Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hamar kezdett el...

Akinek hamar kezdett el beszélni a gyereke, mennyit foglalkoztak vele?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom, de nem beszél tudatosan. Annyit mond, hogy mama és baba, de nem használja tudatosan. Egész nap mondogatok neki, amire rámutat, mondom, hogy mi. Úgy érzem nagyon el van maradva, mikor olvasom, hogy a legtöbb ebben a korban 5-10 szavas szókinccsel rendelkezik amit tudatosan használ. Születésétől énekelek neki, beszélek hozzá.
ápr. 6. 11:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy 2 évesen (!) kell 20 szó, dehogy tud 10 szót egy 11 hónapos.
ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Nincs összefüggés szerintem, persze érje verbális inger a gyereket, de hogy mikor kezd beszélni, az valami belső programtól függ. Lányom 2,5 éves koráig szótagokat használt, azt hittem lejövök az életről emiatt, pedig pár hónapos kora óta folyamatosan mondókáztam neki. Igaz, hogy azóta extrém sokat és szépen beszél, de megcsúszva kezdte egyértelműen.
ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ilyenkor 1 ev korul nem rendes szavakat varnak el, hanem szotagokat, illetve hangutanzo szavakat.

Csak az volna a lenyeg, hogy konzekvesen ugyanarra hasznalja az adott “szot”.

De ez nem teljesul mindenkinel, csak ez a volna a papirforma ugye.

ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

1 évesen az az elvárás, hogy mondjon 5 szót. De az nem a mentőautó mondjuk, hanem mondjuk ha ő a cumira azt mondja, hogy boa, és mindig arra használja, akkor az egy szó.


Amúgy mindkét gyerekemmel sokat foglalkoztam. A lányom 8 hónaposan mondta ki az első szavát (igen, tanúm is van rá, és nem, nem csak én képzeltem bele :D), 1 évesen 50 szót használt. Ebben volt bárki számára érthető is, meg olyan is, amit csak mi értettünk. Pl.Zoli-Doi

A fiam 1 évesen 1 szót se mondott. Semmit. Mondtam is a védőnőnek, hogy nekem ez tök fura, mert ugyanannyit foglalkozom vele is, mint a nővérével, ennek ellenére nem akar megszólalni se.

Aztán 15 hónaposan egyik napról a másikra beindult neki. Most lesz 2 éves, 4-5 szavas mondatokat mond, mondókázik.

ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Én nem igazán foglalkoztam ezzel, nem tudtam mondókákat és nem énekelgettem semmit. Fiam van, 1 évesen 2 szava volt, másfél évesen 50+, 2 évesen meg elkezdett mondatokban beszélni. Helyesen beszél, jól használ ragokat. Szerintem ez valami belső dolog.
ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyit foglalkoztunk a két gyerekünkkel, mégis, a fiam már 1 évesen f*sta a szót, a lányomnál meg örültünk 2 éves korában, hogy 5-6 szót mondott, amiben benne volt a vauvau meg a bumm is 😅

Már nagyok és semmi különbség a beszédükben, senki nem mondaná meg, hogy az egyiknél milyen hamar kezdődött, a másiknál meg későn.

ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 szia, csak azt akartam irni, h koszonom a kommented, kis megnyugtatast ad az aggodo szuloknek(marm nekem legalabbis igen)
ápr. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!