Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiégtem anyaként?

Kiégtem anyaként?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt a fiam és úgy érzem csődöt mondtam. Azt érzem hogy totál ki vagyok égve, semmi nem érdekel, semmi nem hoz lázba mivel hosszú hónapokon keresztül tényleg semmi időm nincs magamra.. most odáig jutottam hogy nem is érdekel már semmi. Nem mondanám depressziónak inkább kiégtem úgy viselkedem mint egy robot pilóta. Rettenetes. Türelmetlen vagyok és nincs kedvem egyáltalán semmihez, fárasztó minden. Csak jó lenne aludni egyet és a gondolataimban rendet tenni de mintha minden cikázna át a fejemen de ténylegesen elmélyülni magamra figyelni nem tudok. Borzalom. Imádom a gyerekem de legszívesebben lepasszolnám akár több napra is.. de bűntudatom is van emiatt hogy így érzek, ráadásul volt hogy elvittem egy egy délutánt a mamánál töltött nélkülem akkor meg itthon hiányzott nagyon, csak azon kattogtwm mikor láthatom újra.



Mit javasolnátok? Mikor lesz ez jobb? El vagyok keseredve


jan. 16. 15:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

Csatlakozom a kiégéshez! Kitartást!


18 hónapos szarul alvó,pörgős gyerek anyukája

jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

18 hónapos??? És még mindig ez megy? Mindig abban bízom jobb lesz de kár, úgy érzem..


Ja igen a libidom is eltűnt konkrétan minden szükségletem mintha total eltűnt volna. Kb csak levegőt veszek...

jan. 16. 15:16
 3/40 anonim ***** válasza:
82%

Fiam két éves lesz áprilisban.

Kb 1 eves korától érzem újra normálisnak az életemet.

jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél nálam is volt két ilyen időszak is: a legeleje, bár az még pusztán a túlélésre ment és 5-10 hónapos kora között. Nála akkor lett jobb, amikor megtanult állni, majd járni. Ha rá tudod bízni megbízható emberre, akkor tedd meg és menj el mondjuk sétálni! Ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Kitartást!
jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
77%
Ne legyél mártír! Nem önzés ha egy kicsit odafigyelnél magadra. Kérj meg szülőt vagy párod szüleit vegyék a gyereket magukhoz egy-egy napra hogy pihenni tudj és nőként is viselkedni hogy a férjed ne csak azt lássa amit most lát tőled… Tegyél valamit hogy jobb legyen mert így senkinek se vagy jó. Főleg nem a gyerekednek.
jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
52%

Szeptemberben múlt 2.

Na hát a mai napig 3 oránkent kel születese óta. A napja 3/4e sirásba, visítasba telik.

Én is ugyan igy vagyok.

Visszamentem dolgozni. Hát se nem lett jobb, se nem rosszabb. Más.

jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-4 hónapos kora között éreztem így, aztán 8-10 hónapos kora között jött mégegy hullám. Azzal, hogy járni, majd beszélni kezdett, nekem könnyebb. Jól elvan másokkal is, önálóbb, csinálja a kis dolgait, de azért azóta is vannak hullámvölgyek, amikor azt érzem, hogy megfulladok.

Engem a rendszeres segítség (heti fix) tud ebből kirángatni, ami alatt én azt csinálok, amit akarok. Valakinek a sport válik be, megint másvalakinek az, ha a párjával tölt több időt kettesben, mint régen. Neked kell érezned, hogy mire van szükséged és ezt kommunikáljad a környezeted felé. Én is mindig lelkiismeretfurdalással kérem meg anyukámat, hogy vállaljon be egy-egy estét, de ő szabályosan repül és alig várja ezeket az alkalmakat, a kislányunk meg konkrétan szerelmes belé szerintem, szóval olykor nem is értem magam. :D

jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
26%
Apuka?
jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

8,hiába van ott apuka ha az anya fejében rossz gondolatok vannak.mentalisan égett ki,nem fizikailag van rosszul.

Ha a férje segít is neki az nem biztos,hogy segít a kérdezőnek.

jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk az elejétől jobb lenne nem csak most ha bevonnád apukát is.De ha erre is kérni kell akkor szörnyen rossz a kapcsolatotok ha nem foglalkozik a babával, érdekes nekem van időm magamra és nem vagyok ennyire kiégve mert a párom is ugyanúgy szüleje a gyereknek , nem magamnak szültem.
jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!