Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás, tényleg...

15 hónapos oltás, tényleg nagyon kell tartani tőle? Nagyon magas láz, lázgörcs?

Figyelt kérdés
2 hét múlva esedékes nálunk, nagyon megvagyok ijedve, sok mindenkitől azt hallom, hogy még az a baba is nagyon belázasodik, aki idáig egyik oltástól sem. Babám egy oltásnl sem volt lázas, hőemelkedése sem volt. A nem kötelezőknél sem. Most megkapja a 15hónapost, plusz a Prevenart. Már nagyon félek, hogy mi lesz, mi lesz ha a kúp nem viszi le, mi lesz ha lázgörcsöt kap, teljesn kivagyok, előre görcsölök:(. Akinél volt már ez az oltás, és lázas volt a babája, meddig tartott, hogyan sikerült csillapítani, hogy ne szökjön az egekbe a láza? Mi történik ha lázgörcsöt kap?
2010. nov. 26. 13:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hőemelkedése sem volt a 15 hónapos oltástól, de ennyire ne parázz már előre, kiidegeled csak magad. Ha lesz is baja akkor azért mert 2 oltás lehet megterheli kicsit a szervezetét de nem fog az egekbe szökni a láza, erre ne gondolj. A kúp pedig le fogja vinni nyugi, ha nem akkor pedig adsz hozzá szájon át lázcsillapítót. A lényeg hogy legyen otthon mindig lázcsillapító 2 féle, nem lesz gond nyugi!!
2010. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom anafilaxiás lett a 15 hós oltástól, mert senki nem tudta, hogy érzékeny az állati fehérjékra.

Egyébként semmi húsfélére nem az, sőt a vizsgálatok sem mutattak allergia hajlamot sem.

Mi azóta ha oltást kapunk először elmegyünk egy szakemberhez, aki a védőoltásokkal foglalkozik, vért vesz, és ennek az eredménye után kaphat meg bármilyen oltást.

Tehát nem a magas láz az ami a 15 hónapos oltásban veszélyes, hanem a csirke fehérje, ami a vivőanyagot szállitja.

Persze megfelelő lázcsillapitásról gondoskodj előtte.

2010. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj előre! Nekem majdnem minden ismim babája lázas volt. Az én babám is pont múlt héten.2 napot volt 38 fölött a láza! De pl:mikor mondtam a védőnőnek h lázas lett a babám akkor meglepődött h ritka pedig!Mostanság csak én jeleztem neki.
2010. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

14:00 vagyok, és a tojásra sem allergiás :-)

ezt lehagytam

2010. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szerencsére én csak utólag tudtam meg, hogy ez egy mumus oltás. Nálunk 10 nap múlva volt néhány pötty az arcán, illetve tizenvalahanyadik napon 2 napra belázasodott, 38,4 -ig ment fel "csak". A 4 hónapos, nem mumus oltás után meg 39,3 volt a láza...

Ne izgulj azért annyira, szerezz be legalább 2féle különböző lázcsillapítót és kész:) Ez a melléklhatás sem azonnal várható, hanem kb. 10 nap múlva, majd a doki elmondja.

2010. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A lányomnak és a környezetemben lévő összes ismerős anyukának semmi (de még egy hőemelkedés sem) baja nem volt a 15 hónapos oltástól.
2010. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia4


Én is féltem tőle, mert utánaolvastam, meg a doki is mondta, hogy a szúrás után felléphetnek a betegségek tünetei is (így jelzi ugye a szervezet, hogy megkezdte a védelmet). Hát be is lázasodott rá 1 hétre, folyt az orra. (Sose előtte) Akkor kétségbeestem, de már visszagondolva semmi extra. Adtam kúpot, szívtam az orrát, ha kellett orrcsepp és 4 nap alatt átment rajta. Lázgörcstől ennyire ne aggódj, nagyon jó kúpok vannak ma már !:)

2010. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

az enyémnek egyik oltástól sem lett semmi baja, kivéve ezt az egyet, de ez cudarul elbánt szegénykémmel, az oltást követő 7. napon 39.2-re felment a láza, borzasztóan nézett ki, szerintem estére alig volt magánál

másnap már csak hőemelkedése volt, aztán kész

germicid C-t szerezz be, az a legjobb szerintem

2010. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

mi még nem kaptuk meg az oltást, így arra nem tudok válaszolni.

lázgörcstől nem kell félned ha a családban senkinek nem volt. ne görcsölj ennyire, nyugi, minden rendben lesz!

2010. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ma, 14:00-es, megírnád, hogy milyen az az anafilaxia, ha nem baj? Ugye jól tudom, hogy ez szinte közvetlenül az oltás után jelentkezhet? Ezért is érdemes még oltás után kint maradni a váróban vagy 10 percig? Jól tudom? Előző. Köszönöm!
2010. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!