Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg rosszul...

Szerintetek tényleg rosszul végezném az anyai feladataimat? Kissé elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom. Nagyon vártuk őt és nagyon szeretjük. Nem tudom, hogy eleget foglalkozom-e vele. 24 éves vagyok és nem nőttem volna fel még ehhez, néha ilyen gondolataim vannak. Nagyon rossz mindig itthon lenni és emiatt sokszor rosszul érzem magam. Nagyon kevés a gyesem, nincsenek anyagi gondjaink, de nem is állunk túl jól. Emiatt vállaltam itthonra egy kis munkát, aminek a főnököm nem örül, mert szerinte a gyerekkel kéne foglalkoznom. Jól jönne a kiegészítés és én is fontosnak érezném magam egy kicsit, ezt mondtam neki. Szerinte meg baromira hagyjam a munkát. Tudom, nem is megengedett. Ti mennyit szoktatok vele játszani? Én napi 1-2 órát, a többi a házimunkáról szól, meg ha van egy kis melóm, akkor arról, meg internetezni is szoktam. A lányom nagyon önálló, nem veszi zokon ezt tőlem. Most egy kicsit rossz anyának érzem magam. Szoktunk mondókázni, táncolni, bohóckodni, meg tanítgatom erre arra, de lehet, hogy nem eleget? Játszótérre nem járunk, a sétát egybekötöm a bevásárlással. Néha nem is tudom, hogy mit játszak vele. Légyszi, segítsetek, hogy jobb anyukája legyek a lányomnak, akit nagyon szeretek!
2010. okt. 15. 18:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha neketek igy jo akkor ne azt nezd masok hogyan csinaljak.Te erezd azt hogy jol csinalod.az en lanyom nem onallo,en meg sem tehetnem hogy 1-2orat jatszom vele,te megteheted,sokat szamit a gyerek szemelyisege is.
2010. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is napi egy két órát játszom vele,meg amint tudok megyünk sétálni.

Ne érezd rosszul magad emiatt,jó anya vagy.

2010. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Hát elég kevés időt töltesz vele,pedig nem hiába mondják hogy a gyermek életében az első 3 év a legfontosabb...HA ilyen kicsi korban csak ennyi időt szánsz rá,akkor mi lesz később ha oviba megy és te vissza mész melózni?
2010. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyermeke is válogatja, hogy mennyit igényel.A fiam is elvan magában is, de én foglalkozok is vele sokat.Amúgy én sem lettem lelki sérült, pedig Anyu nem tudott velem foglalkozni egész nap, mivel van egy ikertesóm is, meg háztartás, meg fősulira is járt közben.
2010. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes anyukéja vagy, ha szereted, ellátod, ahogy ő igényli, és még arra is marad időd-energiád, hogy dolgozz!

Ha jól jön a pénz, és beilleszthető a mindennapotokban, akkor dolgozz nyugodtan.

Ha lányod kiegyensúlyozott, boldog baba, nincs okod panaszra.

Próbáld ki, hogy többet foglalkozol vele, és kevesebbet a házimunkával, nettel, és ha jobban érzed magad, akkor jót tettél. De ha így is jó, így is jó anya vagy:-))

azt modnják, az nem jó anya, aki sosem gondol arra, hogy vajon jó anya-e?

2010. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Vagy ilyen típusú a gyereked, hogy nem zúgolódik, ha nem foglLKOZOL VELE, VAGY már annyira megszokta....

Az enyémnél így néz ki:

Reggel 8-9:30-ig tudok főzni és házimunkázni, onnantól irány játszó 9:30-DÉLIG (!!!!!) . Feljövünk, eszik, azonnal megy aludni, ébred fél3 körül és onnantól jön az uzsonna, egy kb. 10 percnyi mosogatógép pakolást leszámítva csak vele foglalkozom 4-fél5-ig, ilyenkor mesekönyvezünk, játszunk, építőkockázunk, majd fél5-5 kor lemegyünk és 7-ig lent vagyunk mindennap a játszón... 7kor feljövünk, vacsi, fél8kor fürdés, 8 után irány az ágy.

Hát, így is lehet... Nekem 10% házimunka 90% gyerekezés, mindezt nyomom úgy, hogy 1-2 hét és szülök, mégis bírom, mégis csinálom, MERT EZÉRT VAGYOK ITTHON!!!!!

2010. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Volt, hogy kipróbáltam, hogy miközben elvolt egyedül, odamentem hozzá és nem is érdekeltem, játszott. :) Nagyon-nagyon kiegyensúlyozott és boldog baba, ezt mondja mindenki. De van, amikor idejön, rángat, nyekereg, akkor megyek hozzá játszani. Ha ovis lesz, akkor rendbeszedem az életem. Nagyon hiányzik a jövés-menés, a munka. Estére, ha hazajön az oviból, az már pont jó lesz, mert akkor tuti, hogy le se lehet majd vakarni magunkat egymásról.
2010. okt. 15. 19:37
 8/25 anonim ***** válasza:
7%

Ja, hogy ezt óvodás koráig akarod így csinálni?!?!?!?!!??!

Érdekes...

Az nem értem, hogy Ringatóra, játszótérre, később majd babatornára stb. ilyen helyekre mi akadályoz meg, hogy eljuss vele?!?!?!

2010. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

Nekem ez olyan mentegetőzésnek tűnik..Persze,hogy elvan egyedül,mert nem vagy ott!Elég hülye kifogás,hogy később jobb lesz csak most nem jó,mert hiányzik a nyüzsgés..Később nem fog hiányozni,mert egész nap nyüzsögni fogsz,és arra sem lesz időd,hogy meghallgasd!Amikor meg 14-06 évesen "nevelnéd" ne csodálkozz ha a fejedhez vágja...nem voltál sok időt vele..

Inkább most foglalkozz vele többet,és később jó kapcsolatban is lehettek.Vidd sétálni,vidd a játszótérre,játsszál vele,és ne csak 1-2 órát...Hiszen mi felnőttek sem szeretünk órákig egyedül lenni,hát még egy gyerek..

2010. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy anya nem attól lesz tökéletes ha minden percét a gyerekkel tölti,és a gyerek sem lesz rossz kamaszkorában azért mert az anyja nem lógott rajta minden percben.Vannak akik majomszeretettel lógnak a gyereken és azt hiszik ez a jó,pedig pont ezek a gyerekek lesznek később azok akik a fejedhez vágják,hagyd már kicsit élni.

A gyerek önálló lény és szüksége van arra,hogy eljátszon egyedül is.

Viszont levegőre szüksége van,azt próbáld beiktatni,mármint a játszóteret és a babatársaságot.

De nem vagy rossz anya.

2010. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!