Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
90%
Nem vinném. Ha tápszeres, simán ellesz anyukáddal. Az ilyen piciknek még nincs saját immunrendszerük, nincs szüksége ekkora tarsasági eseményre. Jó bulizást!
2023. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem vinném. Már előttem leírták az okokat, egyetértek velük.
2023. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
62%
3 hetes gyereket szoptatás nélkül sem hagynék órákra a mamára, mert nem és kész. Elmennénk hármasban a szertartásra, bekapnánk egy pogácsát az állófogadáson, és mennénk haza.
2023. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
74%
Tápszeres babát én simán rábíznék a saját nagymamájára pár órára, nekem annyira érthetetlen ez a feszülés pár anyukától 😐
2023. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Na, hát elég egyöntetű válaszokat kaptam, úgyhogy szerintem ez el is dőlt. Köszönöm szépen, hogy időt szántatok a kérdésemre! :)


Az, hogy anyukámra rábízom, számomra alap. Ő nevelt fel, csodás anyuka, és ha lehet ezt mondani, még jobb nagymama. Tudjuk, hogy biztonságban van vele a pici, már most rajongásig szereti. Nem tudnék olyan okot mondani, hogy miért ne bízhatnánk rá.

2023. aug. 8. 13:14
 16/51 anonim ***** válasza:
58%

Rossz a kulcsszó, ez nem #Esküvő gyerekkel, hanem #Esküvő újszülöttel...


A lányod még újszülött. Semmi keresnivalója esküvőn. Mondjuk évek múlva te is nyögöd majd, hogy nem pihentél a gyermekágyas időszakban, de hát felnőtt vagy, a saját egészséged úgy ronthatod, ahogy csak akarod. De könyörgöm, egy alig 3 hetes újszülöttet ne tegyél ki ennek.

Amúgy meg pont egy 20+ éves barátságban nem kéne gondot okoznia annak, ha otthon maradsz az újszülötteddel... Itt számodra fontos a megjelenés, felesleges ezt mással "mentegetni".

2023. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
31%

Egy 3 hetes baba nem lát rendesen, az édesanyja hangját és szívverését ismeri, attól nyugszik meg. Ennyi idősen az apjára sem bíztam ÓRÁKRA, ha nem volt feltétlenül muszáj.

Nem szoktam ilyet mondani, eskü, de ezeknek a népeknek itt minek gyerek???

2023. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

De, pihenek rengeteget.

Viszont nem viselt meg sem a császár, sem a kórházban töltött napok (magánkórház, végig bent lehetett a férjem, én kis túlzással csak etetéseknél keltem fel). Itthon semmi dolgom, gondom, nagyon jól érezzük magunkat! Persze, fontos a gyermekágyi időszak, de nem azt jelenti, hogy 6 hétig ki sem lehet lépni a négy fal közül... A gyerekorvosunk, valamint a nőgyógyászom is mondta már az első napokban, hogy ha jól esik, menjünk sétálni nyugodtan a babával. A nem megerőltető mozgás jót is tesz, nem kell bezárkózni hetekre.


Igen, írtam is, hogy mi a férjemmel mindenképpen mennénk, a pár pedig megérti azt is, ha nem tudunk menni.

2023. aug. 8. 13:22
 19/51 anonim ***** válasza:
80%
Szertartásra elmennek a gyerek nélkül és mennék haza.
2023. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

17-es válaszoló, mi a férjemmel ketten vállaltunk gyereket, nem csak egy spermadonornak használtam. Nekünk alap volt már a kórházi napokban is, hogy ugyanúgy ott van ő is, nem besegít, hanem kiveszi a részét mindenből. Itthon is ez a rendszer, ugyanúgy csinál mindent a baba körül, mint én.

Nem kegyet gyakorlok azzal, hogy engedem a saját gyerekével foglalkozni nagyritkán, ha nekem éppen wc-re kell menni, vagy letusolnék...

2023. aug. 8. 13:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!