Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zakopaneba utazni 14 hónapos...

Zakopaneba utazni 14 hónapos babával?

Figyelt kérdés
3 éjszakára utaznánk decemberben Zakopaneba, és előre rettegek tőle. Valójában anyósom találta ki, hogy szeretne az unokáival elmenni, ami valóban szép gondolat, viszont egy kicsit korai még ez szerintem. A többi gyerek már nagyobb, így ők még élvezhetik is, a legkisebb pedig olyan kicsi, hogy mindegy neki, éppen hova teszik, csak legyen ellátva, én pedig itt vagyok a 14 hónapos kisfiammal, aki egy félórás autóutat is éppenhogy kibír, nemhogy egy 4-5órásat télikabátban, ráadásul a babakocsit sem annyira szereti, idegen helyen pedig csak az ölünkben hajlandó lenni, ami a 12 kilójával elég fárasztó egy idő után. (Hurcolást próbáltuk kisebb korában, egyáltalán nem vált be sajnos) Mihez kezdjek majd ott vele? Volt már valaki hasonló korú babával ilyen helyen, és ha igen, hogyan telt az odavezető út, illetve mit lehet egyáltalán ott csinálni egész nap egy babával, akit még igazán semmi nem köt le, és még ráadásul nagyon hideg is van? Lehet, hogy én stresszelek rá túlzottan, de jelenleg elképzelni sem tudom, hogyan lehetne ez egy élvezhető “nyaralás”.

nov. 16. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorák a nagyok?

Mi lenne, ha anyósod elmenne velük, te meg a férjeddel és a kicsivel itthon maradnál?

nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a férjed és az anyukája menne a nagyokkal, ti meg maradnátok ketten a nyugiban.
nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi idén februárban voltunk az akkor 13 hónapos kislányunkkal.

Akkoriban kimondottan utált kocsikázni és sajnos irtózatos havazásban mentunk így a kb 4-5 órás út 7 órásra sikeredett. Meglepően szuperul bírta, nem akartuk elhinni, volt hiszti is, de aztán belefáradt és nézelődött, aztán elaludt aztán ez ismétlődött. Megmondom őszintén alig álltunk meg, mert nagyon le voltunk maradni, így igyekeztünk haladni.Egy hosszabb pihenőnk volt Besztercebányán, ahol ebédeltünk. A terv az volt, ha nagyon üvölt, akkor kivettük volna kicsit, lépegetett volna kézenfogva hogy megmozgassa a végtagjait (járni még akkor nem tudott).De nem volt erre szükség. Pedig mondom, akkoriban utált kocsiban ülni!


Semmiképp se téli kabátban utaztasd! Fűtsétek be előre a kocsit, vedd le róla a kabátot. Amíg hideg van, takard be egy pléddel. Vigyél játékokat, esetleg énekeljetek.

A szállásunk egy apartman volt, viszonylag nagy nappalival. Vittünk egy hatalmas pikniktakarót, leterítettük, azon voltak a játékok. A mi szállásunk nem a központban volt, csendes helyen. Vittünk neki szánkót, szánkóztunk vele, letettük kicsit a hóba. Kicsit sétáltunk vele a városközpontban, kimentünk a sípályához kocsival és szánkón húztuk a hóban.

Olyan programokat valóban nem tudtunk csinálni, mint kizárólag felnőtt társaságban csináltunk volna, hisz akkor egész nap síeltünk volna, beültünk volna valahova vacsizni, egész nap kirándultunk volna. Így meg sokszor az apartmanba szorultunk. De mi is anyósomékkal mentünk, néhány órára otthagytuk rájuk a gyereket és elmentünk pl a fürdőbe, vagy kicsit sétáltunk a férjemmel, altatásra vissza is értünk.Egy kicsit mi is ki tudtunk kapcsolódni és legalább láttunk jó sok havat :)

Jövő februárban is megyünk, már lefoglaltuk a szállást is :) 2 éves gyerekkel már remélem kicsit szabadabban tudunk mozogni.


Mi is nagyon tartottunk az úttól, de nagyon vágytunk oda, meg úgy voltunk vele, hogy egyszer ezt is el kell kezdeni megszokni, mert nem vagyunk a seggünkön ülő fajták.

nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Azóta egyébként már nagyon jól bírja az autókázást, mi tudatosan szokattuk hozzá, egyre többet és többet mentünk vele. De kabátban a mai napig nem bír megülni, le kell vegyem róla.
nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreérthetően fogalmaztam, nekünk csak egy babánk van, a többi gyerek pedig a férjem testvéreié. Ezért is lenne olyan kínos bevallani, hogy igazából mi a hátunk közepére sem kívánjuk ezt az utazást, mivel akkor kilógnánk a sorból, és menne a szájhúzgálás.
nov. 16. 11:36
 6/18 anonim ***** válasza:

"igazából mi a hátunk közepére sem kívánjuk"


Ti?

Vagyis nem is a baba miatt nem akarod, hanem te vagy úgy, hogy hátad közepére se kívánod az anyóssal közös nyaralást, ezért próbálsz kitérni előle?

nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Időközben látom, érkezett még válasz, és köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat! Szánkót akkor szerintem igyekszünk beszerezni addigra, ha más nem az is egy elfoglaltság, az úton pedig csak remélhetjük a legjobbakat, ha ilyen hosszúra tud nyúlni az időjárás miatt.
nov. 16. 11:44
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os szerintem a kérdező úgy értette, hogy fél magától az úttól meg az ott tartózkodástól mert nem állnak még ilyesmire egy ilyen pici babával.
nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*nem állnak készen
nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pontosan! Nem anyósomékkal nem szeretnénk időt tölteni, csak tisztában vagyunk vele, hogy nem egy kifejezetten nyugis, vagy türelmes baba, aki itthon is feladja néha a leckét, ha rossz napja van.
nov. 16. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!