Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok először...

Mikor hagytátok először "egyedül" (apára/nagyszülőkre) a picit?

Figyelt kérdés
Természetesen itt nem napokról van szó.
jan. 16. 07:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem 4 hónapos lehetett, amikor elmentem shoppingolni pár órára, muszáj volt vennem néhány nadrágot, mert az összes lógott rajtam, annyira lefogytam az első hónapokban. Apuka vigyázott addig rá.
jan. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

2 hónaposan míg elmentem egy orvosi időpontra anyukámra hagytam.

Páromra már az első héten volt hogy elmentem bevásárolni és rá hagytam.Születéstől fogva van hogy apuka van vele itthon míg én körmöshöz járok, boltba vagy össze vissza.Napokról nincs szó egyenlőre, nem kell elutazzak. Ő is szüleje miért ne hagynám rá?

jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az apukájuk teljes értékű szülő, nem egyedül hagyás, ha ő van velük… 🤦🏼‍♀️


Nem emlékszem egyébként, 1 év van köztük, szóval kb egy évesen pár napig kettecskén voltak, míg én a kicsivel a kórházban voltam. Addig nem nagyon mászkáltam el, szoptattm. A második sajnos tápszeres lett, betegség miatt, neki fél éves korában voltam a barátnőmmel színházban (3-4 óra). Nagyszülő nincs, a legjobb barátnőm vigyáz rájuk egyszer-egyszer, legkorábban amikor 4 és 5 évesek voltak, szintén színház miatt, pár órás időtartalmra.

jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ki pontozta le a kettes válaszom és miért? Nyilván olyasvalaki aki még az apukát pelenkázni se hagyja nem hogy rá egyedül órákra.
jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a nagy született, akkor covid volt, lezárások, nem ment senki sehova, a bevásárlást is online rendeltük, szóval így nem nagyon volt rá szükség, hogy az apjára hagyjam :D 2 hónapos volt, amikor elkezdtem online nyelvet tanulni, és amikor már kezdett kicsit aktívabb lenni, érdeklődőbb, akkor a nyelvórák időtartamára bevonultam a szomszéd szobába, és addig az apja volt vele. Nem tudom, ez számít-e :D 10 hónapos volt, amikor a lezárások is enyhültek már, amikor elmentem nyelvvizsgázni, az volt talán a leghosszabb összefüggő időtartam (először), amikor tényleg kettesben voltak.

A kicsivel már nem volt ilyen probléma, őt 6-7 hónaposan hagytam az apjára pár órára, amíg egy barátnőmmel nyáron elmentünk kicsit kikapcsolódni. Mondjuk az a gyereknek még korai volt, kicsit se értékelte, hiába értem haza alvásidőre, szóval a bűntudat azért erősen kísértett egy ideig utána.

jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5 naposan apa vigyázott rá pár órát amikor mentem varratszedésre.
jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Júliusban szülök, szeptembertől munka miatt pár órára nagyszülőkre vagy a keresztanyjáékra lesz hagyva szombatonként. Nem értem amúgy ez miért olyan ördögtől való, mikor én gyerek voltam nagyjából ugyanannyit voltam a nagymamámmal is meg a szomszéd nénivel is mint anyukámmal és nem viselt meg, sőt
jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy csecsemőnek / babának nem olyan mindegy, mint egy óvodásnak vagy iskolásnak :)
jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttként is ugyanúgy vigyázott rám a nagymamám, mivel a szomszédban lakott. Annyira nem jó se a gyereknek se az anyukának ha ahhoz van szoktatva, hogy csak az anyjával van el és az anyuka még vcre se tud elmenni, mert üvölt utána a gyerek. Egyébként érdemes utána olvasni néhány kultúrában a mai napig az a szokás, hogy nem az anya egyedül, hanem egy nagy család neveli a gyereket felváltva, így nem ég ki az anya sem
jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pár hetesen otthon hagytam 1 órára apával míg elmentem a másik faluba körmöshöz. Teljesen jól elvoltak.
jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!