Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem szerint tök feleslege...

A férjem szerint tök felesleges megünnepelni a gyerek első születésnapját ?

Figyelt kérdés
Ő szerinte önző vagyok, mert magamat akarom unnepelni és nem a gyereket. Én viszont fontosnak tartom, hiába nem fog fel semmit belőle. Később megtudom neki mutatni a képeket stb… arról már nem is beszélek, hogy 2,5 órás műtét volt a szülés, majdnem meghaltunk, de szerencsére itt vagyunk mind a ketten. Szerveztem egy kis bulit a közeli családtagokkal (szüleim és testvéreim) de a férjem azt akarja, hogy mondjam le. Szerintetek mit csináljak ? Tényleg önző vagyok???
ápr. 16. 12:37
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy a férjednek a lelke mélyén van valami bekattanása a szülinap ünneplésével kapcsolatban. Ő sincs tudatában, de ez okozza a logikátlan reakcióját, hogy ennyire fontosnak érez egy amúgy jelentéktelen dolgot.


Amit én tennék: elmondanám, hogy megértem, hogy így érez a szülinappal kapcsolatban. Ugyanakkor én szeretnék ünnepelni. Azért lesz ünneplés, mert én azt szeretném. Mindegy miért szeretném, miután nem ártok vele senkinek, nincs akadálya. Ugyanakkor, ha neki úgy jobb érzés, akkor nem kell jelen lennie, sőt nem is feltétlenül kell otthon buliznotok.


Egy másik alkalommal javasolnám naki, hogy menjünk el egy-két alkalom párterápiára. Ha nem akarja, akkor én mennék egyedül pszichológushoz, mert úgy gondolom, segítségre lenne szükségem, hogy a férjem ehhez hasonló reakcióit megfelelően tudjam kezelni. Biztosan fel fog még jönni hasonló dolog.

ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
41. Igazad van, köszi a válaszod ❤️
ápr. 16. 15:59
 43/55 anonim válasza:
68%
Csak nem értem miért kellett elterelni a fő kérdést arra, hogy egyesek a műtéten vitatkoznak mikor érdemben nem írtak semmit a kérdéshez! Kérdező én ezeket a kommenteket jelenteném, mivel provokálni akarnak csak, témához nem szólnak hozzá, feleslegesen gerjesztik a port...
ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Már jelentettem csak senkit nem érdekel. 🤷🏻‍♀️
ápr. 16. 16:06
 45/55 anonim válasza:
80%
44-Nyugi, a moderátorok hamarosan csak törlik, de látom engem le is pontoztak de nem érdekel...biztos ők jobban tudják. Másoknak is kéne jelenteni akkor talán..én még nem tudom.
ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim válasza:
100%
Amúgy majd megírod, hogy hogy döntöttél és mit reagált a férjed? Nagyon kíváncsi lennék rá.**
ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
46 igen, majd megírom, hogyan reagált. Amúgy úgy döntöttem hogy megtartom a bulit és elmondom neki, aztán dönthet hogy vagy jön vagy duzzog magának valahol.
ápr. 16. 16:53
 48/55 anonim ***** válasza:
86%
Mi teljes egyetértésben nem kerítettünk nagy feneket az első szülinapnak, pont azért, mert hogy a kisfiunk nem fog rá emlékezni. Enni kapott pirított bagetthéjat, mert épp az volt a kedvence, kapott persze ajándékot, de minimálisan, és mi szülők este kettesben koccintottunk és tortáztunk az első túlélt év örömére. De mivel külföldön élünk és a család 1000 km-re volt, nem hívtunk vendégeket se, nem volt dekor, se fotózás (csak saját kezűleg nyilván). És én abszolút nem vagyok szülinapellenes, sőt, a sajátomat is szeretem még így 34 évesen is, de úgy voltam vele, hogy ha valóban neki (mármint a kisfiamnak) akarok örömet okozni, akkor úgy csinálom, hogy tényleg neki okozzak örömet (ld. pirított bagetthéj :D).
ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy az első születésnap a szülőknek szól. És igen, ha akarod, ünnepeld meg azokkal, akik szeretnek titeket, és osztoznak a boldogságotokban.

Mi is megünnepeltük a fiam első születésnapját. Összejött a család, a közeli barátok. Jól éreztük magunkat, beszélgettünk, sztoriztunk sokat. A gyereknek volt torta, ajándék, mindenki játszott vele, szóval ő is jól érezte magát.

Jövő hónapban lesz 2 éves, idén is lesz buli. Mert nekem/nekünk jó érzés, ha összejön a család. Idén is főzünk bográcsban, lesz torta, lufi, ami "kell". Nyilván a gyerek emlékezni erre se fog, de nagy valószínűség szerint jól fogja érezni magát a családjával. Sajnos ritkán tudunk mindannyian összejönni, így minden ilyen alkalom fontos. És a férjemnek ugyanannyira, mint nekem.


Annak idején szerettem volna baba neme bulit tartani. Na az volt az, amire a férjem azt mondta, hogy ő annak nem látja értelmét, de ha én szeretnék, legyen. Aztán úgy voltam vele, hogy ha őt nem érdekli, ne legyen, nem fontos.A mai napig bánom.

Szóval ha te szeretnéd megünnepelni, akkor mindenképpen tartsátok meg. Max a férjed nem megy el.

ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon szerethető titeket a férjed, ha nem akarja megünnepelni, hogy túléltétek...
ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!