Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyar orszagon ciki hasznalt...

Magyar orszagon ciki hasznalt uzletbe/turkaloba jarni?

Figyelt kérdés

Sokan ugy beszelnek rola, mint ha ez ciki lenne, hogy nincs penzuk mindent ujonan venni a babanak.

Itt nem csak a megszokott ruha turikrol beszelek, hanem a hasznalt baba uzletekrol, ahol babakocsit, kisagyat, legzesfigyelot stb-t lehet kapni.

Kulfoldon mindenki vasarol ott...lehet szegeny vagy gazdag.Ez csak a magyaroknak ciki??Vagy csak az en ismeroseim szegyenlik ennyire, hogy megvaltozott az eletszinvonaluk?


2010. okt. 22. 21:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte semmi új cucca nincs a babának. A babakocsit 15 ezerért vettük (az eladó szerint újonnan 75 volt), a kiságyat is féláron vettem használtan. Kisbabáknak turikban tök jó minőségű ruhákat lehet venni, mert azt még nem eszik le, nem koptatják el. 2 éves kor felett már nehezebb, de még most is sokat járok bababörzékre. Persze van egy-két új ruhája is, de azok inkább csak "ünneplősnek".

Apu teljesen kiakadt rajta, merthogy erre már ne sajnáljam a pénzt. Megígérte, hogy vesz egy babakocsit. Hát, teljesen seggre ült, amikor meglátta az árakat. Most ár érti, miért veszek használtan dolgokat.

2010. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Aposom is kiakadt, amikor megtudta, hogy hasznaltan veszunk agyat (igaz ismerostol).

Mondta, hogy oda adja az arat az ugyan olyan ujnak.

Amikor megmondtam Neki akkor meglepodott, de kifizette volna.

Nem engedtuk, mert nem az O gyereke, nem Neki kell ezeket megvenni, mesreszt nagyon nem tett volna jot a penztarajuknak.

Ha vesznek ajandekba jatekot/ruhat elfogadjuk (bar eddig erre nem volt pelda), de nem akartuk, hogy mas vegye meg az ilyeneket.

2010. okt. 22. 22:10
 23/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki.


Az én fiamnak szinte minden cucca használt volt, mert "örököltük" az unokatesótól.

Mostanában kellett elkezdeni neki ruhákat venni, mert növésben behoztuk az uncsitesót.

Nos, olyan bőrdzsekit szereztem neki, turiból, amiről senki meg nem mondja, hogy használt. Mindenki agyon dicséri, hogy milyen vagány, szép dzsekije van.

És nem mellékes az sem, hogy 1800 Ft volt, nem pedig 18ezer. Ha gondolod küldök róla képet is, még fotón is látszik, hogy akár újnak is el lehetett volna adni. :)

2010. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

En elhiszem...sot rengetegszer vettem mar uj dolgot is turiban.Ra volt irva, hogy £ lett volna :)

ha hasznaltan vasarolok akkor mindig ugy erzem, hogy x osszeget megsporoltyam es abbol vehetek y dolgot a gyermekemnek :)

2010. okt. 22. 22:29
 25/31 anonim ***** válasza:
Én is olyan szerkókat durizok a kislányomnak, hogy mindenki el van ájulva. Most is Gap farmert és hozzávaló bélelt farmerkabátot duriztam neki, gyönyörű. A nyáron ballagáson voltunk, cuki kis ruha volt rajta, mindenki ájuldozott milyen édes, mikor megkérdeztem tippeljék már meg mennyiért vettem, mindenki 4-5000 Ft-ot mondott,pedig 600 Ft volt csak. Új ruhákba sose látok ilyen extrákat, sztem amit bababoltokban itthon lehet kapni sokkal bénábbak.
2010. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy nem csak en gondolom ugy, hogy lehet szepeket is venni (bar en inkabb moshato jatekokat szoktam venni hasznaltan es magamnak turizok ruhakat.orokoltunk sokmindent igy veszek melle ujakat es meg is van a teljes ruhatar)
2010. okt. 22. 22:54
 27/31 anonim ***** válasza:

Sokmindent kaptunk az unokanővérektől. Nekik mindenük új volt, de nem márkás. Alig használunk néhány darabot. A babám ruhái nagyrészt Tescósak, néhány c@a-s, néhány, H@M-s, a többi használt, főleg a felsőruházat. A férjem dühöng a turi miatt, de a bababoltok árainak láttán is. Babakocsit 180.000-ért akart venni, végül 120.000-ért vett, miközben a fizetése netto 97.000, az én gyedem 40.000 körül van, és a havi törlesztésünk 60.000 fölött volt akkor(mostmár több!). Az a "szerencse", hogy mivel anyóssal lakunk a rezsi nagyobb részét ő fizeti. Csak márkás új ruhát vesz magának. Még a mobilja is részletre van, közel 70.000 ft. volt, igazán nem is használja nagyon másra, minthogy engem hív.

Pedig ő szerény körülmények között nőtt fel, egyszerű, beosztó szülőkkel; én jómódú családból származom, igaz hogy a szüleim még mindig hajnaltól késő estig dolgoznak, soha nem nyaralnak; ők meg ebben "fegyelmezetlenek".

2010. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nekem nem ciki. És nem igazán érdekel, hogy ki mit gondol. Ésszerűség és ár-érték arány alapján vásárolok. Bármit megvehetnék újan, de bizonyos dolgokat egyszerűen nem vagyok hajlandó annyi pénzért.
2010. okt. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább divat:)

Mi mindig megbeszéljük a barátnőimmel,hogy kinek mit sikerült venni,és ki vett a legolcsóbban a legszuperebbet.

Sokszor a bolti sokkal gagyibb,és talán itt olvastam,hogy külföldön is szeretik a használt ruhákat,mert abból már kimosták a festékanyagot.


Emlékszem a 90-es években olvastam egy cikket Hegyi Barbarával és ő is azt mondta,hogy a legtöbb tipp-topp rucija onnan van,a színésznők is odajárnak,csak akkor még nem volt minden sarkon turi,és drágább volt.

2010. okt. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

nekem inkább az a ciki amikor nem turiba vásárol az ember és szembejön az utcán vele a ruhadarabja.

ja és nemcsak változatos,márkás,ugye még olcs is:)egy turifüggő:)

2010. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!