Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 3 éves kislányom...

Majdnem 3 éves kislányom hónapok óta azt csinálja altatás közben,hogy kéri az apukáját,ő altassa.2 perc után kéri, hogy anyával. Ezt úgy kb 5 ször eljátssza. Ha nem teljesítjük neki, óriási hisztit vág. Elfogja hagyni vagy nekünk kell ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Ma pl én kezdtem el furdetni és hajmosás közepette uvoltott, hogy az apját akarja, hogy mossa meg a haját. Tudnátok valamit ajánlani?
ápr. 13. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én ilyenkor azt csinálnám, hogy az adott tevékenység előtt felhívnám a figyelmét rá, hogy választhat, kivel szeretné, de közben nem variálhat.


Hajmosás előtt: ,,Kicsim, ma apával vagy anyával szeretném hajat mosni? Most kiválaszthatod, de közben nem variálhatsz." És tényleg így is lenne. Hiába üvölt, nem váltanék, aztán max 2 alkalom lenne nálunk és megtanulná. Most lett 3 a lányom, ez működik általában.

ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltuk. Ki is szokta választani , aztán ha bemegyek altatni hozzá, 2 perc és kéri az apját. Ezt a választási lehetőséget már ajánlották, de nem vált be. Muszáj lesz akkor kitartani és hagyni had hisztizzen.
ápr. 13. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Mi mindketten bent vagyunk a szobában, amíg elalszik. Nálunk is variált, meg váltogatta, de ez nálunk abszolút érezhetően az időhúzás része volt. Meg a 300x elmenni pisilni, a "szomjas vagyok" de kb egy kortyot iszik, a "takarj be", aztán kitakarózik, mert melege van és társai. Szóval amit lehet, azt előre megpróbáljuk minimalizálni, pl nem váltogatjuk, hogy ki altat, ki nem, az apja is ott ül a szobában és telefonozik, meg én is ott vagyok mellette és fogom a kezét, miközben a kicsit is altatom cicin. Így gyorsabb valamivel :D De megértelek, nem egyszerű.
ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Majd elhaggya ezt idővel ha következetesek vagytok. Elég nagy már. Mond meg neki hogy nem és hagy óbégasson csukd rá az ajtót. Ne félj nem sokáig fogja csinálni. Most csak azért teszi mert hagyjátok neki és ezt megtanulta hogy lehet így..
ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as pontosan abba az irányba haladsz ahol a kérdező van ezzel.
ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 minket nem zavar. Majd kinövi egyszer. Ha neki ez kell ahhoz, hogy nyugiban aludjon, akkor ez kell. Most mégis, mi más fontosabb dolgunk lenne este, mint a gyerek lelki békéjét biztosítani? Filmezni, szerelmeskedni, összebújva aludni az után is tudunk, hogy a gyerekek már ágyban vannak. AKkor meg ez az extra nagyon max 40 perc az esténkből igazán nem nagy ár érte. Cserébe ha vitatkoznánk, akkor eleve sírva menne aludni, amit az én lelkiismeretem nem bír el, mert nem azért vállaltam gyereket, hogy tréningezzem, mint egy kutyát, másrészt meg tovább is tartana.
ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!