Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül két gyerekkel?

Egyedül két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam két hetes. Nagyfiam ovis.

Januártól a férjem dolgozik, ő sokszor nincs is itthon (máshol alszik), így mindent nekem kell majd rendezni.

Kisfiam folyton cicin van.

Jelenleg a naggyal semmit nem tudok foglalkozni.

El sem tudom képzelni hogy fogok megoldani mindent (nagy rendezése, oviba indulás, esti rutin stb).

Kicsit elfog a pánik is, ha belegondolok :(

Aki hasonló helyzetben van, írna nekem?


dec. 10. 09:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
Összekapod magad és foglalkozol a naggyal, mert lehet így is, csak akarnod kell!
dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a férjem a gyerek két hetes korától dolgozott.

Mellette ott volt a nagy akit iskolába kellett hordani.

Mese nincs,meg kellett oldani

Mindent megoldottam egyedül,segitsegem nem volt(nincsenek szülők,testvérek)

dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Mikor a második gyereket terveztétek, erre az eshetőségre nem gondoltál?
dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi, ki fog minden alakulni magától :)
dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Kérdés, hogy mennyi idős a nagyobb, mennyire önálló. Ha semennyire, akkor januárig gyakoroljatok vele. Pl.egyedül öltözzön, pisilni is tud egyedül, ilyenek.

Nálunk egy 5 éves és egy 2 hónapos van. A nagy elég önálló. Én annyit csinálok reggel, hogy kikészítem a ruhájat, az asztalra teszem a reggelit, és ő egyedül megeszi, elmegy wc-re, kezet és fogat mos, felöltözik. Közben szoptatok, majd kinti ruhába öltözünk, és indulunk az oviba babakocsival. Délután is babakocsival megyünk érte az oviba. Délután tudunk kicsit játszani a naggyal, de akár szoptatás közben is rengeteg dolgot lehet játszani. A férjem estére hazaér, vacsorára és fürdetésre, de ha nem lenne itthon, akkor így csinálnám: a kicsit megszoptatnám, aztán amíg kicsit elvan, addig gyors vacsora, majd fürdés. Amíg a kicsit fürdetem, a nagy fogat mos, levetkőzik, aztán a kicsit beteszem az ágyba, és a nagynak egy gyors zuhany. Aztán öltözés, és miközben szoptatok, meseolvasás.

Januárig ezt gyakorolnám, és biztatni a nagyot az önállóságra.

dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
46%
Erre nem gondoltál mikor gyereket akartál? Gondolom te nem dolgozol. Nehéz lehet de meg lehet oldani.
dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Egyelőre a kicsi folyton cicin van. Ha leválasztom, sír. Ez remélem változni fog, mert nem fogom tudni 3/4 órákat szoptatni.

A nagy 5 éves, de őt noszogatni kell erősen a készülődésre reggel.

dec. 10. 09:52
 8/27 A kérdező kommentje:
Utolsónak válasz: de, vállalkozásom van, amit majd hamarosan vinnem kell tovább. A hogyan még jó kérdés.
dec. 10. 09:53
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
A férjed egész decemberben nem dolgozik? Jó dolgod van.
dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Félkézzel bármit lehet. Szoptatás közben öltöztettem, feneket töröltem...a szükség nagy úr. Szád se foglalt, lehet mesélni a nagyobbnak. Létezik kendő, amivel két kezed is marad. Ez ilyen.

Jó nagy korkülönbséggel vállaltál, nem kellene hogy így feladja a leckét.

dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!