.
2023. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!