Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes Anyukák! Mi a...

Kisgyerekes Anyukák! Mi a rendszer nálatok? Milyen gyakran szokott a férjetek tőletek külön szórakozni, kikapcsolódni, haverozni mióta megvan a baba?

Figyelt kérdés
Baba előtt ehhez képest mennyit járt el? Volt már valakinek emiatt konfliktusa a párjával? Én ki vagyok borulva..
2010. nov. 25. 14:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Férjem szerintem elég sokat megy bulizni :S kb. 2 hetente, + minden másnap munka után a haverokkal még kicsit beszélgetnek (ezért nem szólok de basszus az alatt a 2 óra alatt elmehetnék fodrászhoz vagy nézhetném a tv-t :S)


már egy éves a kicsikénk, azt hiszem 3x ment el úgy, hogy csak reggel jött haza, próbálok nem balhézni de nehezen állom meg.

most hétvégén volt, hogy 10 körül haza ugrott valamiért, de még vissza akart menni pár órára. mikor megjött a nyakába ugrottam, hogy milyen aranyos, hogy végre rám is gondolt és hazaugrott értem! mondtam 10 perc és kész vagyok. kérdezte, hogy a gyerekkel mi lesz? én meg döbbent arcot vágva kérdeztem, hogy bébicsőszt nem szerzett??? akkor minek jött haza??? pedig már elhittem, hogy végre egyszer én is kimozdulhatok...


:DDD nagyon meglepődött ezen a kis "színjátékon", utána tök jól meg tudtuk beszélni és végül nem ment vissza, arra jutottunk, hogy legközelebb együtt megyünk, majd a szüleimet megkérjük, hogy vigyázzanak törpire :)

nekem nagyon hiányzik, hogy egyszer egyszer kimozduljak, az elmúlt 2 évesben nem voltam sehol szórakozni (veszélyeztetett terhes voltam, hónapokig feküdtem :()

2010. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom és a férjem csak nyáron ment el a haverokkal egy hétvégére nyaralni.Amúgy nem megy nélkülem sehova.Előtte is csak együtt mentünk,és ez most is igy van.Én biztos nem tűrném,ha 2 hetente elmenne bulizni.
2010. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálun: SOHA. Igazából nincsenek haverjai, akikkel mehetne. Mikor megismerkedtünk, akkoriban volt egy "nagyon jó barátja", akiről aztán kiderült, ha a párom bulizni nem megy, akkor már nem barát pfff.... Akkoriban talán havont 1* ment, de ez nagyon rövid ideig tartott. Való igaz én is kifejtettem, hogy semmi problémám azzal, ha mással is találkozik, de ha én együtt élek valakivel, az ne éjjel jöjjön haza, hanem legyen olyan kedves nappal, munka után megoldani a dolgokat.

Az biztos, hogy ha eljárkálna és éjjel jönne haza, nekem nagyon nem tetszene és itt lényegtelen, hogy van-e gyerek vagy nincs.

2010. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Miután megszületett a babánk(tavasszal) egy olyan nyár jött, ami nagyon rossz volt nekem ebből a szempontból. Ugyanis én egyértelműen le tudtam mondani a szórakozásról, férjem nehezebben. Balaton mellett élünk, ilyenkor erre hatalmas éjszakai élet volt. Nem vittem túlzásba, de eljárt. Igaz legkésőbb 11-kor itthon volt, és nem discoba járt, csak a barátokhoz a partra.

Aztán ez nála is elmúlt. Annyi a szórakozása, hogy nyáron elmegy motorozni vagy horgászni este. Télen maximum uszodába jár havonta 1-2 alkalommal. Nem bánom ezt már és örülök, hogy nincs ebből nálunk konfliktus.

Mindketten tudjuk, hogy számunkra másfajta életforma alakult ki és ez 30 évesen jó is így.

2010. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen...ha vannak céges vacsik, oda megy el, de a 10 hó alatt 3-szor volt ez.

Én is 3-szor voltam céges vacsorákon (szerencsére hívnak a kollégák:)) de csakúgy szórakozni nem jár és én sem....mehetnénk, de inkább együtt vagyunk:) így szép nekünk az ÉLET!

2010. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

11 éve vagyunk együtt.Nagy baráti társaságunk van!A baba előtt jártunk néha külön csajos illetve pasis bulikra de többnyire együtt bulizott a bagázs!Most,hogy meg van a kisfiúnk persze visszább vettünk de azért ő kb havonta 1X elmegy a haverokkal inni,dumálni egyet de akkor is legkésőbb 1-2 órakkor itthon van és nem részeg!Kb 2 hetente 1x elmegy úszni a haverokkal este 2-3 órára(inkább csak punnyadnak a gőzbe)de én ezeket nem sajnálom tőle mert amikor itthon van sokat foglakozik a fiúnkal!Én is voltam nyáron egyszer-egyszer barátoknál bogrács illetve grillparty-n addig nagyszülők vigyáztak a babóra!Én még néha eljutok piacra turkálni vagy kozmetikushoz de nekem mostanába ettől nagyobb szórakozásom nem volt de őszintén valahogy most én nem is vágyok rá!Persze a barátnőimmel tervezünk a közeljövőben egy mozis estét de valami mindíg közbe jön!De a férjem mindíg mondja,hogy menjek nyugodtan majd ő vigyáz a babóra,nehogy beforduljak vagy ilyesmi!Ketten is mehetnénk mert szerencsére vannak mamik akik segítenek de még kicsinek tartom a fiam,hogy hosszab időre másra hagyjam de az eszemmel tudom,hogy elkéne már egy-egy órácskára szakadni tőle mert aztán később még nehezebb lesz!

Én nem sajnálom a férjemtől ha ő néha elmegy,hagy tőltődjön fel energiával!Kell nekik az ilyen néha!

2010. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik, hogy ennyien írtatok!! Van köztetek olyan akinek a párja sűrűben jár el, van akinek ritkábban, mint az enyém, de azt vettem le, hogy Ti ezt annyira jól toleráljátok!!!! Olyan ügyesek vagytok!!!!

Kérte egyikőtök, hogy írjam le, mi is a gond, de megmondom őszintén, bennem most akkora a sérelem, a fájdalom, hogy képtelen vagyok ezt leírni, leírva látni....

Tudom, hogy jobb, ha az ember beszél róla, folyamatosan ezt taglaljuk a férjemmel, hogy valahogy közelítsen az álláspontunk, közeli barátomnak is beszéltem erről, de rettenetesen felzaklat, ha mesélek róla.. Meg igazából bennem van a gátlás is, hogy hogy néz az ki, hogy kiteregetem a szennyesünket?.

Nagyon jó az, hoogy el tudom olvasni azt, hogy tud működni az élet úgy is ahogy Ti csináljátok, hátha tudok valami okosságot tanulni tőletek!:)

2010. nov. 27. 01:18
 18/19 anonim ***** válasza:

14:08-as vagyok!

Szerintem ha leírod mi bánt az még nem szennyes kiteregetés csak esetleg tudunk segíteni vagy tanácsot adni!

Nyugodtan írd le mi a baj akkor te is megkönnyebülsz!

Persze nem akarok erőszakoskodni!

2010. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok, szerintem (bár nem akarok okoskodni látatlanban) ilyenkor általában az a baj, hogy a két ember nem igazán tudja vagy akarja beleélni magát a másik helyzetébe, és megérteni őt, csak azzal foglalkozik, hogy neki miért van igaza. (itt most nem feltétlenül rád gondolok, sőt inkább az apukák azok, akik nem tudják még elképzelni sem, hogy mit jelent otthon lenni egy kisbabával, minden percben készenlétben állni, stb..) amellett,hogy ez konkréten fizikailag kikészít, idegileg is nagyon kimerítő. Sajnos sok apuka ezt nem látja be, mert lehet, hogy ő csak azt látja, hogy amikor ő hazajön a munkából, édesen eljátszik a gyerkőccel 2-3 órát, aztán anyuka megszoptatja, lefekteti és ennyi volt. Nem tudják milyen az, amikor hónapok óta nem aludtál át egy éjszakát, nem tudsz enni, ha éhes vagy, wc-re menni, stb, stb... Nem tudom a te férjed milyen ebből a szempontból, de ha emiatt konfliktusotok van, akkor valószínűleg, ő nem érti meg, hogy neked többet van rá szükséged, mint amennyit ezek szerint ő otthon van.

Persze egy baba érkezése nem csak csupa öröm és boldogság. Ezt saját példámon tudom, nekünk iszonyú kemény első évünk volt, és bizony mindkettőnknek szüksége volt arra, hogy néha kiszabaduljunk otthonról, mert különben nem bírtuk volna. Szóval én azt is megértem, ha egy apukának erre szüksége van, neki sem könnyű, ezt senki sem vitatja. De vajon a férjed tisztában van vele, hogy neked miért esik rosszul, hogy ő elmegy? Hogy te milyen lelki és fizikai állapotban vagy, és hogy mennyire szükséged van rá? Próbáltad már egyedül hagyni a babával hosszabb időre? Az én férjem pl ilyenkor mindig elismeri, hogy nem semmi, hogy én ezt nap mint nap végigcsinálom, és, hogy ő ezt tuti nem bírná... (persze imádja a gyereket, de ez nem is kérdés) lehet nektek is jót tenne, ha egy kicsit kipróbálnátok milyen a másik bőrében.

bocsi elég hosszú lett. azért remélem rendbe jönnek a dolgok :)

2010. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!