Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hamar kezdett el...

Akinek hamar kezdett el beszélni a gyereke, mennyit foglalkoztak vele?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom, de nem beszél tudatosan. Annyit mond, hogy mama és baba, de nem használja tudatosan. Egész nap mondogatok neki, amire rámutat, mondom, hogy mi. Úgy érzem nagyon el van maradva, mikor olvasom, hogy a legtöbb ebben a korban 5-10 szavas szókinccsel rendelkezik amit tudatosan használ. Születésétől énekelek neki, beszélek hozzá.
ápr. 6. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkésve semmivel. Kisfiammal hiába foglalkoztam, 2.5 évesen kezdett el beszélni. Addig csak pár szava és szókezdeményei voltak.
ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Amiről te beszélsz, az olyan másfél éves kor körül van, de nagyon nagy az egyéni szórás is, ami még bőven belefér a normálisba.


[link]

ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi van?


11 hónaposak baromira nem beszélnek, pláne nincs 5-10 tudatos szavuk.


Két gyerekem van, ennyi idősen nyilván gagyog a töbnség, hogy bababa, mamama meg ilyenek, de ezek nem szavak még.


Nincs elmaradva a tied sem.

ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a legtöbb ebben a korban 5-10 szavas szókinccsel rendelkezik"

A legtöbb?

Miféle statisztika szerint?

Egyáltalán nem igaz.

Egyébként nálam tudatosabban aligha foglalkozott senki a gyerekével. Egyik nagyi logopédus, másik fejlesztő pedagógus óvónő, nulla képernyőidő, rengeteg "beszéltető", beszédindító tevékenység (ami nem pusztán a mondókákat, olvasott mesét jelenti, hanem a kommunikáció igényének felkeltését), mégis az egyik gyerekem megkésett beszédfejlődésű (nyilván nem a megfelelő foglalkozás hiánya miatt), és a másik se beszélt korán.

A megkésett beszédfejlődésű megkésett mozgásfejlődésű volt, arra is tudatosan kapott a lehető legkorábban terápiát.

ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém korán, 11-12 hónaposan járatta a száját. Ülve :D MErthogy másfél évesen indult el. Én mondjuk állandóan beszéltem hozzá, szoptatás közben énekeltem (szegény gyerek, förtelmes a hangom), de szakember szerint ez nem befolyásolja, mikor kezd beszélni, csak azt, hogy mit.


Kérdező, nincs elkésve, 11 hónaposan nagyon kevés baba mond mármit.

ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Ezt találtam. Utánakerestem, mert az egyik ismerősöm 10 hónaposa mondja, hogy mama, papa, kéri az ételt

ápr. 6. 11:51
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Kisfiam 11 hos, mi is csak itt tartunk. Engem a vedono mar piszkal, hogy 1 eves korara tudatosan kene mondania legalabb szotagokat, amiket mindig ugyanarra hasznal, illetve az allathangokat kene teljesen magatol mondania, ha en kerdezem tole vagy mutatom konyvben.


Oszinten? Szarok ra :D Ez tutira nem lesz meg 1 eves korara, viszont a gyerekem nagyon sok dolgot ert mar, nem aggodom pont emiatt. Raerek majd kesobb aggodni, most egyelore ugy vagyok vele.

Amugy egesz nap beszelek hozza, “beszelek vele”, mondokazok, enekelek, konyveket nezegetunk, sokat vagyunk levegon, sokat hintazunk kint es bent is. Ennyit tudok tenni, aztan majd meglatjuk.

ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki a gyakorit használja statisztikának, az értelmes ember nem lehet... Bocs.
ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan a fiam egy szót sem mondott.

Talán másfél éves volt amikor kimondta az első szavát

Onnantól viszont nincs megállás.

Két éves és mondatokat rák össze(folyik a víz, jön apa, érkezik a vonat, ilyen rövid mondatokat.)

Nincs elkesve semmiben a gyereked nem kell felned.

ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem tudnál inkább egy szakértőktől származó cikket olvasni a beszedfejlodesrol? Az én gyerekem 3 hónaposan már mondatokban beszélt, sőt a hasambol is ki tudott kiabálni pár szót. Ezt is elhiszed?
ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!