Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül két gyerekkel?

Egyedül két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam két hetes. Nagyfiam ovis.

Januártól a férjem dolgozik, ő sokszor nincs is itthon (máshol alszik), így mindent nekem kell majd rendezni.

Kisfiam folyton cicin van.

Jelenleg a naggyal semmit nem tudok foglalkozni.

El sem tudom képzelni hogy fogok megoldani mindent (nagy rendezése, oviba indulás, esti rutin stb).

Kicsit elfog a pánik is, ha belegondolok :(

Aki hasonló helyzetben van, írna nekem?


dec. 10. 09:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 20-as! Az 5-ös válaszoló vagyok. Nem gondolom, hogy a nagynak szívnia kéne. Az, hogy 5 évesen kicsit önállóbb legyen, nem olyan nagy dolog. Az enyém is igényel segítséget dolgokban, ölben viteti magát, mintha baba lenne, soha nem tagadjuk ezeket meg tőle. Nagyon sokat játszunk így is, akár szoptatás közben is.

Ha akar, segíthet a baba körül, de nem kötelező.

dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk mindent sikerül megoldani, kivéve az altatást. Az nem alakult ki magától, mert a nagy soha nem hagyta, hogy altassam a kicsit, olyan szinten szabotált, hogy volt hogy 3-ig fent voltunk. Ezt nem lehetett tartani. Semmivel nem tudtam rávenni, hogy maradjon nyugton, egyszer még mesét is akartam vele nézetni, de akkor persze az se érdekelte. A ferjem váltott, így itthon van minden este, es azóta külön altatunk, ketten. A nagy 3 éves, a kicsi 7 honapos.
dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22%
21es, de, a nagy szív, ha eddig nem vártak el tőle dolgokat amit most igen 5!!! éves nem 15. És gondolom nem ő akart testvért.
dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem megijedtél és túl borúsan látod hirtelen. Szoptatás közben tényleg sokmindent lehet csinálni, nekem a kicsi nagyon szeretett mellkason aludni, minden házifeladatot megcsináltunk így pl, de társasoztunk is, akármi.

Az ovi még nem is olyan kötött, mint az iskola, ha nem 7.40-re hanem 8.30-ra értek oda, úgy is jó. Meg 4-kor sem viszik ki a gyereket az iskola elé ha odaértél a babával, ha nem. Nekem keltenem is kell a kicsit időnként, hogy ne késsünk el délután de ennél nagyobb bajunk ne legyen.


Viszont normális ahogy érzel de ne aggódj, te is rá fogsz jönni, hogy nem olyan borzasztó. 5 év már nem annyira pici korkülönbség.


Legalább közel van az ovi?

dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Derjaderja ***** válasza:
68%

24. Az 5 évesnek már az óviban egy éve egyedül kell öltöznie, kezet és fogat mosnia.

Az én lányom is felveszi az anorákot, sálat, sapkát, csizmát is. Fésülködik is csattot is tesz (mondjuk én szoktam frizurát csinálni helyette). Pedig nem igazán önálló típus amúgy és én sem vagyok olyan aki nagyon hajtani ezt.

Érzelmileg nem szabad elhanyagolni, az fontosabb.


Szerintem ki fog alakulni szépen. Nekem 2 év volt a gyerekek között, a kicsi letehetetlen ordítóművész volt, az én párom is 24-ezett már párnapos koruktól.


Az ember ha ott van megoldja. Ha sír egy kicsit az a baba az sem a világ vége. Az nem sírni hagyás hogy addig leteszed amíg a nagyon behúzol egy cipzàrt. Aztán meg az útra kösd Magadra. Amíg a pici alszik csináld meg a házimunkát. Délután meg játssz a nagyobbal.


Mi mindig úgy játszottunk hogy törökülésben ültem, a kicsi rajtam és játszottunk mindent, tenyérfestést is, olvastunk is ilyesmi. Ha ott van az ember megoldja, hidd el. M

dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Derjaderja ***** válasza:
Bocs 23-nak írtam az elejét. És még nincs is egeszen 5 a lányom.
dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hordozas.
dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!