Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás, tényleg...

15 hónapos oltás, tényleg nagyon kell tartani tőle? Nagyon magas láz, lázgörcs?

Figyelt kérdés
2 hét múlva esedékes nálunk, nagyon megvagyok ijedve, sok mindenkitől azt hallom, hogy még az a baba is nagyon belázasodik, aki idáig egyik oltástól sem. Babám egy oltásnl sem volt lázas, hőemelkedése sem volt. A nem kötelezőknél sem. Most megkapja a 15hónapost, plusz a Prevenart. Már nagyon félek, hogy mi lesz, mi lesz ha a kúp nem viszi le, mi lesz ha lázgörcsöt kap, teljesn kivagyok, előre görcsölök:(. Akinél volt már ez az oltás, és lázas volt a babája, meddig tartott, hogyan sikerült csillapítani, hogy ne szökjön az egekbe a láza? Mi történik ha lázgörcsöt kap?
2010. nov. 26. 13:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14:06 vagyok, 14:03 voltam, bocs az offért.
2010. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, nem éppen azzal vonod be a bajt, ha előre félsz bizonyos dolgoktól! Nem szeretem, ha valaki elkezd a környezetemben mindenféle h.lye rémhíreket terjeszteni! Ha a te környezeteben van ilyen, igyekezz nem meghallgatni! Az én gyerekeimnek még hőemelkedése sem lett a 15hónapos oltástól... Nem hogy levihetetlen láz, meg lázgörcs! különben a lázgörcsöt nem is a magas láz okozza, akár kisebbnél is előfordul, ha a gyerkőc hajlamos rá. A lázgörcs nem veszélyes, bár tényleg ijesztő. Itt olvashatsz róla: [link]

ha a lázat nem viszi le a kúp vagy a lázcsillapító, a legjobb és leghatásosabb kezelés a hűtőfürdő: [link]

2010. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia. A 15 hónapos oltásnál általában 7-10 nap múlva jelentkeznek a tünetek, ami lehet: láz, nátha szerű tünetek, piros pöttyök. Lányomnak enyhe volt, pöttyök nem jöttek, viszont hőemelkedése volt és folyott az orra. Ismerőseim körében is csak ennyi volt. A 18hónapos oltásnál is csak hőemelkedése volt, plusz a lábai(combjai) nagyon fájtak ahová kapta az oltást. Két napig borogattam, aztán az is elmúlt.

Mindenképpen legyen otthon kúp, és szájon át adható lázcsillapító, és olvass a fizikális beavatkozásokról is, gondolok itt pl a hűtőfürdőre. Nálunk a lányunk középfülgyulladásánál tapasztaltuk meg a magas láz csillapítását. Nem volt egyszerű. Előre ne idegeskedj, amikor kell akkor úgyis megoldod!!

2010. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

kedves 14:06-os:


A legsúlyosabb allergiás reakció az anafilaxiás sokk, mely egy egyszerre több szervrendszert érintő probléma. Azonnali kezelés nélkül perceken belül halált okozhat. Leggyakrabban gyógyszerek, például penicillin, valamint rovarmérgek és ételek váltják ki.


Mi történik az anafilaxia során?


Az anafilaxia alapvetően egy szisztémás, egyszerre több szervrendszert érintő, több immunrendszeri folyamat tetőpontját jelentő allergiás reakció. Az allergiát kiváltó anyagok felszabadulása testszerte drámai változásokat idéz elő. Az erek kitágulnak, faluk áteresztővé válik, így fokozott folyadékkiáramlás történik a szövetekbe, ami vérnyomásesést és nem egyszer szívritmuszavarokat eredményez. A percek alatt kialakuló számos súlyos szövődmény légzési vagy keringési elégtelenséget előidézve akár halált is okozhat.

Az anafilaxia pontos lefolyása minden betegben más és más, de, ha valaki egyszer már átesett anafilaxiás reakción valamilyen allergén - gyógyszer, rovarméreg, étel vagy más anyag - miatt, akkor valószínűleg ugyanilyen kiváltó ok miatt hasonló folyamat zajlik majd le nála.


Vészjelző tünetek


* Hányinger, hányás.

* Hörgőgörcs, légzési nehézség.

* Vérnyomásesés, szívritmuszavar.

* Vörös, könnyező szemek, orrfolyás.

* Gyomorgörcs.

* Szédülés, idegesség.

* Viszkető csalánfoltok, az arc kipirulása.

* A nyelv, az ajkak és a torok zsibbadása, duzzanata.


Milyen gyakori?

Nem ismeretes, hogy pontosan milyen gyakorisággal fordul elő anafilaxiás sokk, de a ténylegesnél valószínűleg kevesebb eset kerül nyilvánosságra. Az Amerikai Egyesült Államokban évente 100 ezer főre 3,2 eset jut, másképpen kifejezve összesen évi 8000 eset, többnyire gyógyszerek, rovarmérgek és bizonyos ételek miatt.

Mi a teendő?


Az anafilaxiás reakció kezelésére - és nem egyszer a beteg életének megmentésére - alkalmazott gyógyszer az adrenalin néven is ismert epinephrin. Ez a vegyület azonnal elhárítja az anafilaxia súlyos veszélyeit: tágítja a beszűkült légutakat, megakadályozza az érfalak áteresztését, emeli a vérnyomást, és felgyorsítja a szívverést.

2010. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2010. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem akarok parázni, de félek, hogy valami baja lesz a babámnak, ha netán fellépne a lázgörcs:(.

Bocs, hogy mégegy kérdést írok, de ha hűtőfürőt készítek, a kiskádját teljesen engedjem tele vízzel, vagy addig, ameddig szoktam, és locsoljam a kis testét, míg ki nem hül? Vagy hagyjam a "nagy" vízben ülni, amíg ki nem hül a víz?

2010. nov. 26. 14:17
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia!NEkünk rá 10 napra lett 2 napig tartó,makacs,magas láz.Elötte egyiktől se volt semmi...
2010. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Fektesd bele a vízbe,pár percig-ne sokat,ne legyen gond.

Nurofent,germicidet 3 óránként váltva használhatod-mások a hatóanyagok.A hütöfürdöt mi ugy csináltuk,hogy majdnem olyanra mint szokott,beleteszed,és lassan engedni bele a hideget.A kiskönyv hátulján azt hiszem írnak róla.

2010. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. nov. 26. 14:43
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom úgy kell a hűtőfürdőt csinálni, hogy először a szokásos hőmérsékletű vízbe ülteted a babádat (mi a nagykádban) és azt fokozatosan hűtöd le 30 fokra
2010. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!