Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiégtem anyaként?

Kiégtem anyaként?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt a fiam és úgy érzem csődöt mondtam. Azt érzem hogy totál ki vagyok égve, semmi nem érdekel, semmi nem hoz lázba mivel hosszú hónapokon keresztül tényleg semmi időm nincs magamra.. most odáig jutottam hogy nem is érdekel már semmi. Nem mondanám depressziónak inkább kiégtem úgy viselkedem mint egy robot pilóta. Rettenetes. Türelmetlen vagyok és nincs kedvem egyáltalán semmihez, fárasztó minden. Csak jó lenne aludni egyet és a gondolataimban rendet tenni de mintha minden cikázna át a fejemen de ténylegesen elmélyülni magamra figyelni nem tudok. Borzalom. Imádom a gyerekem de legszívesebben lepasszolnám akár több napra is.. de bűntudatom is van emiatt hogy így érzek, ráadásul volt hogy elvittem egy egy délutánt a mamánál töltött nélkülem akkor meg itthon hiányzott nagyon, csak azon kattogtwm mikor láthatom újra.



Mit javasolnátok? Mikor lesz ez jobb? El vagyok keseredve


jan. 16. 15:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly télen és idén télen érzem így magam, most 19 hónapos. Aztán tavaly a jó idővel jobb lett. Nyilván nem ezen múlik főként, de én minden télen kicsit bedepizek, gyerekkel meg ez hatványosan rosszabb. Éjjel 2-3x kel, van mellé egy 3 hónaposom is. Hiába segít a férjem, néha úgy érzem, hogy egy nappal sem bírom tovább. Pedig imádom őket.
jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
16%
Számomra hihetetlen amit itt írtok. Azért akartatok gyereket, mert hiányzott az addigi eletetekbol és tisztában voltatok vele, hogy ő lesz az első helyen, alkalmazkodni kell. Oké fáradtak vagyunk, és? Ettől miért kell azt kívánni hogy napokig ne erezhesd a gyerekedet, mert te belefaradtal? Mibe? Bárhova elmehetnel vele, bárkivel találkozhat, így, hogy közben azzal vagy akit a legjobban szeretsz. Saját magad korlátait kéne legyozni amik csak a fejedben léteznek. Szuper lehet a gyereknek és a férjednek is egy besavanyodott nőt látni minden nap aki semminek se tud örülni és életképtelen módon martorkodik, ahelyett, hogy úgy alakítaná az életet hogy boldog legyen ő is és a család is.
jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
52%

12#es, Tehát akkor nem fáradhat soha el egy anya,mert gyereket akart? Ha rendelsz két adagból a kedvenc ételedből,akkor nehogy jól merj lakni,mert hát te akartad. Ugye? Remélem legalább tapasztalatod van és nem a levegőbe beszélsz gyerektelenül. Ha pedig nem,majd koppansz egy hatalmasat,mert fantáziád sincs arról milyen nem egyszerű az anyaság amellett,hogy a legszebb dolog is. Ha nincs,akkor kérlek ne oszd az észt olyanba, amiről nincs fogalmad és lehet sosem lesz. Az meg mi,hogy bárhova elviheted magaddal...istenem de sötét vagy,bocsi. :D Olvasás közben is hangosan röhögtem, mintha egy 17 éves írná,akinek fingja nincs.

Kérdező,van apuka a képbe,aki átveszi és addig relaxálni tudsz? Próbálj valahogy feltöltődni,lehet ez most egy nehezebb időszak. Mindenkinek vannak napjai, amikor sok minden. Amikor jó picit egyedül gondolkozni, pihenni.

jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
62%

Ezt bírom a legjobban mikor le van nézve az aki esetleg megmeri mondani,hogy fáradt,nem bírja.

A kedvencem az amikor azt mondják,mibe fáradtak ki?hiszen te otthon vagy a gyerekkel egész nap

Ilyeneket vagnam pofán,hogy csak úgy csattanna.

jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
79%
14# Nekem nem is ez a legszomorúbb,hanem egyre többször belefutok,hogy olyan osztja ezt,akinek gyereke sincs. El nem tudtam képzelni gyerek előtt,hogy ennyire is el lehet fáradni, kimerülni időnként. Eszembe nem jutott volna magyarázni olyanról,amiben nem vagyok benne. Ítélkezni. De meg igen, le meri írni,hogy kivan és akkor még kb hogy képzeli.:D Vicc...
jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%
#12 Edd a kedvenc ennivalódat 720 napon keresztül, reggel, délben, este. Edd azt bárhol útközben, otthon, az évfordulódon, szülinapon, nyaralás közben, betegen, és gyere vissza, hogy mennyire volt jó. Szerintem itt mindenki imádja a gyerekét, és mindenki újra végigcsinálná a 99% szenvedést azért az 1%-ért, amikor teljesen ellopják a szívünket ezek a kis vackok. De a legtöbb anyuka ember, és évek után belefárad, hogy minden hétköznap, hétvégén, 0-24-ben hallgatja a nyávogást, ugrania kell, sokszor a saját igényeit háttérbe szorítva. Mert nem arról szól a gyereknevelés, hogy a pici karjait a nyakam köré fonja, hogy anya, olvassunk együtt mesét, annyira szeretek veled időt tölteni, hanem arról, hogy 5 óra alvás után még neked kell vért izzadva megküzdeni a fejedet rúgó gyerekkel, hogy hadd cseréld már ki a kakis pelusát. Meg hogy 2 év után az lesz a me time, hogy a férjed vigyáz a gyerekre, amíg te úgy pakolhatod be a mosogatógépet, hogy senki nem szedi ki a bolognais villát, amíg hozod a következő tányért. Ebben a részében égnek ki emberek, nem a kis pillangó puszikban.
jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
16# Pontosan.
jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
78%

16os!

De miért az anyuka ugrál 0-24ben? Nálunk nem én ugrálok 0-24ben. Párom is felkel hozzá, szinte felváltásban kelünk hozzá fel, felváltva látjuk el. Megértem hogy a kérdező kivan égve ha minden rázuhan és a párja nem segít sem a háztartásban sem a gyereknevelésben. ( vagyis ez csak egy tipp, mert nálunk ez nem így van , de nem is vagyok kiégve hála az égnek) :(

jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%

16# Ezen jót nevettem, teljesen igaz és annyira a szemem előtt voltak a szituk... :D

18# Az én férjem szerintem az apák/férfiak minta példánya lehetne, de én is sokszor elfáradok. Egészen egyszerűen azért, mert én vagyok itthon vele. Minden áldott napom ugyanúgy néz ki, ugyanazokkal a harcokkal van tele. Ha nem csinálok semmit itthon a gyerek mellett, a férjem részéről az is oké, megcsináljuk együtt, én mégsem érzem komfortosnak, hogy a családi életünk így a háztartási feladatokról szól, míg ha megcsinálom napközben, akkor este bandázunk együtt, minőségi időt tudunk tölteni. Szóval önmagában az, hogy apuka besegít szerencsésebb esetben 17-21 óráig, az nagyon jó dolog, de nem túl sok a maradék 20 órához mérten. Az én kislányom pl. 90%-ban nem fogadja el éjszakai kelésnél az apját (napközben teljes a szerelem), nem nyugszik meg nála, pedig nagyon sokat próbálkoztunk. Ez nem panaszkodás, vagy kötekedés, csak egy másik nézőpont. :)

Én a legkevésbé sem érzem kellemetlennek kimondani, hogy elfáradtam, ha egyszer elfáradtam.

jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
46%

Nem is gond, nem kell szégyellni, mert nincs mit. Csak pl én is kilennék készülve ha 0-24ben nekem kellene a gyerekkel foglalkozni..Ki nem?

Igen sajnos ha neked kell kelned minden éjjel akkor megértem.Én pl minden 2.éjszakát végigalszom, apuka ellátja a kislányunk felváltva hálistennek nálunk elfogadja 🙏🙏 De ez természetesen nincs mindenkinél így🥺 Kitartást nektek. #18

jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!