Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiégtem anyaként?

Kiégtem anyaként?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt a fiam és úgy érzem csődöt mondtam. Azt érzem hogy totál ki vagyok égve, semmi nem érdekel, semmi nem hoz lázba mivel hosszú hónapokon keresztül tényleg semmi időm nincs magamra.. most odáig jutottam hogy nem is érdekel már semmi. Nem mondanám depressziónak inkább kiégtem úgy viselkedem mint egy robot pilóta. Rettenetes. Türelmetlen vagyok és nincs kedvem egyáltalán semmihez, fárasztó minden. Csak jó lenne aludni egyet és a gondolataimban rendet tenni de mintha minden cikázna át a fejemen de ténylegesen elmélyülni magamra figyelni nem tudok. Borzalom. Imádom a gyerekem de legszívesebben lepasszolnám akár több napra is.. de bűntudatom is van emiatt hogy így érzek, ráadásul volt hogy elvittem egy egy délutánt a mamánál töltött nélkülem akkor meg itthon hiányzott nagyon, csak azon kattogtwm mikor láthatom újra.



Mit javasolnátok? Mikor lesz ez jobb? El vagyok keseredve


jan. 16. 15:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén?Nekem most a könnyebb, hogy már hat éves. Pici baba kora óta nehéz volt vele, én egyedül, nagyszülőkkel nem beszélünk. Tehát segítségem nem volt. Apa jelszava: amikor a gyerek mászott és majd magára borított dolgokat én meg ráordítottam, hogy vegyek erőt magamon. Hát vegyen őt.. 2,5 éves volt, amikor olyan szinten égtem ki és mindenre azt volt a válasz, hogy vegyek erőt magamon, hogy szétmentünk véglegesen. Én pszichológushoz jártam ezzel és bevallom, soha többé nem is akarok ezért másik gyereket. 5 éves volt, amikor kiderült, hogy endom is van , mert elcseszték a császárt, amit én nem is akartam. Hát ez van. Műtét megvolt, hormonkezelést alázattal végigvittem. Csak remélni tudom, hogy nem jön vissza. Én azt gondolom, hogy nagyon fontos dolog lenne, ha egy anya a környezettől minél több pozitív visszacsatolást kapna. Én visszagondolva azért is égtem ki, illetve voltam depressziós, mert soha sehova nem mentünk, apuka persze igen.Hidd el kérdező, el fog múlni ez is.
jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is az van, hogy a férjem maximálisan kiveszi mindenből a részét. Éjjel én kelek a babához, mert ő napközben dolgozik, és amúgy is anyatejes a baba, de egyébként mindenben lehet rá számítani. Ketten oldunk meg mindent, mert nagyszülők nincsenek a közelben. 3 hónapos a pici, de már dolgozom heti másfél napot részmunkaidőben, addig apuka van vele, aki most kevesebb órát dolgozik. Ezenkívül minden héten van legalább 1 olyan alkalom, amikor 2-3 órát azt csinálhatok, amit szeretnék. Ja es az is fontos szerintem, hogy mozdulj ki a babával is, mi minden nap megyünk sétálni kb 1 orat, és ha valamit el kell intézni, posta, bolt stb, visszük magunkkal. Az is segít becsavarodás ellen :)
jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Aki úgy kommentelt hogy nincs is gyerek de ossza az észt... Annak most nem reagálnék semmit. Apuka a teendőkből kiveszi a részét. Viszont dolgozik, sokat. Tehát töredék időt van itthon. Nem fizikailag vagyok fáradt hanem mentálisan lelkileg. A férjem úgy érzem ezt egyáltalán nem érti meg. Mert mindenre az a válasz hogy hát ez ezzel jár, bírni kell, egy gyerek ilyen... Stb. Úgy érzem egyáltalán nem ért meg és ez még inkább elveszi a kedvem mindentől is. 31-es na ez szép jövő kép..kicsit magamra ismertem ebben.
jan. 17. 15:44
 34/40 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező: Vannak dolgok, amiket meg kell tapasztalnia némelyik férjnek, hogy elhiggye. Például hogy mennyire kikészít, amikor a gyerek egész nap sír. Vagy milyen fárasztó egész nap egy ön- és közveszélyes tornádóra figyelni. És akkor még ott a háztartás. Amikor az első gyerekünket először bíztam rá egy fél napra, estére teljesen hulla volt. Egyik ismerős is mondta, hogy úgy várja már az első alkalmat, amikor a férjének kell egyszerre mindkét gyerekre vigyázni! Csak, hogy megtapasztalja és megértse. És akkor az én férjem még alapvetően pozitív és támogató.
jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
62%

22 Tipikus visszatámadás, hogy bezzeg én 1 hétig infúzió alatt feküdtem, nekem sokkal rosszabb volt 😂😂😂 ez is csak EGY db, van jobb rosszabb szülés, sikerült megragadnod a lényeget!! Mennyivel jobbak lennénk, ha elismernénk más erejét és inkább inpirációra, erőmerítésre használnánk??? Nem egyből azt vágnánk rá otthon 100 segítsége volt, ami nem is igaz.

Egyébként ez nem csak a gyereknevelésnél, hanem az élet minden területén megfigyelhető, hogy sok az áldozat típus, önmagát sajnáló, és nem a probléma megoldásán van a fókusza, hanem csak hagyja magát elsüllyedni.

Dee most is leírom, hogy mindenkinek van joga fáradtnak lenni, én is voltam milliószor, de van az a pont amikor jó elég, átkell szervezni, tervezni a dolgokat, mert tudod, hogy ennek kiégés lesz a vége.

jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
22 Ja és senki nem állította, hogy te gyengébb vagy, te találtál ki egy képzeletbeli versengést, hogy kinek a nehezebb, és hát persze, hogy te jöttél ki belőle győsztesként!!! És azt sem mondtam, hogy ez a normális csak, hogy ilyen is van. Csoporttársam sem kényszerből, fogát szorítva volt bent, ha akart volna halaszthatott volna, hanem mert élvezte. Ő volt a középpontban, mindenki szerette, örültek nekik, körberajongták a kicsit. Szerintem ő ebből táplálkozott. Persze tudom ez nem mindenkinek adatik meg, helyileg milyen baba mama programra van lehetőség stb, de vmi megoldás mindig van, így működik a világ, ha nyitottak vagyunk rá.
jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
31%
Nem versengésként írtam,te egysejtű. Még mindig nem írtad,hogy VAN-E GYEREKED? Inspiráció? Te egy egyetemista társaddal akartál inspirációt adni? Miért nem magadról?:D Mert ez max lehúz itt mindenkit,hogy jó szarok vagyunk,hogy a szülés napján miért nem rohangálunk. Te hogy csinálod a gyerekeiddel,merthogy ugye van. Voltál már a gyerekeiddel igazán mélyponton? Ezekről nem meséltél,gyanítom nincs mit. De akkor mit keresel itt...
jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
54%
Igen, kiégtél, igen, minden nővel megesik kb, és még hány ilyen lesz! Ezzel (is) jár a gyerekvállalás, de gondolom ezzel tisztában voltál, mikor úgy döntöttetek, jöhet.
jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
29%

12-es, dehogy vannak tisztában vele!

Hány olyan nő szül, aki azt hiszi, a gyerekezés olyan, mint a reklámokban, aztán pofán b...a a valóság, szó szerint, csak akkor már nem csinálhatja vissza!


Főleg, mivel, hogyha megmodod, mekkora szr az egész néha, milyen fárasztó és eleged van, akkor te vagy az antikrisztus :D

jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
20%
Csak annyit hogy kisgyerek kis probléma, nagy gyerek nagy probléma. Meg az is hogy nagyon gondold át kell e neked még egy gyerek ha egytöl is már így kivagy.
jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!