Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával mennyire...

1 hónapos babával mennyire járkáltok sok helyre? Családi összejövetel étteremben nálatok belefér?

Figyelt kérdés
Gyerekre kivetített betegség fóbiám van, de le szeretném győzni, csak mindig az van bennem hol mit szed majd szegény össze vagy ki, honnan mit hoz a gyerekekre.

márc. 26. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
72%
Istenem!Pont nem döntöttem helyette.Nem is tehetném.Pontosan én írtam,hogy majd ő eldönti, sak előre ne tervezze biztosra.És nálunk amúgy igenis jó a kapcsolat,csak mindenki van olyan intelligens hogy megérti,hogy a másik még pihenne,összeszedné magát,majd utána ráér vendéget fogadni A gyerek nem fog eltűnni,ott marad ahol van,később is meg lehet látogatni.Én inkább azt sajnálom,ahol nem lehet ezt mondani,mert a nagyszülőknek"joga van".Nálunk meg a kerék születésnapokon szoktak barátok is lenni,nem csak szűk család, pontosan ezért rendezik étterembe pl.Na mindegy.Ja ,és azt sem mondtam,hogy határozatlan vagyok,csak azt,hogy azért még nem megyek el sehova,hogy valakit jól helyretegyek.Inkább akkor ha tudom,hogy korai a nagy társaság, akkor nem is megyek.Jelenetet semmiképpen sem rendeznék anyám születésnapján.Márpedig biztos hogy lenne olyan,aki minimum meg akarná simogatni a babát.De mások vagyunk.
márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a pro és a kontra oldalnak is.🥰


Mind a két meglátás hasznos volt, de tényleg.


Nálunk a család felé sokszor vannak korlátozások a túlféltésem miatt, amik nem tetszenek nekik, jó sok vitám volt már apukámmal és anyósommal is. Apukám azon, hogy a berekedt anyám maszkban jöjjön a gyerek keresztelőjére covid időszakban és messzebb legyen tőlünk annyira megsértődött (anyukám volt a beteg, de apukám sérült be), hogy nem jött a keresztelőre és kb 2 hónapig nem beszéltünk... De ragaszkodom az elveimhez. Nagy rokonlátogatásokat nem csinálunk jelenleg, eddig csak anyukám és apósom volt nálunk, de majd olyan 5-6 hetes korától jöhetnek a többiek is, akik ismerve engem direkt nem is piszkálnak még, hogy mikor jöhetnek, azt vàrják, hogy szóljak. Szóval én a mindenki össze akarja fogdosni a gyereket dolgon nem parázom, mert ismernek már engem. A sírás miatt sem paráznék, mert nem szeretnék 2 gyerekkel mindig begubózni, így a babát szeretném magunkhoz igazítani, szóval előbb utóbb csak megszokná, hogy úton vagyunk. Az etetés miatt sem izgatnám magam, mert elég leleményes és körülményes vagyok, bárhol megoldanám. Egyedül azért nem viszem, mert a sok emberből ki tudja kiben mi lappang és nem szeretném, hogy elkapja a kicsi, de ezt is el kell engednem, mert 1,5 hét múlva oviba megy a nagy, szóval onnantól kezdve aztán oly mindegy merre járunk, az ovis úgyis minden létező dolgot haza fog hozni.🫤

márc. 27. 11:18
 33/63 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező!Most csak ahoz szólnék,hogy csak megszokja,hogy megyünk.Kívanom,hogy úgy legyen,de nem biztos,hogy zökkenőmentes lesz.Nálunk 2 éves a kicsi,és az autózást a mai napig nem bírja,ordít akár egy óra hosszát is.De mással sem nagyon lehet utazni vele,mert nem ül meg egy percre sem.Mi így jártunk.Max akkor tudunk utazni,mikor álmos, akkor elalszik a kocsiban.Máshogy egyenlőre nem nagyon tudunk cirkusz nélkül a-ból b-be jutni.Nem első gyerek,4.Az összes többi bírja az utazást.Megszívtuk.Ha így járnátok, akkor kitartást kívánok,majdcsak jobb lesz.Azért felfedezhető némi javulás.
márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
71%
33# Van amikor muszáj elindulni,sajnos. Tény,hogy vannak ilyen gyerekek is. De a kérdezőnek van már rutinja úgy is. :) Nem az első gyereke már,szerintem tudja,hogy lehet bármi.
márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
64%
34,olvashattad,hogy nekem sem az első gyerekem.Gondolhatod,hogy van rutinom nekem is.Ez nem rutin kérdése.Ha nem bírja, akkor nem bírja.Nem tudok vele mit kezdeni,csak várni,hogy nagyobb legyen,megértse,lefoglalja magát.Persze,hogy van mikor muszáj menni,mi is megyünk.Csak írtam,hogy előfordul ilyen is.Baromi nagy arculcsapás volt nekünk is,mert nem éhez szoktunk,de most az van,hogy ha muszáj megyünk,és hallgatjuk az ordítást,ha tehetjük alvásidőre időzítünk,vagy ahová nem muszáj jönnie,és megoldható, akkor vagy valamelyikünk itthon marad vele,vagy a nagyinál marad.Nyilván nyaraláskor nem opció egyik sem,csak az alvásidő,meg a minél rövidebb távolság.B opció,hogy ordít valamennyit.
márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
31%
Jól van 35. Majd kiderül,azért nem ez a gyakori dolog,szerencsére. Majd kiderül hogy alakul náluk az egész. A rutint pedig arra értettem,hogy azért egy kétgyerekes anyának ne mutassuk már be,hogy milyen gyerekek létezhetnek. :D Képbe van azért ezzel,még ha neki nyugis is volt az első.
márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

28, de bizony, hogy belém álltál, mert hiába magyarázod, az a megjegyzés nekem szólt. Én nem írtam egy szóval sem, hogy nem fogok "haldoklolni", keversz valakivel. És még valami. Te azt kérdezted, hogy kivitelezhető-e nálunk, hogy neki nem fogja meg és senki nem hajol fölé, én pedig arra válaszoltam, hogy igen, nálunk az, mert én határozott vagyok. Egy szóval sem említettem, hogy a kérdezővel mi a helyzet.

Még valami?

márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
0%
Jól van!Tudjad jobban,hogy én mit,mire,kinek írtam.Senkit nem szólítottam meg.Annyit írtam,hogy mindenki eldönti,kinek mi a fontos.Azt kérdeztem,hogy szerinted ez kivitelezhető-e.Nem azt,hogy nálatok,hanem általában.Egyetlen szó sem esett rólatok.Nem te vagy ám a középpontban.De lesz@rom amúgy,hogy ki mit gondol,nem érek én erre rá.
márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
55%

Családhoz jöttünk-mentünk, boltba mentünk, sétáltunk, tömegközlekedtünk.

Étterembe eszemben nincs még az egy évessel sem. Én nem tudnám úgy élvezni hogy folyton rá kell figyeljek. Akkor meg minek. Itthon is leginkább akkor eszek ha alszik.

márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
Hát egy ilyen pici babával biztos nem mennék étterembe meg ilyen zsúfolt helyekre ha nem muszáj.Bolta mentünk meg sétáltunk esetleg rokonokhoz átmentünk néha de tömegközlekedésre is akkor száltam fel vele ha nagyon muszáj volt.
márc. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!