Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok először...

Mikor hagytátok először "egyedül" (apára/nagyszülőkre) a picit?

Figyelt kérdés
Természetesen itt nem napokról van szó.
jan. 16. 07:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3,5 hetesen kénytelen voltam 1 napra apára hagyni, mert műtétre kellett mennem a kórházba. Szerencsére jól elvoltak és a cumis etetés sem okozott cumizavart.
jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Apjára szerintem hosszabb időre a 6 hetes kontrollnál hagytam ott először. 3-4 hónaposan már estére is vele hagytam mikor párszor elmentem bulizni. Aztán mondjuk vége lett a jó világnak, mert elkezdte elutasítani a lefejt tejet, szóval egy darabig megint nem igazán tudtam elmozdulni mellőle. Most egy éves és elég anyás, egyszer próbáltam este elmenni, de nem sült el jól, csak ordított az apjánál alvás helyett. Nap közben viszont már kb bármeddig az apjára lehet hagyni mióta rendes kajából is mennyiséget eszik. De az altatáshoz még igényel engem és a mellemet. Ettől függetlenül lassan muszáj lesz megszoknia hogy néha bizony elmegyek én is, este is.

Nagyszülőkre több órára 10 hónaposan hagytuk, meg sem kottyant neki. Viszont olyan előtte is volt sokszor, hogy ők vigyáztak rá úgy, hogy én is itthon voltam csak másik szobában. Majd lassan szeretnék egy este a nagyszülők megpróbálni altatni. Szerintem mondjuk nem fogják tudni, úgyhogy messzire nem megyünk...

jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
A kórházból való hazajövetel után. Igaz majd megdöglittem alig tudtam menni, mert császáros voltam, de már előtte hetek óta kórházban voltam kellett a kimozdulás. Elmentem patikába, babaruhát venni meg megittam egy üditőt a barátnömmel.
jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1 hetes volt mikor egyedül elmentem a boltba, a kicsi pénteken született, hétfőn nélkülexmentem varratszedésre, diabetológushoz és venni neki 1-2 cuccot. Az apjukkal voltak addig
jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#9, ezzel az a baj, hogy nem minden olyan rózsaszín, mint ahogy te gondolod. Ha a nagyszülők alkalmatlanok a feladatra, vagy egyszerűen nem érnek rá vagy nem érdekli őket a gyerek, akkor nincs kit megkérni, valakinek meg muszáj dolgozni, így már ki is alakult az otthon lévő szülőre való ráfüggés.


Nálunk 2 “nagymama” él elvileg, hurrá, de az anyósom a 6 év alatt egyetlen egyszer sem találkozott a gyerekekkel, sosem kérdezte meg, hogy vannak, mi van velük, semmi… A saját gyerekével sem foglalkozik, egyszer nem hívta fel a férjemet az elmúlt 14 évben, mióta együtt vagyunk.


Az én anyám mérgező szülő, annyi szorongásom van, amit okozott, hogy össze se tudnám szedni, neki én nem adnám oda őket, nem akarom, hogy a lányok is úgy megnyomoródjanak lelkileg, ahogy én.


Az apukájukkal tökéletesen elvannak, egy barátnőmre is rá tudom őket hagyni pár órára, ha nagyon muszáj, de más segítség nincs és nem is valószínű, hogy lesz.

jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15ös sajnálom, tudom, hogy van ilyen is sajnos, nekünk szerencsére nagyon jó a viszonyunk anyukámékkal is, velük egy udvarban lakunk és anyósommal is, ő is gyakran jön hozzánk, sőt együtt szoktunk menni nyaralni is évente egyszer mindannyian.
jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!