Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális a kisfiam...

Szerintetek normális a kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos. Itthon nagyon érdeklődő, figyel rám, ha beszélek hozzá, kézben nézelődik, gagyog, sikítozik, jàr keze lába. Egyedül, amit észrevettem, hogy a játékai nem nagyon érdeklik. Ha lóbálom előtte őket, akkor nyúl érte, de magától nem annyira keresi őket. Ha elmegyünk valahova akkor viszont csak néz, nem is nagyon mozgolódik, se kézben, se lefektetve, ha beszélnek hozzá idegenek, akkor elnéz másik irányba, nem foglalkozik senkivel, semmivel, hallgat. A többi ilyen idős baba nem így viselkedik a társaságunkban. De ez csak akkor van, ha nem itthon vagyunk. Szerintetek normális ez?

2023. aug. 14. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Én aggódnék, az enyém is ennyi idős, de nem itt tart. Nem bántásból, de nézzen rá szakember.
2023. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem veszem bántásnak, azèrt is tettem fel a kérdést😊 milyen szakembernek mutassam meg? Eddig azért nem aggódtam, mert itthon nagyon kommunikatív, aktív. Most kezdtünk jobban tàrsaságba járni és más kisbabásokkal együtt lógni, és most tűnt fel jobban ez a probléma.
2023. aug. 14. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehet,hogy elmenve zavarban van, mások előtt lámpalázas; ezért nem produkciózik; csak csöndben megbúvik,és figyeli az eseményeket, dolgokat. :):)


A játékok meg lehet, hogy Nem érdeklik; ehhez Nem értek sajnos; az első is csak tipp volt.

2023. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

*Lehet, hogy esetleg nincs a játékokban semmi kihívás, ő meg akar? (Ez is csak tipp.) pl hogy nemtom, színes kockák, és méret szerint hátha sorba akarná rendezni (?). Tudom, hogy még nagyon pici, szóval lehet, ez sem érdekelné, lehet, hogy nem is feltétlenül értené pontosan, hogy mit akarsz/mit szeretnél tőle. Nemtom pl építkezni próbált-e már. Vagy vannak azok a nagy(meg van kisebb is) szivacskockák, amik ilyen színesek,és valamilyen kiszedhető állatminta van a közepén. És akkor azokat beillesztgethetné oda. (Nemtom, még mennyire jó ebben egy ilyen kicsi gyerek.) Vagy pl olyan is lehet, hogy van egy hátlap, azon van néhány lyuk, és azokba kell beleilleszteni mondjuk 7-8 (?) formát.


Na, még azt nem tudom, hogy pl ha valami szép/cuki , pl állatosképes könyvet lapozgatsz előtte, mennyire lenne érdeklődő. Pl öledben ül, és ketten nézegetitek; és akkor mondod, hogy "Látod, ez itt a cica, ez itt a zsiráf, stb". Vagy pl nemtom, mondjuk hogy ilyen mondókáskönyv képekkel, és akkor felolvasod hozzá a mondókát;és utána nézegetitek a képeket, hogy mik vannak rajta.


(Én nem értek hozzá;én csak tippelgetek; remélem, jókat írok. )

2023. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
(3.-és4.vagyok;én másik válaszoló, mint az 1.,csak asszem,pontatlanul fogalmaztam .)
2023. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

#3.#4. Válaszadó, ezekhez még nagyon pici ez a baba. Játékok még nem kötik le. Inkább nézelődni szeret, az anyukája hangja érdekli...


Szerintem nincs gond a babával. Van, amelyik kicsi nehezebben oldódik fel társaságban.

2023. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan az én kisfiam is ilyen volt. Beszéltek hozzá “idegenek” (szomszéd/ismerős/akárki aki nem én vagy az apja, vagy a nagyszülők voltak) nagyívben sz.rta le őket. :D Elfordult, elnézett, vagy csak ült kis kukán, és nézett nagy szemekkel.

Játékait keresni? Kb. halvány lila fogalma nem volt arról, hogy neki vannak játékai, ami csak az övé.. Ha a kezébe adtam/nyújtottam neki, elvette, megrágta, megnézegette, de összességében a saját lábujjait izgalmasabbnak találta.

Aztán 6 hósan ez elkezdett megváltozni.(jövő héten lesz 7 hónapos)

Most ha valaki beszél hozzá, vagy megdícséri, akkor nyom egy hatalmas nagy vigyort, akiket sűrűbben lát (férjem egyik kollegája, szomszéd néni, egyik ismerősünk) már mikor felismeri őket is vigyorog, meg sem kell szólalniuk.

Kint gagyog is néha, meg elröhögcsél, de van olyan napja, amikor csak bámészkodik.

Itthon viszont be nem áll a szája, legtöbbször már nem is arra kelünk, hogy sír mert éhes, hanem arra, hogy hangosan magyaráz, kiabál, nyálbuborékokat fúj, vagy röhögcsél. :D

Játékait most se nagyon keresi, van egy kedvence, amit ha megpillant, akkor nagyon örül neki, és “kéri” de magától nem hinném, hogy eszébe jut, hogy vajon hol van? vagy hogy de játszanék vele..

2023. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Így van, ezekhez a játékokhoz még nagyon kicsi, de köszönöm, hogy próbáltál segíteni.


Bízom benne, hogy nincs semmi probléma a kisfiammal és egyszerűen csak ilyen természet.

2023. aug. 15. 09:03
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne told az arcába a játékokat, legyenek olyan helyen, ahol HA AKARJA, elérheti. Tök fölösleges erőltetni, és semmit nem is jelent. A játék címen adott műanyag / fa / textil biszbaszok általában amúgy is kevésbé érdeklik a gyerekeket, mint pl a konyhai eszközök. Próbáld ki pl, hogy adsz neki egy (fa)kanalat és egy lábost. Aztán fogd be a füled :D
2023. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Én megnézetném konduktorral
2023. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!