Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájdalomcsillapító babáknak...

Fájdalomcsillapító babáknak csak szirupos létezik, vagy van tablettás is? (Nurofenhez, panadolhoz hasonló fájdalomcsillapító)

Figyelt kérdés
Kislányomba lehetetlenség beleerőltetni a szirupokat. Utálja az ízüket, vagy azt utálja hogy a szájába nyomom az adagolóval, öklendezik tőle. Egyszerűen az összes a lepedőn végzi, vagy a nyakán csorog végig, minden tiszta ragacs. Más is van így ezzel? Nem tudom mit csináljak, hogyan adjam neki, hogy elfogadja, vagy esetleg létezik tablettás, amit csak lenyeletek vele?
2010. okt. 21. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kúp formájút szoktam beadni neki. Tablettát nem javaslok, az meg is akadhat a tokán, a nyelőcsövében, akár a légcsövébe is kerülhet, főleg ha még nem ezsik darabosat.
2010. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább kúpot próbálj meg adni helyette. Szerencsésebb talán, mint a tabletta.
2010. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már 16 hónapos, 1 éves koráig használtuk a kúpot, akkor pont beteg volt és már gyenge volt neki a kúp. A dokinő ezért mondta hogy szirupot adjunk mert az erősebb, nagyobb gyerekeknek jobb. De azt meg kiköpi.
2010. okt. 21. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mi két évesen is kúpot használtunk, de másfél évesen még biztosan. Ha az nem használ, akkor hűtőfürdő.


És volt olyan, hogy a Nurofen nem használt, a Germicid meg igen, pedig nekem szerette az ízét...

Jobbulást!

2010. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Leírnátok hogy milyen kúpot használtok, ami jó 1 év feletti babának is? Most épp fogzásra kéne, mert nagyon szenved. (Homeósok nem váltak be)
2010. okt. 21. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:
1 éves kor felett már lehet adni Cataflan cseppet. Láz és fájdalomcsillapító, de receptes. Azt simán be tudod adni kiskanállal, vagy a kajában. 10-15 csepp kell belőle, de pontosan nem tudom. Nehéz ez, de megértelek, az én első fiam is ilyen volt. Alig vártam, hogy a tablettát be tudja venni. De az olyan 3 éves korában volt.
2010. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 éves lányomnak álltalában hat a Panadol és Nurofen szirup, de már adtam neki Viburcol kupot. Homeopátiás, de nyugodtabban alszik tőle mnt a szirupoktol. Tablettát egyáltalán nem javaslok. Egyszer adtam a gyereknek, akkor is porrá törtem, beszortam a szájába kanállal és adtam rá ini neki. Nekem fájt!!!
2010. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2010. okt. 21. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!