Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával mennyire...

1 hónapos babával mennyire járkáltok sok helyre? Családi összejövetel étteremben nálatok belefér?

Figyelt kérdés
Gyerekre kivetített betegség fóbiám van, de le szeretném győzni, csak mindig az van bennem hol mit szed majd szegény össze vagy ki, honnan mit hoz a gyerekekre.

márc. 26. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
Hát nyilván nem egyedül vállaltam gyerekeket.Nagyszülők nincsenek egyik oldalról sem,bébiszittert sem fogadtunk.Idősebb korukban már persze járszott/játszik a fizetős segítség,de alapvetően most is ketten oldjuk meg a logisztikár,pedig mindketten dolgozunk.
márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
51# Mi is egyedül és ha bármi van a férjem szabit vesz ki,stb. De azért napközben amíg dolgozik nyilván ki kell mozdulni attól,ha van bármi fontos teendő. Az elsőnél pl a munkahelyemen elcsesztek egy papírt,be kellett mennem egy plusz aláírásra,nyilván vittem magammal babakocsival. Nem mondhattam,hogy majd 4 hónap múlva. :D másodiknál meg azért kimozdul a nagyobbal az ember,séta,játszótér. De ez off,mert itt étteremről van szó.
márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
Nem is írta senki,hogy ahová muszáj,oda nem ment.Én is mentem.De nem étterembe születésnapra.Bolt,gyógyszertár,stb meg megoldható máshogy.Én nem vittem,sőt,ha nem muszáj,most sem viszem ilyen helyre a 2 évest sem.
márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
74%
53# Hát jól van. :) De más meg viszi,nem kevesebb és nem több. Mindkét oldal teljesen oké. Azért burokba sem kell élni és túlzásnak érzem 10 évesen először boltba,szülinapra vinni,de ez már a te anyai kompetenciád,nem az enyém és semmi közöm szerencsére. Ha egy jurtába költöznétek az erdőbe és ki sem mozdulnátok,az is a tiétek. Ha a kérdező viszi 2 hetesen már,az meg az övé. Ettől nem rosszabb,ő másabb szemléletű.
márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
49%
Azt sem mondtam,hogy 10 évesen viszem először boltba,csak ti végletekben tudtok csak gondolkodni.Sőt írtam,hogy akkor nem viszem,ha nem muszáj.Komolyan.Tiszta dzsuva minden a boltban is,a patikában,stb.Mi a fenének fogdosna mindent össze ott,ha otthon maradhat az apjával?Meg sokkal gyorsabb,egyszerűbb elintézni az ilyet,és még 1000felé sem kell figyelni,hiszti hallgatni,hogy menjünk már,vagy,hogy azonnal kell a valami.Normális keretek között élünk.Ha kell, akkor megyünk,volt már olyan is,hogy a sürgősségire vittük a nagyobbat,mert nem tudtam kire hagyni,jött velem.Ha orvostól megyünk haza, akkor a gyógyszertárba is bemegyek vele,nem fogok mégegy kört menni azért,hogy ne legyen ott.A hangsúly azon lenne,hogy ahová nem muszáj,oda nem viszem.Étterembe bulizni nem muszáj.4-5 hetes csecsemővel pláne nem.De teljesen az anyja kompetenciája ez is nyilván.Csak ha megkérdezi, akkor azt gondolja az ember,hogy a saját gondolatait,tapasztalatait leírhatja az ember.
márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk én vittem nagyjából mindenhova akkor is, ha meg tudtam volna oldani máshogy. Úgy láttam jónak, ha már az elejétől be van vonva ezekbe. Akkor is, ha nekem aktuálisan szívás. Meg kellett tanulnia kicsi korában, hogy nem bontjuk ki, amit még nem fizettünk ki, nincs kiflicsücsök, nem rágcsáljuk a bevásárló kocsit, amire azt mondom, hogy nem, azt nem vesszük meg és bizony, hogy kiálljuk a sort mindenhol, mert ez a normális. Igen volt hiszti. Igen, lehet hogy akkor pont idegesítettük az embereket. De megtanultuk és már nincs semmi baj. Tudja, hogy az utcán fogja a kezem, met megtanultuk, hogy azt akkor is kell, ha a földön vergődik. Ha nagyon elborul, akkor a legjobb játszótérről is hazamegyünk, és a többi. Tudjátok.. Olyan dolgok, amiket elnézve a legtöbb mai gyereket, a szülők már nem csinálnak. Pedig nem szobanövény típus a nagy, hanem adhd-s.. Csak nevelni melós, beülni a kva sarokba és elbújni inkább a gyerekre hivatkozva és ujjal mutogatni, na az könnyű..

Itt nyilván nem arra gondolok, hogy ha ülni se tudsz a gátsebtől, vagy nem tudsz mozogni a császárhegtől meg ömlik a tejed meg hasfájós a kicsi, akkor is menjél világba.. Mert ne. De amit itt egyesek tolnak, hogy a nap se süthet rá a babára vagy 6 hétig, az baromira nincs a realitás talaján.

márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodj meg,az enyémek is tudják mindezt.Soha nem ettünk boltba,nem szaladnak el,illedelmesek,várnak.De ha nem muszáj se őket,se magamat,se mást nem szívatok.Ennyi.
márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
34%
Ja,és megint túlzol,az,hogy a nap se süthet rá 6 hétig,az nem egyenlő azzal,hogy nem megyünk étterembe,meg nem fogadunk vendégeket.Nekem pl minden alkalommal eltartott 6 hétig a lochia,és a tejem is ömlött 3.naptól 2 és fél hónapig.Az első hónapban 3x volt begyulladva a mellem.Otthon is kb túlélésre játszottam ,pláne mikor volt már otthon nagyobb,és nem lehetett csak úgy aludni a kicsivel.Jóformán egész nap szoptattam 6 hétig.Marhára nem hiányzott se látogató,se az,hogy bárhova elmenjek.Mi előre terveztünk,így az apjuk itthon volt 2 hetet,majd utána is intézte a bevásárlást,patikát,stb.Védőnőn kívül nem voltunk máshol,és nem is hiányzott Nem,játszótéren sem.Van udvar,homokozó,csúszda,oviban is játszottak eleget. Ráértünk később menni,és senki nem lett depis,meg debil miatta.Mégegyszer.Mindenki maga dönt,de nehogymár meg legyen szólva az,aki nem visz egy újszülöttet mindenáron tömegbe.
márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
56#-os. Pont ezt akartam írni amúgy,de inkább nem mentem bele.:D Nálunk barátnőm nem vitte,mert mondta,hogy ő nem szeretne kínlódni. Háát most vannak gondok,pedig nagy már. Nálunk a 2 éves is tudja már,hogy nincs fogdosás,ilyesmi. De ezt kezdettől magyaráztuk neki tényleg mindig,nem egyszer kétszer.
márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt tudjátok ugye,hogy nem azért van gond,mert nem vitte boltba a kisbabát,vagy az egyévest.Mégegyszer mondom,nálunk sem zéró az ilyen esetek száma,de ha lehet, akkor egyedül megyek, amúgy is csak havi egyszer nagybevásárolni.Ezen kívül azt a heti egy zöldségest valamelyikünk megoldja hazafelé a munkából.Ahoz,hogy a gyerek tudjon viselkedni nem kell csecsemő korától végigjárni vele tolnát,baranyát.De már baromira nem témánál vagyunk.
márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!