Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem szerint tök feleslege...

A férjem szerint tök felesleges megünnepelni a gyerek első születésnapját ?

Figyelt kérdés
Ő szerinte önző vagyok, mert magamat akarom unnepelni és nem a gyereket. Én viszont fontosnak tartom, hiába nem fog fel semmit belőle. Később megtudom neki mutatni a képeket stb… arról már nem is beszélek, hogy 2,5 órás műtét volt a szülés, majdnem meghaltunk, de szerencsére itt vagyunk mind a ketten. Szerveztem egy kis bulit a közeli családtagokkal (szüleim és testvéreim) de a férjem azt akarja, hogy mondjam le. Szerintetek mit csináljak ? Tényleg önző vagyok???
ápr. 16. 12:37
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne ünnepelhetné magát? Egyertelmű,hogy a gyerek nem fog rá emlékezni. Nekem a 6 éves szülinapom az első amire emlékszem. De a fotók szerint ünnepelve volt az összes,és az egész család szépen felöltözött,volt dekor és torta is. Pedig ez a 90es években volt. Nekem inkább az apa a fura. A gyerek teljes értékű ember, ugyanúgy joga van a szülinaphoz,mint bárkinek. Ha értelmi fogyatékos lenne a gyerek,akkor nem is tartana neki szülinapot mert nem fogja fel? Ez elég gáz. Az én férjem büszkén pózolt az első szülinapi képeken.
ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
19%
Ha ennyit nem tudsz vele megbeszélni, akkor minek vagy vele?
ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
23%

"Szerveztem egy kis bulit a közeli családtagokkal (szüleim és testvéreim)"

A férjed szülei, testvérei nem hivatalosak?

Ha már szervezed, akkor úgy lenne igazságos, hogy mindkét oldalról ott vannak a közeli rokonokat.

Vagy a férjed nem akarja ezt sem? Akkor nyugodtan menjen el otthonról, amíg ti ünnepeltek.

Amúgy sok értelmét én sem látom az egyéves szülinap megünneplésének, de azért nem olyan nagy dolog. Ha az egyik fél szeretné, miért ne lehetne, kibírja a másik is.

ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen érthetetlen a férjed viselkedése. Nekem ugyan nincs gyerekem, de úgy gondolom, hogy az első születésnap az valami egészen különleges. Jó, a gyerek nem fogja fel, ez így van, de a szülei, családtagjai számára igenis fontos. És ahogy írtad, a fényképeket később majd megmutathatod neki, hogy milyen volt egyévesen. Sajnos fogalmam sincs, mit tehetnél, hogy a férjed ne fosszon meg benneteket ettől a meghitt kis ünneptől.
ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
13: a férjem szülei már nem élnek és nincsen testvére, hidd el, hogy meghívnám őket, ha tudnám. Amíg éltek, mindig együtt ünnepeltük a karácsonyt stb… az én szüleimmel soha nem unnepeltunk semmit, mert nem voltunk jóban. Azóta vagyunk jóban újra, amióta megszületett a gyerek, de sikerült helyrehozni a kapcsolatunkat és nagyon jó lett, egy rossz szót nem mondhatok rájuk. Segítenek ahol tudnak és számíthatok rájuk mindenben. Egyébként nem itthon tartanám a bulit, hanem a szüleimnél, mert nekik nagyobb a házuk. Lehet, hogy ez zavarja a férjemet?? Nem tudom, ezt nem mondta, őt eleve az ünneplés taszítja. Nem tudom mit csináljak most mondjam le az első szulinapot ő miatta? 😭 Miért nem tud jópofát vágni a kedvemért?! Tartsam meg titokban nélküle? Úgy sem tudnám titokban tartani, anyám mindent megoszt a Facebookon, vagy mondjam meg neki kerek perec, hogy megtartom és kész? Vagy el jössz és jópofát vágsz, vagy nem jössz el, és akkor le maradtál a gyerek szuletesnapjarol? Mi lenne a jó döntés szerintetek?
ápr. 16. 13:22
 16/55 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a férjem majd hogy nem jobban várta a szülinapi bulit, mint én.

Végig ment a városon, mert kitalálta, hogy kell egy hatalmas egyes lufi, de mindenhol csak ilyen 20-30 centiseket talált, míg végül fogalmam sincs, hogy honnan, de szerzett egy akkorát, ami nagyobb volt, mint a gyerek.

Rengeteg kép és videó készült a nagy napról, és egyáltalán nem rólam vagy az apjáról szólt az egész felhajtás, hanem a gyerekről.

Azért, mert a fiunk nem fog rá emlékezni, mi még igen, és az első szülinap az egyik legkülönlegesebb.


Nem tudom, hogy mit tudnál kezdeni a férjeddel, hogy megértse, hogy miért fontos ez neked.. Mindenesetre a bulit megtartanám, ha tetszik, ha nem.

ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Először is mondja meg, hogy miért nem akarja. Nehéz megérteni azt, aki nem tudja megindokolni az ellenérzéseit. Szerintem tartsd meg a szuleidnel, férjed ne jöjjön, anyád meg ne pakoljon ki képeket a fb-ra.
ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
15# hát a férjed vagy komplett idióta és ráadásul még egy kretén bunkó is (leszarom, hogy neki fontos e vagy nem, de ha nekem az akkor elvárom, hogy ha már segíteni nem akar , ne akadályozzon) vagy tényleg a családoddal van valami baja...
ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem tartanám előtte titokban, nem akarta, ne jöjjön, nincs meghivva, ennyi.
ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
95%

Drágám, NEKEM ez fontos, és hiszem, hogy a gyereknek is az lesz évek múlva, amikor látja a fotókat. Nem kell, hogy elgyere, de kérlek, ne bánts miatta. Köszi, puszi, ebéd a frigóban.

Ennyit mondanék.

ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!