Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával mennyire...

1 hónapos babával mennyire járkáltok sok helyre? Családi összejövetel étteremben nálatok belefér?

Figyelt kérdés
Gyerekre kivetített betegség fóbiám van, de le szeretném győzni, csak mindig az van bennem hol mit szed majd szegény össze vagy ki, honnan mit hoz a gyerekekre.

márc. 26. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
70%

Az én babám 3 hetes de már voltam vele az OBIba (ház felújítás van és valakinek muszáj csempét választani), múlt hétvégén a húgom szülinapjan voltam vele, senki nem fogdosta/puszilgatta össze vissza mert tudják hogy nem lehet. Ráadásul elég gyakran kocsikazunk vele mert nincs kire bízni és valahogy el kell intézni a dolgokat, nem áll meg az élet mert ő megszületett. Nyilván indulás előtt megetetem, tisztába teszem és kész. Amint a hordozóhoz ér a háta már csukja is a szemét és úgy alszik mint a bunda.

Nekem is volt gatmetszesem de már rég nem érzem, ha itthon vagyok pedig akkor pihenek ezerrel.

Nem fogom burokban nevelni a gyerekem mert nem hiányzik hogy már egy kis szellőtől is taknyos legyen. 🫣

(Most a nagy osanyak lepontozhatnak😆)

márc. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
50%
Nem vittem sehova 1 hónaposan csak az orvosi rendelőig. Majd 6 hetesen kezdtem el vele boltba járni stb de akkor sem csúcsidőben mikor tömbe a bolt ovoda iskola után..
márc. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 babyboom567 ***** válasza:
51%
1 hónapos babával semennyire.
márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem mentem egy hónaposan egyikkel sem, de biztos azért sem, mert mi szerencsétlenek vagyunk ilyen szempontból. Mindketten utálják a hordozót, a nagylányom 1,5 évesen kezdte megszeretni a babakocsit és azt autóban is azóta van el. Szóval nálunk ez úgy nézett volna ki, hogy 1 óra nettó ordítás, egy óra bájolgás, majd újabb 1 óra nettó ordítás, hát köszi nem. Mi vele így azt szoktuk meg, hogy csak oda visszük, ahova muszáj, így a kicsinél is ez lett a rend. Amit eltud valamelyikünk egyedül intézni (pl. bevásárlás), azt elintézzük és kész. Ahova muszáj menni, oda nyilván mentünk és mindketten 3-4 hónaposak voltak az első nyaralásnál.

A gyerekek egy hónapos korában én azt sem tudtam merre vagyok arccal előre, pl. szívesen rendeltünk kaját, de egy teraszra ki is ültem volna velük kajálni ha partnerek ebben (nem voltak), ezen ne múljon, ha az esne éppen jól, de egy nagy családi szülinapra, amire utazni kell, nem indultam volna el. Anyukám megértené, sőt...

márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
53%
Kulfoldon, ahol 24 orat toltesz korhazban maximum, sokan mar az 1 napos ujszulottet is viszik a playgroupba, mert a nagyobb nem ulhet otthon 0-24 harom honapig. Mi is vittuk mar mindenfele 1 honaposan a gyereket, azota sem beteges.
márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
71%
25# Ez így van egyébként. Barátnőmnél az első szülés hajnalba volt külföldön,délután küldték őket haza. A másodiknál baromi nagy komplikáció volt,csak ezért maradhattak másfél napig intézménybe. Ami nevetséges azért...de mindegy. Ott sem túl jó dolog ez,azért,sőt. Viszont igen,attól kezdve ők is mentek mindenfelé. Téli gyerekek a legnagyobb fertőzésbe,de nem volt gond. Bár ez nem vetít ki másra semmit. De tényleg totál más a szemlélet ott.
márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
65%
18-as,én vagyok a 14-es.3 gyerekünk van,és nem,nem volt nálunk senki 8 hétig.A mamák is képet kaptak,meg videotelefonaltunk.Nálunk mindegyik őszi gyerek egyébként,a legkisebb covid időszakban született.Nálunk nem divat a vendégek fenekének nyalása,mikor én konkrétan hulla vagyok,és felváltva alszol,meg szoptatós.Bármilyen hihetetlen,nálunk a nagyobbakat is az apjuk vitte ezidő alatt suliba,meg oviba,sőt,az első héten nem is mentek,kértünk külön engedélyt az igazgatónőtől,meg az óvodavezetőtől.Más nyaralás miatt kéri ki a gyereket,hát mi meg azért kértünk egy hetet,hogy erősödjünk.Amúgy sem ugyanaz,hogy egy nagyszülő,vagy annak konkrét családja,baráti társasága nézegeti,fogdossa a gyereket pár hetes korban,úgyhogy ha jött is volna hozzánk bárki,az nem anyám barátnője lett volna.De nekem aztán édes mindegy.
márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
29%
20-as én ugyan nem álltam senkiben.Te értetted félre,mert magadra vetted.Nekem az volt a fontos,hogy pihenjünk,másnak az,hogy másnak megfeleljen.Én ezt írtam.Te írtad,hogy nem fog haldokolni,mert más haldokolt,meg hogy te határozott vagy,így simán megoldod.Fogalmad sincs amúgy,hogy ő mennyire határozott,tehát ne jelntsd ki,hogy kivitelezhető,hogy senki ne fogdossa.Szerintem meg nem kivitelezhető,mert nálunk is van értetlen rokon,jelenetet rendezni meg megint nem mennék.Amúgy azóta meg is született a gyermek,aki mint olvashatod sírós, nyugtalan.Ezt mondtuk,hogy ettől is függ majd.Ha az utazás 1 órájat,plusz a vendégség nagyrészét végigordítja, akkor az kinek lesz jó,vagy pihentető?Mellé belegondolsz,hogy helyette nyugiba alhatnátok otthon.
márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
35%
Nagy családi szeretet lehet nálatok,de megértem,nem mindenhol jó a kapcsolat. Mindenki máshogy éli az életét,nem vagyunk egyformák. Off amúgy,de nálunk egy családi szülinapon csak a családtagok vannak,nem a barátai,nem távoli rokonság,csak a család,aki alapjáraton is látja az embert rendszeresen. Ilyen is van. :)
márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
28# Kérlek,ne döntsd el a kérdező helyett. Bár nem a 20-as vagyok,de nem vagy a kérdező szócsöve. :) Elolvasta kinek milyen tapasztalata van és majd ő eldönti. Amíg te pl. határozatlan vagy és nem állsz le vitázni,hogy már pedig nem nyúlsz a gyerekhez,addig például én az ajtón is kizavarom,aki nem ért a szép szóból. Majd a kérdező eldönti ő milyen,mit szeretne,belefér-e. :)
márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!