Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 6,5 hónapos....

A kislányom 6,5 hónapos. Szinte semmit nem hajlandó megenni, a bébiételt elfogadja, de semmilyen tápszert (pedig 6-féle van itthon), semmilyen tejpépet. Babakrémtúrót meg édesfehér joghurtot már adtam neki, ímmel-ámmal megette. Mit adhatok még neki?

Figyelt kérdés
A doki azt mondja,hogy próbáljam meg a tehéntejet.Lehet már ennyi idősen? Mennyi fehérjét kéne min. megennie naponta?
2010. dec. 1. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk,kislányom ma 8hós,3350született és még mindig 6950gr.(bár már 6,5hósan mászott,felállt,kapaszkodva ment)

Csak sinlacot fogadja el-mostanában szoktam belecsempészni tápszert.(abból mi is jól állunk kb.5féle van itthon,mindent kipróbáltunk már)Annyi,hogy a húst imádja,abból valamennyit megeszik napi1x.

2010. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

csak éhezik, ha nem nő. Lehet, hoyg nem érez éhséget,, de a sejtjei mégis éheznek, mert nem kapnak megfelelő és elegendő táplálékot.

Nme az éhezik, aki éhes, hanem az, aki nem kap elegendő és megfelelő összetételű tápanyagot.

Pl. sok kövér ember is éhezik? sokat eszik, el is hízik, csak pont azt nem eszi, amire szüksége lenne, így a test mégis éhezik. [link]

2010. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Mondok én neked valamit. Szerintem te szorongsz. 49-5 szakembert kérdezel meg? Minek? Semmi értelme. Szorngsz, és a babád átveszi. Nme csoda, hoyg nincs étvágya. Lazíts! Felejtsd el a szakembereket! A gyereked egészséges. Etesd meg( tejjel) és vedd könnyedén! Élvezd a vele való időt, és higgy benne, hoyg minden rendben lesz! Hoyg ösztönösen mindent jól csinálsz! A baba jelezni fog. Lazítsatok, örüljetek, és meglátod,. megjön az étvágya és a súlya is.

Ez a leg jobb , amit tehetsz. Ha nem megy, akkor járjatok baba-mama jógára, az segít.

E mellett: ügyelj, hoyg ilyen időben is délelőtt is délután is jusson friss levegőre! legalább 1-2 órát. Ha nincs levegőn, akkor nincs étvágy sem.

Neked rendben van az étkezésed? Mert a gyermekünk mindig tükröt tart nekünk. Egy anya.

2010. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
19:02-nek.Igen,lehet hogy egy kicsit szorongok,vagy azért mert egyedül nevelem,vagy azért mert a hajamat tépem hogy 3 hónapja minden héten védőnő,majd orvos.Minek?Tegnap megmondtam a védőnőnek,hogy nem megyek többet súlymérésre,majd az 1éves vizsgálatra legközelebb.Egyébként már én sem eszek rendesen,két hét alatt 6 kg-ot fogytam.Mindenem a gyerek,bármit megteszek érte,hogy egészséges legyen!
2010. dec. 1. 21:48
 15/24 A kérdező kommentje:

Ja,és egyébként hosszúságra múltkor 4 hét alatt 5 és fél cm-t nőtt,már most kúszik,tanul mászni,mondja hogy anya,apa,baba,hamm és ha tele a gatyája akkor üti a pelenkáját. Tehát egyébként a fejlődésével szerintem nincs nagy gond,csak a súlya nem akar gyarapodni.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2010. dec. 1. 21:53
 16/24 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsonak, elobb te nyugodj le es kiserletezz...amugy en kiprobalnam a tejet, mert pl en csak 2 hetig szoptam annak idejen, es utana egybol tehentejet kaptam, most belegondolva, nem semmi ugye? Es itt vagyok, semmi allergiam, es most is imadom a tejet. Az en fiam is pont 6,5 honapos, nem minden nap egyforman van etvagya, van olyan nap, hogy csak 4 szer eszik, mar nem parazok.Nem tudom mennyi feherjere van szuksege, csak tudom, hogy a tej vagy a tapszer meg 2 eves koraig nagyon fontos legalabb reggel es este, a tobbi etkezes lenne a szilard etel.

Amugy egy kis off...a tied mar mond szavakat es mutatja a pelust ha tele van?! Hat gratula, latod minden gyerek valamiben jeles...

2010. dec. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

szerintem először is lazíts!

Nem a védőnő gyereke hanem a tied. Nagyon jó ötlet, hogy nem mentek többet csak egyévesen.Egészséges. Nem kell semmit tenned, hogy egészséges legyen, mert egészséges.

Most egészséges, és az is marad. Adj neki tehéntejet, amennyit kíván.Nyugodtan, Semmi baja nem lesz. Ne olvasgass semmit a gyereknevelésről. Hagyatkozz a megérzéseidre, és az általad ismert és tisztelt nőket esetleg meghallgatod.Max. 3fő.

Lazítsatok, örüljetek egymásnak, és te örülj az ételnek, élvezd., A kicsit meg ne méregesd. Játssz vele sokat, legyen sokat friss levegőn, mozogjon, jusson vitaminhoz is. És meglátod, egy évesen ha megmérik, hozni fogja asúját. Nem lóverseny ez, és ő sem tömős ruca. Nyugi. Neked van igazad.

és a tej pedig nagyon is jó emberi táplálék. vannak babák, akinek jobb a tápszer, csakhogy az nem a te gyereked. Ennek csak a tej kell, ez ilyen csecsemő, és kész.Fogadd el, és ne törődj az irányzatokkal!

(a teheneknek nem olyan jó a marketingje. De megjegyzem, a tápszer is tehéntejből készül)

2010. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
asúját= a súlyát
2010. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jézusom, csak kecsketejet NE! Súlyos vérszegénységet okoz, aki ilyet tanácsol előbb inkább olvasson utána. TILOS a babáknak kecsketejet adni. Vashiányos anaemiát okoz.
2010. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

ne rémísztgessétek már, épp az a baja!

semmi baja nem lesz más gyerekek is felnőttek. Tehéntejen, kecsketejen, a szomszédasszony tején.. A férjem meg lisztlevesen.(víz+liszt) nem fog éhen halni. Max. nem ideálisan táplálod. És? Majd bepótolja az oviba. A legjoibbat akarod, de nem tudjuk mindig a legjobbat adni., Csak adunk valamit, és az is megteszi.

A kecsketej sem halálos méreg. Csak ennivaló. Lényeg, hoyg egyen valamit.

A legnagyobb vérszegénységet csak az okozza, ha nem eszik,

Jobb a kecsketej, mint semmi. Job a tehéntej mint semmi. Jobb a vizes gríz, mint semmi. Etesd! Azzal, amit elfogad. Ő tudja. Ő érzi, mi a jó neki. Lehet, hogy az orvosok később igazolják,hogy jól érezte.

2010. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!