Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül két gyerekkel?

Egyedül két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam két hetes. Nagyfiam ovis.

Januártól a férjem dolgozik, ő sokszor nincs is itthon (máshol alszik), így mindent nekem kell majd rendezni.

Kisfiam folyton cicin van.

Jelenleg a naggyal semmit nem tudok foglalkozni.

El sem tudom képzelni hogy fogok megoldani mindent (nagy rendezése, oviba indulás, esti rutin stb).

Kicsit elfog a pánik is, ha belegondolok :(

Aki hasonló helyzetben van, írna nekem?


dec. 10. 09:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
Reggel tud segíteni apuka is a noszogatásban, neked meg egy darabig nem marad más, mint hogy az egyik kezedben a cicin a kicsi, másik kézzel meg intézed a nagyot. Ez ilyen, majd kialakul. Így is kellemes helyzet, hogy a nagyobb már intézménybe jár, nem kell mindig mindkettővel foglalkozni.
dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Most le leszek pontozva, de sajnos a kicsi nekem emiatt lett tapszeres. A nagyot szoptattam 1,5 eves koraig, de raertem erre ugymond. O vegig olyan volt, hogy kb 20 percenkent kert cicit, de meg 1,5 evesen is, ejszaka is orankent kelt. Faraszto volt, de nem volt “mas dolgom”, megoldottam.


A masodik gyereknel egyszeruen nem ment. De amint tapszeres lett, sokkal konnyebb lett az eletunk, tobbet tudok foglalkozni erdemben mindket gyerekkel es nem ment ra az idegrendszerem se.

dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%
12, a nagy neki 8 órát oviban van, csak a reggeli készülődést és az elhozatalt kell megoldania két gyerekkel. Ezért megfosztani a kicsit az anyatejtől elég durva. Kéthetes a kicsi, nem lesz mindig így.
dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%
12# Az a szerencse, hogy a női test csodásan működik. Ha valakinek rámegy erre az idegrendszerre, rá fog menni a szoptatás is, ami jelen esetben szerintem nem feltétlenül baj, DE! Azt tudatosítani kell, hogy jobb esetben ez egy átmeneti állapot, ha ügyes a baba és van elég tej (nekem nem volt), akkor a szoptatás néhány hét múlva már pár perc alatt meglesz és könnyebb/gyorsabb lesz a szoptatás is.
dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%

Hat, nekem 1,5 evig igy volt az elsovel :D

Allandoan cicin logott, nem, nem lett jobb.

A kicsivel 3 honapig birtam ezt, aztan feladtam.

“Megfosztottam az anyatejtol”, de cserebe kapott egy anyat, akinek nem lett idegosszeroppanasa :)

Mindenki csinalja ugy, ahogy neki es a csaladjanak a legjobb. De nagyon fontos az anya mentalis egszsege, neha felulirja a szent anyatej fontossagat is.

dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Akik elhagyták az anyatejet (nekem kevés van csak, így tapszerrel potolom), nem kereste a baba a mellet?

Nálunk nem tudom mi lesz, ha nem lesz már tejem :(

Úgy keresi a cicit a kisfiam mindig..

dec. 10. 10:49
 17/27 A kérdező kommentje:

12-es, 15-ös, köszönöm, hogy ezt leírtátok!

Nálam ez a dilemma, hogy utána hogy lesz, ha szegény keresi a cicit, de nem tudk adni neki, mert nincs tej..

dec. 10. 10:51
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Előbb-utóbb összeköti a tejet a cumisüveggel, így nem fogja keresni a cicit.
dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%

12 én szoptattam a kicsit,a nagy oviban volt,nem értem miért kellett volna ez miatt raternem a tapszerre .

Cicizes közben a naggyal mindig olyan jókat tarsasoztunk(5 éves volt ahogy született a kicsi)beszélgettünk,meg szineztem stb vele.

Jaj és a kicsi nekem is ujszulottkent nonstop cicin volt

dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

5ös miért a nagy szívjon? Nem ő akart testvért gondolom. a szülők kötelessége ugyan annyit foglalkozni vele mint eddig.


Kérdező magadra közöd a kicsit, mellre rakod a kendőben közben takarítasz, meg játszol a nagyobbal. Ha nem, ne csodálkozz ha utálni fog téged és az öccsét is.

dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!