Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha ennyire...

Mit csináljak ha ennyire türelmetlen a férjem a babával? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis lelki támogatásra lenne szükségem!😭

1 hónapos a kisfiam!🩵Nem sírós baba, ritkán fáj a hasa, konkrétan csak eszik-alszik, egyedül akkor sír, amikor éhes…na most…a drága férjecském, mintha nem tudná felfogni, hogy ő még egy kisbaba! Felsorolom miket csinál:

1. Üvölt a gyerekkel amikor sír az éhség miatt (amíg én csinálom neki a tápszert), idézem a mondatait; “kussolj már el idióta” ,“fogd már be a pofád”, “te meg csinálod már azt a k*rva kaját neki, hogy végre elkussoljon?” “Annyi mindent választhattak volna a babák, ha akarnak valamit, miért a legidegesítőbb dolgot kellett választani (a sírást)” stb.

2. A saját fejét veri a falba/ököllel üti, hogy neki ebből elege van és ő egyáltalán nem ezt vállalta és hogy a töke ki van ezzel a hülye gyerekkel, hogy állandóan hisztizik (hiába mondtam neki, hogy egy kisbaba NEM TUD hisztizni, ő csak a szükségleteit jelzi)

3. Amikor véletlenül ő eteti a picit és már a végén marad 10-20ml, amit nem kér, (kiköpi a cumisüveget és összezárja a száját) konkrétan ki feszíti az állát a gyereknek és bele erőszakolja az üveget, hogy márpedig nem fog pazarolni, mert ő nem azért veszi meg neki a zabálni valót, hogy ki legyen öntve….

4. Hasmenese van a kicsinek és azon kívül, hogy nem hajlandó tisztába rakni, még folyamatosan mérgelődik mellé, hogy miért ilyen defektes a mi gyerekünk, miért kell f0snia, miért nem lehet normális baba mint másoké…

5. Ha pelenkázás közben véletlen a tiszta pelenkát le pisili, vagy éppen akkor kakil, akkor megy az üvöltés, hogy ameddig nem a gyerek fizeti, addig márpedig ne pazaroljon, mert ezeket mind ha nagyobb lesz vissza fogja vele fizettetni. Na azt már meg sem merem említeni, ha véletlenül balesetes lesz a ruhája…”ki az istenf4szának gondolja magát ez a gyerek, ennyi pénz a világon nincsen, hogy a vízszámla ki legyen fizetve”

Napestig sorolhatnám a dolgokat, mert van még bőven…mások előtt előadja, hogy az ő drága fia az egyetlen szeme fénye és akkor bezzeg puszilgatja, ölelgeti, akkor már tudja mondani, hogy milyen jó gyerek, alig sír, de amikor otthon hárman vagyunk, akkor egyszerűen nem bír magával. Bár általában péntektől hétfőig a szüleimnél vagyunk, mert tudom, hogy ott nem mer vele így beszélni és ott jobban érzem magam emiatt….hiába szólok rá, vagy bármi, olyankor én is el vagyok küldve melegebb éghajlatokra…általában próbálok minél többet inkább én lenni a picivel (én kelek hozzá, én le mondtam a külön programokról (körmöshöz menni, el menni vásárolni, találkozni valakivel stb), mert nem merem őket otthon hagyni kettesben…

Szerintetek én reagálom túl és hagyjak időt neki, vagy mit csináljak? Kezdek tönkre menni emiatt, eszméletlen kimerült vagyok és így nem tudom magamból a 200%-ot nyújtani, pedig tudom, hogy erre lenne szüksége a picinek, ha már az apja ilyen. #türelmetlen #elegemvan #elfáradtam



márc. 11. 08:32
 61/101 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, milyen volt, az számít, most milyen: veszélyes; a babára is rád is.

1. Felvenni pár kirohanását, hogy legyen bizonyítékod.

2. Max. egy héten belül elköltözni.

3. NEM meginogni és NEM visszamenni. Válni és távolságtartásit kérni.

márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
71%

Az alapján amit a kérdező utólag is írt, hogy semmi előjele nem volt, és csak amikor sír akkor ilyen az apa:

Nem lehet hogy pl autista az apa, vagy más olyan (diagnosztizálatlan) idegrendszeri rendellenessége van, amiből ilyen reakciót váltanak ki a hirtelen, kellemetlen zajok?

Pl az hogy falba veri a saját fejét, stb az abszolút erre utal

márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
100%

#62


Mondjuk elsőre én is erre gondoltam, mikor olvastam, csak annyira felidegesített, hogy bánhat valaki így egy kicsi babával.

márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
89%

Amikor elkezdi az uvoltest szó nélkül le kell neki baszni egy óriási pofont, hagy lepődjön meg...én ezt csinálnám.

Simán nyakonbasznam.

Persze, biztos visszaüt, de kibírnam, aztán máris mennek a gyerekkel együtt a szuleimhez.

Hidd el, egyszer meg fogja ütni a gyereket.

Minden kitelik tőle.

márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
100%

64

főleg megrázni azt a szegény kisbabát amilyen hibbant az a fickó.

márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
100%

65 ne is mond, esküszöm a szemeim előtt van, ahogy bántja a kicsit.

Szívem szakad meg.

#64

márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 A kérdező kommentje:

#62

Nincsen semmi ilyesmi betegsége, ez 100%-ban abból fakad szerintem, hogy a nevelőapja, aki pici kora óta nevelte őt egészen 18 éves koráig verte, nem kapott enni (míg a sajátjai igen és ezt neki végig kellett néznie/tűrnie). Az a baj, hogy ha mondom neki, hogy menjen el pszichológushoz, akkor én vagyok a “hulye” mert neki nincsen semmi baja csak “fáradt”. Megütni biztosan nem fogja a kicsit sem meg engem sem, mert azt nem merné megtenni.

márc. 11. 23:23
 68/101 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy ha mondom neki, hogy menjen el pszichológushoz, akkor én vagyok a “hulye” mert neki nincsen semmi baja csak “fáradt”."


Ez nagy fő gond. Ha nem is hajlandó elmenni szakemberhez, akkor nincs miről beszélni.

Nem fogja megütni? Oh, elég lesz, ha megrázza. Egy ekkora babának az végzetes lehet.

Pláne borítékolható az agresszió, mert ő is ezt látta, ebben nőtt fel.

Nem úgy működik a családi minta, meg a generációs traumák, hogy áh, én nem viszem tovább... De, viszi bizony.

márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:
100%

Megütni biztosan nem fogja a kicsit sem meg engem sem, mert azt nem merné megtenni.


Ha valakit elkap az ideg akkor tok mindegy, akkor nem gondolkozik.


De csak védd és maradj vele, hallgasd, hogy alázza az egy hónapos babát.

Ha így teszel te sem vagy normális.

márc. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:
100%

Aztán ha "véletlenül" mégis megüti, az legalább annyira a te felelősséged lesz, mint az övé, mivel tisztában vagy vele, hogyan viselkedik, mégsem teszel ellene semmit.

De nem is kell megütni, elég ha fogja és megrázza a gyereket amikor sír és neki épp olyan a hangulata.

Felnőtt ember a saját fejét veri a falba ha sír egy csecsemő, aki máshogy nem tud kommunikálni, nem tudja elmondani, ha valamire szüksége van... te otthon mernéd hagyni vele a gyereket? Mi lesz, ha jön a dackorszak, amikor a gyerek tényleg hisztizik és a földön fekve üvölt, akár az utcán vagy a boltban vagy akárhol? Szerinted a férjed ezt majd hogyan viseli?

Nem megy pszichológushoz, mert te vagy a hülye :D és gondolom ezzel a téma le is van zárva...

márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!