Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával mennyire...

1 hónapos babával mennyire járkáltok sok helyre? Családi összejövetel étteremben nálatok belefér?

Figyelt kérdés
Gyerekre kivetített betegség fóbiám van, de le szeretném győzni, csak mindig az van bennem hol mit szed majd szegény össze vagy ki, honnan mit hoz a gyerekekre.

márc. 26. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
56%

Igen (bár a pár perc van azért több is), de elviszed vásárolni is, külön programokra a nagyot, játszótérre. Kislányom csoporttársát a háromhetes hugival íratták be, miközben ott rohangált egy kisebb ovis csoportnyi gyerek körülötte.


Nem, a világon semmi baja nem lesz. Ha pedig jól esik a kérdezőnek, miért ne?


Sőt hadd provokáljak még, az sem biztos hogy a kérdező a halálán lesz, az összes szülésem egy hét alatt elfelejtettem, az is csak az aranyerem miatt volt kellemetlen...

márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
40%
Hát jó.Akkor menjen.Az óvodai beíratás is egy kötelező progi,és kizárt,hogy akkor vigye valaki,ha nem muszáj.Szerintem legalábbis.Nyilván amit muszáj,azt muszáj.És nem, amúgy vásárolni se vittem ilyen kicsi babát.Vagy az apja bevásárolt,vagy ő maradt vele amég én mentem.De mondok vadabbat,most 2 éves,és most se viszem vásárolni pl,csak ha nem tudom máshogy megoldani.Tiszta retek ott minden,nem kell neki megfogdosni,ha nem muszáj.Úgyhogy ez se volt a legjobb példa.A kérdés az volt,hogy nekem beleférne-e.A válasz.Nem.Nekem nem férne bele,nem is lett volna kedvem ilyen programhoz ilyen korán.Lehet,hogy neki más lesz,de én előre ezt én nem tervezném biztosra.
márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
27%
A naggyal paramami voltam és sehova, meg napirend meg minden, vele nem is nagyon lehetett, mert nem jól tolerálta ő sem, meg gondolom az én frusztrációmat is érezte. Már ovis, lelazultam, a kicsi is más habitusú, bár a napirendet így is tudjuk tartani az elejétől. Vele simán, bárhova. Körbe viszont nem adnám, kezéhez, arcához senki sem nyúl és határozottan nincs puszi. Ha nyígnak vagy beszólnak, akkor sem.
márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
56%
Szerinted egy ilyen rendezvényen kivitelezhető,hogy egy rokon sem fogja meg,vagy hajol fölé? Ráadásul több órát vesz igénybe.Ameddig nem szültem,én sem tudtam,hogy milyen lesz az első 6-8 hét.Aztán rájöttem,hogy végeláthatatlan szoptatás,pelenkázás,dajkálás az egész,és ez a természetes.Be sem áll a kereslet kínálat még addigra.Vagy rengeteg a tej,vagy pont hogy kűzdeni kell érte.A legtöbb nőnek még tart a gyermekágyi folyás,a gyerek meg fullkontaktot igényelne.Nem.Nem való ilyen helyre még a pici.De mondom,kinek mi a fontos.
márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
27%
Persze, hogy kivitelezhető. Elég határozott vagyok. A saját körülményeinket meg én ismerem vérzés, szoptatás tekintetében. A "kinek mi a fontos" beszólásoddal meg le lehet szállni a magas lóról. Aljaskodj azzal, aki tűri! Neked úgy volt, engedd már meg, hogy nekem meg más tapasztaltaim legyenek!
márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
48%
Milyen beszólás?Higgadj le!Frusztrált vagy!Nekem fontosabb volt otthon pihenni a babával,meg akkor adni neki enni,inni,mikor kérte,mint bájologni egy születésnapon.Ha másnak rendben van máshogy, akkor tegyen úgy.Vérzés tekintetében meg senki nincs otthon előre,mert ahogy két egyforma terhesség,vagy szülés nincs,úgy két egyforma gyermekágy sincs.Igaz ez a fáradtságra,vagy a lelki állapotra,vagy a baba habitusára,vagy a pocakfájásra is.Előre nem kell ilyet eltervezni szerintem.Az is lehet,hogy megoldható,de semmi kedve nem lesz,az is lehet,hogy ő ugyan jól érzi magát,de extra nyugtalan lesz a baba,így élvezhetetlen lesz az egész.Még mindig az volt a kérdés,hogy szerintem bevállalható-e.SZERINTEM NEM.Van más vélemény is,majd eldönti a kérdező,hogy a válaszok alapján mennyire tervezi biztosra,és az még mindig nem a saját esete lesz,szóval attól,hogy te tudtál menni,én meg nem mentem volna semmi pénzért,még mindig nem biztos,hogy ő tud menni,ahogy az sem,hogy nem tud.De azt mondani,hogy igen, persze tuti tudsz menni az baromság.Ezer,meg egy variáció lehet addig.Sőt...Az se biztos,hogy annyi idős lesz az a gyerek,mert előbb is születhet,de 2 hetet rá is húzhat.Akkor megint más lesz a felállás, mondjuk 6 vetéssel se mennék,2-3 hetessel meg pláne.
márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
0%

14# Ha a kérdezőnek írtad,olvasd már el,hogy nem az első gyermeke. :D Azért csak van némi fogalma a helyzetről.


Valaki írta,hogy nem viszi a rokoni társaság körébe még,stb. De nyilván akkor ti 6 hétig egy db rokont se fogadtok,se mamát senkit sem. Akihez alapjáraton is megy babalátogatóba már az elején a fél rokonság felváltva,annak szerintem ez már oly mindegy. Kérdező,neked kell ezt eldöntened egyébként. Van aki még 5 hónap múlva,mint láthatod itt is,ki se mozdult volna,mert annyira rosszul volt,valaki meg teljesen jól van. Ahol pedig nagyobb gyerek is van,na ott anyuka nem fog begubózni 3 hónapig szerintem. Vagy is én ilyet nem tapasztaltam még pedig elég sok kisgyerekessel összejárok. Az első is nyáron született nálunk,viszont korábban jött egy picivel,úgyhogy nálunk 6 hétig nem is jött senki pl. Kaptuk is az ívet,de lefosom. :D Vele nem mentem volna. Most jön majd a második szintén nyári baba,vele viszont fogok és nem is tehetem meg a nagyobbal,hogy ülünk a négy fal között,de most nem is akarok azt érzem,de most máshogy is érzem az egészet. Lehet hogy már azért,mert második. Vele 1 hónaposan nyáron lehet elmennék egy születésnapi bulira,de sok múlik a körülményen is majd,ki tudja mi lesz még. Én inkább az őszi rsv-s időszaktól tartottam jobban,de az is rossz tapasztalat miatt. Neked kell döntened. Ha meg mész szólsz,hogy csak nézni lehet a babakocsiból és ennyi.

márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
38%
14# Nálatok akkor a szülés utáni 6 hétig egy db mama se hajolt fölé a gyereknek egyébként? Mert akkor oké,igazad van.
márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ne haragudjatok, nem kárörvendő vagyok, de megnyugtat, hogy másoknál a gyermekágyas időszak nem a lakás tisztára nyalásáról és a terülj-terülj asztalkám összeállításáról szól. Mivel a férjem szerint máshol ez van... Na mindegy, ez most nem ide tartozik, ezt már leboxoltam vele.😁

Már megszületett a második gyerkőc. Most 3 hetes, a nagyot még nem vittem oviba, majd szünet után megy csak. 2 kicsivel vagyok itthon teljesen egyedül 2. hete, főzök, mosok, pakolok, takarítok, ehhez képest nekem egy étterem nagy kikapcsolódás lenne.😅 (A férjem sokat besegít hétvégén azért.) A kedvem simán megvan, ha nem lennék betegségparás akkor simán elmennék egy wellnessre is, ha csak engem nézünk, de a kicsi természete brutál. Rengeteget sír. Éjszaka nem akar elaludni... Egy étterem egy órára még elmenne, szoptatnám max a kocsiba kiülve, de alapból 1 óra csak odaérni tőlünk + kb 20 rokon mind őt nézegetné. Szerintem nem megyünk, csak bánt a lekiismeret, hogy anyukám örülne neki.


A nagylánnyal 2 hónapos terhes voltam amikor jött a covid. Azóta sem tudom levetkőzni a begubózást. Ezért is gondoltam, hogy egy szülinap segíthetne leküzdeni a félelmeimet.

márc. 26. 23:34
 20/63 anonim ***** válasza:
72%

16. Én is csak leírtam, hogy nálam hogy volt, nem jelentettem ki a kérdező helyzetére semmit. Én is csak azt írtam le, hogy SZERINTEM mizu. Szóval te higgadj le, mert te voltál az, aki belém állt és megjegyzést tett. Én nem tettem megjegyzést arra, hogy más hogyan eli élte meg vagy mit és hogyan csinál, mert nem az én dolgom. Neked kéne észrevenni magad, de mindegy. Nyilván, én vagyok a frusztrált, mert negvédem magam.. Kicsit fordítva ülsz talán a lovon. A kérdező véleményeket és tapasztalatokat szeretett volna olvasni. Nincs egyetemleges jó válasz, mert nincs két egyforma helyzet és ember. Úgyis az lesz, amit ő dönt, mert az ő dolguk. Másnak meg hadd legyen már úgy, ahogy ő látja jónak...

Mindjárt kapom a megjegyzést azért is valószínűleg, hogy nagyon ráérek éjjel, etetés közben...

márc. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!