Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zakopaneba utazni 14 hónapos...

Zakopaneba utazni 14 hónapos babával?

Figyelt kérdés
3 éjszakára utaznánk decemberben Zakopaneba, és előre rettegek tőle. Valójában anyósom találta ki, hogy szeretne az unokáival elmenni, ami valóban szép gondolat, viszont egy kicsit korai még ez szerintem. A többi gyerek már nagyobb, így ők még élvezhetik is, a legkisebb pedig olyan kicsi, hogy mindegy neki, éppen hova teszik, csak legyen ellátva, én pedig itt vagyok a 14 hónapos kisfiammal, aki egy félórás autóutat is éppenhogy kibír, nemhogy egy 4-5órásat télikabátban, ráadásul a babakocsit sem annyira szereti, idegen helyen pedig csak az ölünkben hajlandó lenni, ami a 12 kilójával elég fárasztó egy idő után. (Hurcolást próbáltuk kisebb korában, egyáltalán nem vált be sajnos) Mihez kezdjek majd ott vele? Volt már valaki hasonló korú babával ilyen helyen, és ha igen, hogyan telt az odavezető út, illetve mit lehet egyáltalán ott csinálni egész nap egy babával, akit még igazán semmi nem köt le, és még ráadásul nagyon hideg is van? Lehet, hogy én stresszelek rá túlzottan, de jelenleg elképzelni sem tudom, hogyan lehetne ez egy élvezhető “nyaralás”.

2023. nov. 16. 11:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekünk cipelésre ez vált be:

[link]

Szintén utál minden hordozót, de ezt szereti. Nyilván szülői szempontból nem olyan kényelmes mint egy rendes hordozó, de fél kezed szabad, és tehermentesít is.

Azt nem értem miért kéne autóban kabátban ülni 4-5 órát, hát vegyétek le róla...

Szerintem ne stresszelj. Ott lesznek más gyerekek, ott lesznek a rokonok. Majd lekötik egymást. Tapasztalatom szerint a kisgyerekek jobban szokták viselni az utazásokat mint azt a szüleik várnák. (Utána otthon viszont kiadnak minden rosszaságot magukból.)

2023. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék ha nem akarnék menni és nem érdekelne anyós beszologatasa. Vigye el a nagyobbakat, nem neki kell vigyázni a kicsire, hanem neked. Autóban le kell venni róla a kabátot! [link]
2023. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
Ne használd kifogásnak a gyereket... Légy felnőtt és mondd meg anyósnak, hogy utálod és nem akarod, hogy vele kelljen menni.
2023. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A kabátot én se értem. Még egy egyórás útnál is levennénk róla.
2023. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Akik az anyós témára kattantak rá, azoknak elég baja lehet a sajátjával. Igazából azért fűztem bele, hogy érthető legyen, miszerint önszántunkból, hármasban sose indulnánk ilyen útra, de mégis kénytelenek leszünk, és gondoltam ha van bárkinek tippje, vagy tapasztalata, az segít egy kicsit jobban felkészülni, még esetleg negatív értelemben is, mert legalább tudni fogjuk, mire számítsunk.


A télikabát viszont logikus, hogy le kell venni róla, kicsit túlkaptam a gondolatot a kérdés kiírása közben, de tény, hogy egy nyári utazást azért egyszerűbb kivitelezni.

2023. nov. 16. 14:14
 16/18 anonim ***** válasza:
De miért lennél kénytelen menni? Tényleg nem értem. Amikor öcsémnek gyereke született tavasszal, mondtuk nekik nyáron, jöhetnek a nyaralóba velünk, ha ők úgy gondolják. Jöttek egyébként, de nagyon nyugis gyerekük van. Eszembe se jutott volna megparancsolni nekik, hogy jöjjenek. Az döntse el aki vigyáz a babára, hogy akar-e jönni. És nem lesz egyszerűbb a 14 honapossal, mint egy babával.
2023. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem akartok menni, ne menjetek! Mi tavaly voltunk...őszinte leszek nekünk annyira nem jött be. Iszonyú nagy havazás volt, ami nagyon szép volt, de mi majd meg fagytunk a férjemmel és az 5 éves fiammal :D Volt hóláncunk de még így is elég körülményes volt a közlekedés. Mi inkább nyári nyaralósak vagyok. Zakopane egy téli mese világ, gyönyörű volt egyébként, de ha ti a férjeddel ennyire nem akartok menni akkor ne menjetek.
2023. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Csak ha valaki hasonló cipőben járna, elmentünk végül, előtte megbeszéltük a félelmeinket mindenkivel ami egy kicsit segített lélekben felkészülni.

Az út meglepően jól sikerült ahhoz képest, hogy sokszor 10percet is végig hisztizik, sok játékot vittem, könyveztünk, meséztünk, ha megálltunk kivettem levegőzni, aludt is valamennyit, így eltelt valahogy az az 5-6 óra.

A szállás szuper volt, ott jól éreztük magunkat, ellenben a tényleges látnivaló katasztrófa volt, nagy volt a hó is, sokan is voltak, hideg volt, és az összes gyerek csak nyűglődött, úgyhogy inkább el is engedtük, és csak az udvaron és a házban elvoltunk inkább.

Összességében nem volt vészes, de azért nem csinálnám végig mégegyszer mostanában.

dec. 20. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!